گردشگری در ماه رمضان چه حال و هوایی دارد؟

افرادی که کمتر تجربه سفر دارند، وضعیت گردشگری در ماه رمضان برایشان مبهم است؛ عقیده بر این است که گردشگری در ماه رمضان در شهرهایی مثل دبی، استانبول یا باکو تجربه خوبی نخواهد بود...

افرادی که کمتر تجربه سفر دارند، وضعیت گردشگری در ماه رمضان برایشان مبهم است؛ عقیده بر این است که گردشگری در ماه رمضان در شهرهایی مثل دبی، استانبول یا باکو تجربه خوبی نخواهد بود، اما این عقیده از پایه اشتباه است!

بررسی وضعیت گردشگری در ماه رمضان داخل کشورهای قاره آمریکا و اروپا و همچنین آسیای دور، کاری بیهوده است، چرا که در کشورهای غیر مسلمان، سبک زندگی مردم با فرا رسیدن ماه رمضان در تقویم قمری و شمسی، تغییر پیدا نمی‌کند! همانطور که متوجه شدید، تحت تاثیر قرار گرفتن جامعه، هنجارهای عمومی و رفتارهای مردم در شهرهای کشورهای مسلمان طی ماه رمضان تنها دلیلی است که ما را به بررسی حال و هوای گردشگری در ماه رمضان وادار کرده است. به عنوان نمونه‌ای از این شهرها، که کشور در بر دارنده بیشتر آن‌ها همسایه ایران محسوب می‌شوند، می‌توان به استانبول، باکو و دبی اشاره کرد.

وضعیت گردشگری در ماه رمضان در شهرهای کشورهای همسایه

در مطلب «ماه رمضان در استانبول چگونه است؟» دریافتیم برخلاف تصور، رمضان یکی از بهترین زمان‌هایی است که می‌توان برای سفر به دیدنی‌ترین شهر ترکیه انتخاب کرد. شاید این موضوع از نظر گردشگران کم تجربه تعجب‌آور باشد، اما افزایش تقاضای توریست‌های ایرانی برای سفر به شهرهای ترکیه طی مذهبی‌ترین ماه در تقویم کشورهای مسلمان، گواهی بر این ادعا است!

گردشگری در ماه رمضانمخصوصا اگر جزو افرادی هستید که شب نشینی و گردش در خیابان‌های شهر تا پاسی از شب را دوست دارید، بهترین زمان به منظور خرید تور ترکیه برای شما همین ماه است؛ مردم ترکیه، همانند مردم روزه‌دار کشورمان، دوست دارند از انتهای شب تا زمان خوردن سحری را در خیابان‌ها سپری کنند. همین موضوع سبب شده در مقایسه با یازده ماه دیگر سال، گردشگری در ماه رمضان در استانبول و دیگر شهرهای ترکیه جذابیت خاصی داشته باشد.

البته چند نکته را باید درباره گردشگری در ماه رمضان درون استانبول مد نظر داشته باشید. برخلاف دبی، تمامی کلاب‌ها و بارهای سروکننده نوشیدنی‌های الکلی طی ماه رمضان تماما بسته نمی‌شوند،‌ اما تعداد آن‌ها به حداقل می‌رسد. همچنین استخرها نیز اگرچه بسته نیستند، اما در مقایسه با روزهای ماه‌های عادی به مراتب خلوت‌تر خواهند بود.

مطلب «بررسی حال و هوای ماه رمضان در دبی» نشان داد اگرچه اعراب مخصوصا اماراتی، درباره رعایت هنجارهای مربوط به ماه رمضان به مراتب سخت‌گیرتر عمل می‌کنند، اما همچنان گردشگری در ماه رمضان در دبی یا دیگر شهرهای امارات لذت و مزایای خاص خود را خواهد داشت. مشکل گردشگری در ماه رمضان در دبی اینجاست که همانند زمان‌های عادی، خبری از برگزاری جشن‌های پرهیاهو نبوده و تمامی کلا‌ب‌ها تعطیل هستند. با این حال، رستوران‌ها تعطیل نبوده و مسافران یا هر فرد غیر روزه‌دار، برای تهیه غذای روزانه هرگز مشکلی نخواهند داشت، اما در صورت بی‌توجهی و صرف نوشیدنی یا خوراکی در مکان‌های عمومی و خارج از رستوران‌، مشمول جریمه خواهد شد. یکی از مزیت‌های گردشگری در ماه رمضان در دبی این است که اغلب فروشگاه‌ها، حتی مغازه‌های واقع در مجتمع‌های تجاری، تخفیف‌های ویژه‌ای روی محصولاتشان اعمال می‌کنند.

گردشگری در ماه رمضانعنوان مطلب «ماه رمضان در باکو قیمت تورها کاهش پیدا می‌کند» به خوبی اصلی‌ترین دلیل گردشگری در ماه رمضان در پایتخت آذربایجان را نشان می‌دهد! اغلب مردم آذربایجان شیعه هستند، اما گشت و گذارشان با روس‌ها طی چندین دهه سبب شده همچون اعراب، روی قوانین اسلامی آن چنان تاکیدی نداشته باشند. به همین دلیل برخلاف شهرهای کشورهای عربی همچون دبی، سخت‌گیری‌هایی همچون اجبار برای عدم خوردن و آشامیدن در مکان‌های عمومی حتی برای توریست‌ها، وجود ندارد.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*گردشگری در ماه رمضان چه حال و هوایی دارد؟ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۴۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو