زیبا ترین کشور های دنیا قسمت دوم

در این مطلب نیز مانند قسمت قبلی با بیست کشور بعدی در لیست چهل کشور از زیبا ترین کشور های دنیا آشنا می شویم. با ما همراه باشید....

در مطلب قبلی زیبا ترین کشور های دنیا قسمت اول، با 20 کشور از زیبا ترین کشور های دنیا آشنا شدیم، حال در این مطلب می خواهیم 20 کشور بعدی را نیز بررسی کنیم. با ما همراه باشید.این کشور ها بر اساس لیست مجمع جهانی اقتصاد یا World Economic Forum آورده شده اند و بر اساس معیار های مختلفی مانند ایمنی تا امید به زندگی و منابع طبیعی انتخاب شده اند. مورد دوم جزئیاتی مانند کل گونه های جانوری، تعداد مکان های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو و "جذابیت های طبیعی" را در نظر می گیرد.

زیبا ترین کشور های دنیا پرتغال زیبا ترین کشور های دنیا: پرتغال

پرتغال

پس از لذت برن ازهمه آنچه لیسبون ارائه می دهد، از پایتخت پرتغال خارج شوید تا عمق زیبایی های این کشور را تجربه کنید. منطقه آلگاروه برای سفرهای جاده ای ایده آل است، جایی که می توانید از خطوط سواحل کاملاً زرق و برق دار با صخره های شیب دار عبور کرده و از آنها لذت ببرید (ما Praia da Marinha را توصیه می کنیم).

به لطف چشم اندازهای دیدنی ایجاد شده توسط تاکستان های بسیار مرتفع در حاشیه رودخانه، رودخانه Douro پرتغال را به می توان عنوان یکی از بهترین مکانها برای بازدید (به عنوان مثال سفر دریایی) لقب داده اند، مشابه آنچه در Moselle در آلمان یا باغ های انگور LaVaux یافت می شود در سوئیس. بازدید از آزورها، یک زنجیره جزیره ای آتلانتیک، از 9 جزیره آتشفشانی که مملو از پرچین های هورتنسی آبی است را فراموش نکنید.

زیبا ترین کشور های دنیا: قبرس زیبا ترین کشور های دنیا: قبرس

قبرس

گردشگران اروپایی و آسیایی سالهاست که به سواحل قبرس سرازیر شده اند و امروزه از سراسر دنیا به قبرس سفر می کنند. با دمای متوسط ​​روزانه در دهه 25، قبرس تا اواخر آبان مناسب ساحل رفتن است، اما یک ژاکت تهیه کنید، زیرا شب ها می توانند هوا را خنک کنند. اگر از آفتاب و شن و ماسه مدیترانه خسته شدید، می توانید به سمت داخل جنگل های حومه ای مملو از کاج و بادام بروید. همینطور که در قبرس اولین میزبان مسافرین واکسینه شده هم گفته شد قبرس در حال پیشرفت در زمینه جذب گردشگر است.

یبا ترین کشور های دنیا ونزوئلا cیبا ترین کشور های دنیا: ونزوئلا

ونزوئلا

کمتر کشوری از نظر زیبایی طبیعی به ونزوئلا نزدیک می شود. این کشور دارای بلند ترین آبشار دنیا یعنی آنجل فالز با 3212 فوت ارتفاع است (که 19 برابر بلندتر از نیاگارا است)، واقع در پارک ملی سرسبز کانایما، محبوب ترین جاذبه این کشور است. کوه Roraima نیز خیره کننده است، صخره های عمودی که از میان ابرها کشیده شده اند. مجمع الجزایر لس روکز نیز دارای سواحل ماسه ای سفید، باتلاق های حرا و صخره های دیدنی و حیات زیر آب است.

زیبا ترین کشور های دنیا بتسوانا زیبا ترین کشور های دنیا: بتسوانا

بتسوانا

بوتسوانا پارک های ملی و اردوگاه های سافاری فراوانی برای مسافران دارد، اما بزرگ ترین ویژگی اصلی این کشور قطعاً دلتای سرسبز اوکاوانگو است، یک دلتای رودخانه 49 میلیون جریب در شمال بوتسوانا. این منطقه مثالی از بهشت در دنیای واقعی ​​است، جایی که یوزپلنگ ها، گورخرها، گاومیش ها و کرگدن ها آزادانه پرسه می زنند. بازدید در زمستان و پس از باران از آفریقا بهترین زمان است، چمنهای ساوانا کم هستند، در حالی که رشد در امتداد آبراهه ها باعث جذب بسیاری از حیوانات وحشی می شود.

زیبا ترین کشور های دنیا مونته نگرو زیبا ترین کشور های دنیا: مونته نگرو

مونته نگرو

لرد بایرون شاعر، یک بار خط ساحلی آدریاتیک مونته نگرو را "زیباترین برخورد بین خشکی و دریا" خواند و ما با او کاملا موافقیم. کل کشور تقریباً به اندازه جمعیت استکهلم دارای جمعیت است، اما بیش از اندازه کوچک بودن آن را در بخشهای تخریب نشده شن و ماسه ای، موج سواری و فضای سبز جبران می کند. خمیدگی خلیج کوتور، مخلوطی از دریاچه کومو و آبدره های نروژ است و محل سکونتگاه های ترکی و یونانی باستان و میراث جهانی یونسکو است. در داخل کشور، پارک ملی Biogradska Gora یکی از سه جنگل بکر باقی مانده در اروپا است که به دلیل کم و بیش دست نخورده بودن توسط انسان، دارای اکوسیستم بالغ است. قبل از اینکه انسان ها به آن جلب شوند، اکنون از آن بازدید کنید!

زیبا ترین کشور های دنیا عمان زیبا ترین کشور های دنیا: عمان

عمان

این کشور آرام در نوک شبه جزیره عربستان چیزی شبیه انتظار شما از کشور های عربی نیست. اگرچه عمان شن و ماسه دارد (بله، مقدار زیادی از آن را هم دارد!)، بسته به جایی که بازدید می کنید، کوهستانی، ساحلی و حتی عشایری است. سردبیر سابق هانیا یاناگیارا توصیه می کند وسایل خود را در مسقط جا بگذارید، سپس چند ساعت به سمت کوههای جبل اخدار حرکت کنید، کوه هایی که پوشیده از درختان زیتون سبز و غبارآلود و هوای تازه است. دیگر ویژگی های جالب عمان؟ درختچه های گل سرخ و درختان زردآلو منطقه، سرشار از رنگ های زیبا، علاوه بر هر سفر جاده ای، پیاده روی جذابی نیز به گردگران هدیه می دهد.

زیبا ترین کشور های دنیا نپال زیبا ترین کشور های دنیا: نپال

نپال

در نپال، تجربه های یکبار در زندگی و مناظر نفس گیر دست به دست هم می دهند. محل زندگی هشت کوه از 10 کوه بلند جهان (از جمله کوه اورست، بلندترین نقطه روی زمین)، این کشور در میان کوهنوردان و جستجوگران ماجراجویی مشهور است. دریاچه های گوکیو از بالاترین سیستم دریاچه آب شیرین جهان تشکیل شده است، جایی که آب های پر جنب و جوش و یخچال های طبیعی توسط قله های برفی احاطه شده اند. پارک ملی چیتوان محل زندگی جمعیت کمیاب کرگدن و ببرهای بنگال است، در حالی که پارک ملی ساگارماتا مکانی به یاد ماندنی برای دیدن پلنگ های برفی و پانداهای قرمز است.

زیبا ترین کشور های دنیا برزیل زیبا ترین کشور های دنیا: برزیل

برزیل

برزیل هیچوقت از عظمت و بزرگی و البته مکان های باشکوه کم نمی آورد!  خواه در زیر آبشارهای نعل شکل Iguaçu ایستاده باشید، یا از طریق قایقرانی های هیجان انگیز به آمازون بروید، یا از قله Corcovado در ریودوژانیرو به پایین نگاه کنید. فرناندو دو نورونها، مجمع الجزایر واقع در ساحل شمال شرقی، از بهترین سواحل این کشور برخوردار است. پارک ملی Lençóis Maranhenses دارای تپه های شنی دست نخورده ای است که در برابر تالاب های فیروزه ای قرار گرفته اند. در برزیل تنوع زیستی بی نظیری وجود دارد، به طور دقیق، بیشترین تنوع زیستی روی کره زمین. دیدن جگوارها، میمون های عنکبوتی، پیرانا، نیلوفرهای آبی غول پیکر و جنگل های تو در تو ی حرا (در میان چندین میلیون گونه دیگر) غیر معمول نیست.

زیبا ترین کشور های دنیا سیشل زیبا ترین کشور های دنیا: سیشل

سیشل

جزیره خیره کننده دیگری در آفریقا، سیشل سیشل جزیره ای شدیدا پر طرفدار است! به شکلی که شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون، که ماه عسل خود را در سال 2011 در اینجا گذراندند. گذشته از شهرت و استراحتگاه های فوق لوکس، هدف اصلی این کشور زیبایی طبیعی آن است، با سواحل سفید شفاف و اکوسیستم دست نخورده جنگل. در حقیقت، Vallée de Mai در فهرست یونسکو از جزیره های بسیار چشم نواز است، بسیاری از مردم محلی معتقدند که اینجا مکان واقعی باغ عدن (باغی بهشتی) است.

زیبا ترین کشور های دنیا اسلوونی زیبا ترین کشور های دنیا: اسلوونی

اسلوونی

اسلوونی بین ایتالیا و اتریش قرار دارد، با تکه ای از کوه های آلپ و شکافی به دریای مدیترانه، ظاهراً اندکی از همه چیز برخوردار است. کوه های آلپ جولیان از همه جهات چشمگیر هستند، اما هنگامی که به عنوان پس زمینه ای در آبهای سبز زمردی دریاچه بلد خدمت می کنند، هوش و حواس هر گردشگری را از سر می برند. جنگل هایی که نیمی از سطح کشور را پوشانده اند، این جنگل ها "انواع مختلفی از رنگ سبز را دارا هستند به شکل لحاف تکه ای هستند بر روی زمین قرار دارند! سبز زیتونی، سبز سیبی، سبز نئونی، سبز زردی، سبز تیره، سبز خاکی، سبز نعناعی، سبز دریایی ".

زیبا ترین کشور های دنیا پرو زیبا ترین کشور های دنیا: پرو

پرو

چشم اندازهای پانوراما و دیوارهای سنگی مرموز ماچو پیچو به تنهایی ارزش بلیط هواپیما به پرو را دارد! اما این کشور چیزهای دیگری نیز برای ارائه دارد از جمله خرابه های اینکان. دره Colca، یکی از عمیق ترین دره های جهان، به دلیل کشاورزی مرتب و گردش پرندگان صحنه ای تماشایی ساخته است (از فلامینگو گرفته تا مرغ مگس خوار غول پیکر را می توانید در اینجا پیدا کنید). ذخیره گاه طبیعی Paracas (یک سفر آسان یک روزه از لیما) یکی دیگر از مناطق غنی از لحاظ زیست محیطی است، جایی که پنگوئن های هومبولت در سواحل ماسه قرمز آزادانه دست و پا می زنند. و در آخر آبهای تابناک و عمیق آبی دریاچه تیتیکاکا در مرز پرو و ​​بولیوی فراموش نکنید.

زیبا ترین کشور های دنیا سری لانکا زیبا ترین کشور های دنیا: سری لانکا

سری لانکا

بیش از یک دهه از پایان جنگ داخلی وحشیانه و ناراحت کننده سریلانکا می گذرد، اما این کشور بازگشته است و تبدیل به یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگران در سراسر دنیا شده است، این کشور با ویرانه های معبد های کهن سال، مزارع چای سر سبز و سواحل گسترده و طلایی همراه است. دوستداران حیوانات باید توجه ویژه داشته باشند ، زیرا این کشور گزینه های زیادی برای مشاهده حیات وحش دارد. هر دو پارک ملی Udawalawe و پارک ملی Gal Oya صدها فیل را در خود جای داده اند، در حالی که پارک ملی Yala بالاترین تراکم پلنگ در جهان را در خود جای داده است. و ای دوستداران چای! این توصیه برای شماست: خود را در Thotalagala، هتل هفت سوئیت نزدیک Dambatenne، معروف ترین هتل چای جهان، مهمان کنید که در سال 1890 توسط سر توماس لیپتون ساخته شد (بله، همان لیپتون معروف).

زیبا ترین کشور های جهان ژاپن زیبا ترین کشور های دنیا: ژاپن

ژاپن

ژاپن در یک کلام آرام و نشاط آور، باستانی و شگفت انگیز است. جزایر نیمه گرمسیری اوگاساوارا، سواحلی بکر، غواصی استثنایی و تماشای نهنگ و جنگل های مملو از 195 گونه پرنده در معرض خطر را ارائه می دهد. کوه فوجی خاص ترین نقطه گردشگری این کشور است که از روستاها بالاتر می رود و سطح دریاچه ها را منعکس می کند. حتی شهرهای اینجا نیز از زیبایی طبیعی به گرشگران تجربه ای خاص از زندگی ساده و آرامش بخش ارائه می دهند به پراکندگی شکوفه های گیلاس کیوتو و جنگل بامبو Arashiyama یا پارک های علفی و آرام توکیو حتما سری بزنید.

زیبا ترین کشور های دنیا ایالات متحده آمریکا زیبا ترین کشور های دنیا: ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا

شما می توانید یک عمر را به گشت و گذار در جلوه های طبیعی آمریکا بپردازید، همه به زیبایی و خاص بودن مشهور هستند. ساحل عمودی Na'Pali هاوایی به راحتی یکی از زیباترین خطوط ساحلی کره زمین است. پارک ملی دنالی در آلاسکا در دمای بسیار پایین ارزش امتحان دارد. و حتما شما در مورد یک مقصد کوچک گردشگری معروف به Grand Canyon شنیده اید؟

زیبا ترین کشور های دنیا ایتالیا زیبا ترین کشور های دنیا: ایتالیا

ایتالیا

تعداد کمی از نقاط جهان می توانند طیف وسیعی از زیبایی های طبیعی را از قله های پر برف و تپه های سرسبز گرفته تا سواحل زیبایی سنگی را به گردشگران ارائه دهند. هیچ چیز به پای رانندگی در جاده های پر پیچ و خم و پر از گیاهان توسکانی، تپه های سبز و مزارع طلایی پر از گل آفتابگردان نمی رسد. Dolomites نیز از زیباترین کوه هایی است که در هر کجای دنیا پیدا خواهید کرد. گذرگاه San Pellegrino یکی از بهترین نقاط آن برای صخره نوردی، اسکی و امتحان شجاعت شما است.

زیبا ترین کشور های دنیا ترکیه زیبا ترین کشور های دنیا: ترکیه

ترکیه

مناظر ترکیه متنوع، نفس گیر و حتی عجیب و غریب است. بیشترین و بهترین مناظر دیدنی در آناتولی آسیا وجود دارد، مانند دودکش های پری و ستون های سنگی کاپادوکیا، یا قله ها و مراتع آلپی کوههای Kaçkar. در منطقه دریای اژه، آبشارهای یخ زده و استخرهای انباشته Pamukkale اطمینان می دهند که دیگر هرگز از استخر بی نهایت با اماکانات هتل خود راضی نخواهید شد. ساحل فیروزه (یا Riviera به زبان ترکی) مکان گردشگری بی نظیر دیگری است، به خصوص اگر سواحل عالی، چشم انداز کوه و آب و هوای مدیترانه ای مورد نظر شما باشد. پیشنهاد می کنیم از صفحات تور ترکیه ما، آنتالیا، کوش آداسی، بدروم، مارماریس و آنالیا دیدن کنید.

زیبا ترین کشور های دنیا آفریقای جنوبی زیبا ترین کشور های دنیا: آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از بهترین مقاصد سافاری در آفریقا است که دسترسی آسان به "پنج حیوان بزرگ" (شیر ، فیل ، بوفالو ، پلنگ و کرگدن) را در مکانهایی مانند پارک ملی کروگر فراهم می کند. به دنبال پنگوئن هستید؟ ساحل بولدرز فقط یک ساعت با کیپ تاون فاصله دارد. اگر باورتان می شود، مناظر و حیوانات اینجا حتی از حیات وحش متنوع ترند، از Namaqualand پر از گل های وحشی گرفته تا کوه های سر به فلک کشیده Drakensberg و البته دره رود Blyde.

زیبا ترین کشور های دنیا هند زیبا ترین کشور های دنیا: هند

هند

خانه قله های هیمالیا و سواحل اقیانوس هند، طبیعت هند را فقط می توان نفس گیر توصیف کرد. کرالا با داشتن فیل و ببر، شبکه های سرسبز تالاب و مزارع چای، به راحتی یکی از زیباترین ایالت های این کشور است. بخش های خارق العاده ای از شن و ماسه حتی در خارج از کرالا وجود دارد، مانند ساحل مارینا در تامیل نادو، یا ساحل چندی پور در اوریسا، که جزر و مد تقریباً سه مایل به دریا عقب می رود. پارک ملی دره گل ها تماشایی است، زیرا صد گونه از گل های آلپ با شکوه رنگی در هیمالیای غربی را فرش می کند.

زیبا ترین کشور های دنیا مراکش زیبا ترین کشور های دنیا: مراکش

مراکش

مراکش از پر رنگ ترین و هیجان انگیزترین شهرهای آفریقا است. اول از همه، شما جادوی انکار ناپذیر صحرا را دارید، جایی که تپه های رز طلایی تقریباً صورتی و بنفش می شوند، زیرا خورشید به افق نزدیکتر می شود. رشته های High Atlas با پشته های حماسی و دره های خلوت، صحرا را از دریا جدا می کند. شما حتی دو خط ساحلی مختلف برای انتخاب دارید: اقیانوس اطلس، با ماسه سنگ قوسی و سواحل وحشی. و مدیترانه، جایی که مناظر اسپانیا به شما یادآوری می کند که شما آنقدرها که تصور می کنید از بقیه دنیا دور نیستید!

زیبا ترین کشور های دنیا کلمبیا زیبا ترین کشور های دنیا: کلمبیا

کلمبیا

مناظر باورنکردنی کلمبیا شایسته شناخته شدن است و فقط به این دلیل نیست که در آن قسمت هایی از جنگل های بارانی آمازون و رشته کوه آند وجود دارد. پارک ملی Tayrona یکی از دیدنی ترین مکانهای آمریکای جنوبی است که سواحل پر از نخل نارگیل و جنگل های بارانی نزدیک به 3000 فوت از سطح دریا بالا تر است. صحرای اوچر به دریای آکوامارین در Cabo de la Vela می رسد، یک شنل بی نظیر که توسط صخره های سنگی احاطه شده است، رسیدن به آن سخت است، اما کاملاً ارزش آن را دارد.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

منبع: cntraveler.com

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*زیبا ترین کشور های دنیا قسمت دوم را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۷۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو