آخرین وضعیت سفر برای گردشگران تایلند

بهشت گرمسیری تایلند مدتی است که از ویروس کرونا رنج می برد حال می خواهیم آخرین وضعیت این کشور دوست داشتنی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید....

بهشت گرمسیری که تایلند نام دارد، با معابد با شکوه، شالیزارهای بی پایان و غذاهای لذیذ، بازدید کنندگان را اغوا می کند. ترکیبی کنجکاو از قدیم و جدید، این کشوری است که خیابان های شلوغ شهر جای خود را به صومعه های بودایی با طلا می دهند. حال مدتی است که ویروس کرونا سایه بر روی گردشگری این کشور انداخته است و می خواهیم آخرین وضعیت این کشور دوست داشتنی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

تایلند تایلند

تایلند همواره از محبوب ترین مقاصر گردشگران ایرانی به شمار می رود و دریای زیبا و آب های شفاف آن دل هر گردشگری را می برد اما متاسفانه این کشور اصلا حال و روز خوشی را سپری نمی کند و مدت هاست که قوانین سختی دامن گیر گردشگران شده است.

آیا می توان به تایلند سفر کرد؟

خیر، تمامی مرز ها بسته هستند. و هیچ کس از هیچ کشوری مطلقا اجازه ی ورود ندارد. حتی اگر از تمامی موانع عبور کرده و بخواهید وارد کشور شوید باید در لحظه ی ورود به مدت 14 روز کاملا قرنطینه شوید.


آیا تایلند در حال حاضر وضعیت قرمز دارد؟

خیر، یکی از بهترین اقدامات تایلند احتمالاً خوشامدگویی به مردم با اصطلاح "وای" سنتی است. در هنگام ورود به کشور هیچ سلام و احوال پرسی و هیچ ارتباط انسانی وجود ندارد و این ممکن است تاکنون بزرگ ترین تاثیر را در مهارموفق  ویروس داشته باشد. این کشور با موفقیت شیب نمودار ها را مسطح کرده و هر هفته کمتر از 10 مورد را ثبت می کند. با این حال، مقامات پروتکل های فاصله اجتماعی را بدون در نظر گرفتن توصیه کرده اند و به نظر می رسد که تایلند در صورت ادامه رعایت سخت گیرانه ی قوانین وضع شده نسبتاً ایمن خواهد بود.


آیا وضعیت مسافران در لحظه ی ورود چک می شود؟

بله، تمام بازدیدکنندگانی که به تایلند وارد می شوند، یک فرآیند غربالگری سلامت را که شامل بررسی دما و معاینه بصری از سلامت فرد می شود را باید انجام دهند.


آیا باید تست کونا دهم؟

خیر، انجام آزمایش PCR یا تست ویروس کرونا در بدو ورود برای بازدیدکنندگان اجباری نیست. با این حال، بازدیدکنندگان می توانند برای معافیت از محدودیت های قرنطینه، در این آزمون شرکت کنند و سریع تر بتوانند از محدودیت ها رهایی یابند. البته اگر نشانه های ویروس کرونا را از خود بروز دهید مجبور به دادن تست کرونا و البته محدودیت های قرنطینه پس از آن خواهید شد.


آیا مسافران باید نتیجه آزمایش کرونا با خود همراه داشته باشند؟

خیر، داشتن نتیجه آزمایش کرونا در لحظه ورود اجباری نبوده ولی داشتن آن مفید می باشد.


آیا اخذ بیمه سلامتی سفر قبل از سفر به تایلند اجباری است؟

بله، داشتن بیمه درمانی مسافرتی قبل از ورود الزامی است. گواهی بیمه درمانی که معاینه و معالجه پزشکی COVID-19 را تا سقف 100000 دلار آمریکا پوشش می دهد باید همراه با فرم اظهارنامه بهداشتی ارائه شود. این از آن دسته قوانینی است که سفر به تایلند را شدیدا مشکل می سازد.


استثنا هایی برای مسافرین تایلند:

 • افرادی که در نمایشگاه های تجاری در تایلند شرکت می کنند.
 • گروه های فیلمبرداری خارجی که در تایلند مشغول فیلمبرداری هستند.
 • کارگران اساسی از کامبوج، لائوس و میانمار برای صنایع غذایی و ساختمانی.
 • بازدید کنندگان خدمات پزشکی و سلامتی.


قوانین خاص برای مسافران بین المللی:

همه مسافران تایلند باید از قوانین زیر پیروی کنند:

استفاده از ماسک صورت در تمام فضاهای عمومی در سراسر تایلند اجباری است. با این حال، اگر تنها هستید، ورزش یا شنا می کنید، می توانید ماسک خود را بردارید.

رعایت فاصله اجتماعی: سعی کنید فاصله عمومی 1 متر از دیگران را حفظ کنید. از سلام و احوالپرسی با دست دادن یا در آغوش گرفتن خودداری کنید.

بهداشت شخصی: ​​به مدت 20 ثانیه مرتباً دست ها را بشویید. همیشه در صورت موجود نبودن آب و صابون، ضد عفونی کننده حاوی الکل داشته باشید.


وضعیت کلی برای مسافران محلی و بین المللی

از هم اکنون محدودیت های خاصی وجود دارد. ساکنان می توانند در وسایل حمل و نقل عمومی از منطقه ای به منطقه دیگر سفر کنند. پارک های ملی مجدداً افتتاح شده اند اما بازدیدکنندگان باید قبل از بازدید، یک نوبت را از قبل رزرو کنند.

اکثر هتل ها در تایلند باز هستند. آنها همچنین یک بسته قرنطینه لوکس به مدت 14 روز برای ساکنین که به کشور بازگشتند ارائه می دهند (این بسته برای مسافران نیست!). برای اطمینان از ایمنی کارمندان و همچنین میهمانان آنها، کلیه هتل ها موظفند در بدو ورود، غربالگری بهداشتی انجام دهند.

ساکنان تایلند اکنون می توانند از مرغ کبابی سنتی و سالاد پاپایا لذت ببرند، زیرا رستوران ها و کافه ها با ظرفیت محدود بازگشایی می شوند. تایلند پس از بازگشایی رستوران ها ضمن رعایت مقررات مربوط به فاصله اجتماعی، ابتکار عمل "غذا خوردن با هم جدا" را معرفی کرد، این روش به این شکل است که با وجود اینکه در یم مکتن نزدیک به هم غذا می خورید ولی تمامی قوانین بهداشتی را هم رعایت خواهید کرد و خیالتان راحت تر خواهد بود!

پروازهای داخلی با ظرفیت محدود از سر گرفته شده اند اما برای گردشگران نیستند!  پروازهای بین المللی هنوز محدود به مسافران ضروری، مقامات دولتی و شهروندان بازگردانده شده است. شرکت های هواپیمایی با فرکانس محدود در حال کار هستند. برای اطمینان از ایمنی مسافران و خدمه اقدامات سختگیرانه ای در فرودگاه ها و همچنین هواپیما انجام شده است. محدودیت های قرنطینه هنوز در مورد تمام مسافران بین المللی ورودی وجود دارد.

با رفع محدودیت های سفرهای داخلی، خدمات قطار با تمام ظرفیت و فرکانس از سر گرفته شده است. اقدامات بهداشتی شدید همچنان در ایستگاه های قطار و همچنین در فرودگاه ها برای اطمینان از ایمنی مسافران و خدمه ادامه دارد. برخی از جدول های زمانی و مسیرهای خطوط به روز شده اند. برای زمان بندی های به روز شده، به جدول زمانی رسمی مراجعه کنید.


وسایل حمل و نقل عمومی:

مترو: خدمات مترو در سطح شهرها با ظرفیت محدودی در حال اجرا هستند. برای اطمینان از ایمنی مسافران اقدامات جدی بهداشتی در ایستگاه های مترو و همچنین داخل هواپیما انجام شده است.

اتوبوس: اتوبوس هایی که بین شهرها در حال کار هستند ، با  ظرفیت محدود فعالیت خود را از سر می گیرند. اتوبوس های درون شهری و انواع حمل و نقل جاده ای با ظرفیت محدود از سر گرفته شده اند. به بازدیدکنندگان توصیه می شود که در وسایل حمل و نقل عمومی بین مناطق سفر نکنند. انتظار می رود مسافران مراقبت های بهداشتی و سختگیرانه ای را رعایت کنند.

تاکسی: خدمات تاکسی در تمام شهرها با ظرفیت محدود از سر گرفته شده است. اپراتورهای محلی شهری و همچنین سرویس های تاکسی مبتنی بر برنامه فعالیت خود را از سر گرفته اند.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

منبع: headout.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*آخرین وضعیت سفر برای گردشگران تایلند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۷۰
دیدگاه ها

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو