موزه های استانبول در روزهای تعطیل باز خواهند بود

موزه های استانبول در روزهای تعطیلات عید قربان باز خواهند بود. در کنار موزه های استانبول باید به تعدادی دیگر از سایر مکان‌های دیدنی معروف و پربازدید این شهر نیز اشاره کرد که در ر...

موزه های استانبول در روزهای تعطیلات عید قربان باز خواهند بود. در کنار موزه های استانبول باید به تعدادی دیگر از سایر مکان‌های دیدنی معروف و پربازدید این شهر نیز اشاره کرد که در روزهای تعطیل پیش رو به روی توریست‌ها باز هستند.

براساس تقویم تعطیلات رسمی در ترکیه در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، عید قربان از جمله ایامی است که در کشور ترکیه به عنوان تعطیلی شناخته می‌شود. تعداد روزهای تعطیل در استانبول به مناسبت این عید چهار روز، یعنی از یازدهم تا چهاردهم آگوست (بیستم تا بیست و سوم مرداد) است.

تعداد زیادی از مکان‌های تاریخی این شهر همچون موزه کاخ توپکاپی، کاخ دلمه باغچه، موزه مسجد ایا صوفیه، موزه‌های باستان شناسی استانبول و باسیلیکا سیسترن، نه تنها توسط توریست‌ها، بلکه توسط مردم محلی نیز به شدت در روزهای تعطیل مورد استقبال قرار می‌گیرند. به همین دلیل موزه های استانبول شامل موارد نام برده و تعداد دیگر از موزه‌ها در روزهای تعطیل رسمی پیش رو باز خواهند بود. به عنوان دیگر مکان‌های دیدنی بسیار مهم که در آن‌ها طی روزهای آتی به روی مردم محلی و توریست‌ها باز است باید به موزه رحمی ام کوچ و پارک مینیاتورک اشاره کرد.

ساعت کاری موزه های استانبول در تعطیلات قربان 1398

موزه کاخ توپکاپی، که برای حدود چهارصد سال محل آموزش و اداره و مرکز هنر امپراطوری عثمانی به شمار می‌رفت، از ساعت 1 الی 7 بعد از ظهر به روز بازدیدکنندگان باز خواهد بود. این ساعت کاری مربوط به اولین روز تعطیلات عید قربان است. در دومین و چهارمین روز از تعطیلات، برای بازدید موزه باید از ساعت 9 صبح الی 7 بعد از آن به آن مراجعه کنید. در سومین روز تعطیلات، موزه کاخ توپکاپی تعطیل خواهد بود. بد نیست بدانید کاخ موزه توپکاپی، یکی از مکان‌های دیدنی بسیار پربازدید در سراسر دنیا به شمار می‌رود!

کاخ توپکاپی

برای بازدید از خود کاخ دلمه باغچه، طی روزهای تعطیل باید بین ساعت 9 صبح الی 4 بعد از مراجعه کنید. ساعت تماشای دیگر کاخ‌ها و عمارت‌ها یک ساعت بیشتر است. موزه باستانی شناسی استانبول که محل قرارگیری آثار باستانی بسیار ارزشمندی در تاریخ تمدن بشری همچون قبر اسکندر مقدونی است، در اولین روز تعطیلات عید قربان به روز بازدیدکنندگان باز است. می‌توانید بین ساعت 1 الی 6 ظهر به موزه باستانی شناسی استانبول مراجعه کنید. در روزهای سوم و چهارم تعطیلات، ساعت کاری موزه 9 صبح تا 6 بعد از ظهر خواهد بود.

مسجد ایا صوفیه، که اکنون تبدیل به موزه‌ای بسیار ارزشمند شده است، در اولین روز تعطیلات پیش رو، بین ساعت 1 الی 6 ظهر به روز عموم مردم باز است. ساعت کاری این موزه در دیگر روزهای تعطیلات چهار روزه پیش رو بین 9 صبح تا 6 ظهر خواهد بود.

مسجد ایا صوفیه

مقاله پیشنهادی: بهترین و معروف‌ترین موزه های استانبول را بشناسید

طی تعطیلات پیش رو، در مینیاتورک و باسیلیکا سیسترن نیز به روز بازدیدکنندگان باز است. برای ورود به باسیلیکا سیسترن یا همان آن انبارهای تاریخی استانبول به عنوان یکی از مهم‌ترین و دیدنی‌ترین مکان‌های تاریخی این شهر، در اولین روز تعطیلات باید بین ساعت 1 تا 6:30 ظهر مراجعه کنید. این بازه زمانی در روز دوم، سوم و چهارم تعطیلات به 9 صبح الی 6:30 ظهر افزایش پیدا می‌کند.

پارک مینیاتورک را همواره محلی مناسب برای جمع‌بندی تور استانبول خود بیان کرده‌ایم! اینجا مملو از ماکت‌های مکان‌های دیدنی استانبول و دیگر شهرهای ترکیه است. برای تماشای این ماکت‌ها، می‌توانید طی تعطیلات قربان، از ساعت 9 صبح الی 7 بعد از ظهر به این پارک مراجعه کنید. یکی از خاص‌ترین موزه‌ های استانبول موزه رحمی ام کوچ، میلیارد معروف ترکیه‌ای، محسوب می‌شود. این موزه در اولین روز تعطیلات پیش رو بسته است، اما طی سه روز بعد، به روز عموم مردم باز خواهد بود. برای تماشای آثار دیدنی ارزشمند آن می‌توانید بین ساعت 9:30 صبح الی 5 بعد از ظهر مراجعه کنید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*موزه های استانبول در روزهای تعطیل باز خواهند بود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو