بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا از نگاه توریست‌ها

لذیذترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا را در این مطلب خواهید شناخت. با شناخت بهترین غذا های دنیا از این پس می‌دانید در صورت سفر به هر نقطه‌ای از جهان، چه چیزی سفارش بدهید. ...

لذیذترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا را در این مطلب خواهید شناخت. با شناخت بهترین غذا های دنیا از این پس می‌دانید در صورت سفر به هر نقطه‌ای از جهان، چه چیزی سفارش بدهید.

خوراک، پوشاک و مسکن سه نیاز اساسی انسان‌ها به شمار می‌روند. هر نیاز دیگر بعد از آن‌ها مطرح شده و در صورت نبود این سه مورد، انسان قادر به ادامه حیات نخواهد بود. نباید از اهمیت ترتیب صحیح آن‌ها چشم‌پوشی کرد! خوراک، مهمترین نیاز انسان محسوب شده و بدون آن قادر به ادامه حیات نیست. انسان‌ها بخش قابل توجهی از درآمدشان را خرج شکم کرده و خوردن غذاهای خوشمزه، تفریحی بسیار مهم برایشان محسوب می‌شود. به وسیله شناخت خوشمزه ترین غذاهای دنیا می‌توان این هزینه را بهتر خرج کرد!

در ایران، هر فرد عاشق یک غذای خاص است. ممکن است از رسیدن بوی قورمه سبزی، کرفس یا هر غذای دیگر به مشامتان از خود بی‌خود شده و بعد از هر مرتبه خوردن آن، غذای ایرانی محبوبتان را بهترین و خوشمزه ترین غذای دنیا خطاب کنید، اما واقعیت این است که در صورت حتی یک مرتبه امتحان برخی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا محبوب جدیدی پیدا خواهید کرد!

معرفی خوشمزه ترین غذاهای دنیا

با در نظر گرفتن تجربه توریست‌ها و گردشگرانی که کل دنیا را گشته‌ و غذاهای مختلف مرسوم در آن‌ها را امتحان کرده‌اند، در این مطلب به معرفی لذیذترین غذاهای دنیا می‌پردازیم. به وسیله آشنایی با این غذاها می‌دانید در صورت سفر به تور استانبول و تور باکو یا تور هر شهر دیگری در دنیا، باید در رستوران‌های آن شهر مستقیم به سراغ چه غذاهایی بروید. این مطلب به صورت مستمر به‌روزرسانی خواهد شد. اگر شما نیز نام غذای بسیار خوشمزه‌ای که در این لیست از قلم افتاده است را می‌شناسید، نام آن را در بخش کامنت‌ها ذکر کنید.


پارما هام (Parma Ham)، ایتالیا

خوشمزه ترین غذاهای دنیا - پارما هام

در طرد و لذیذ بودن راسته گوسفندی هیچ شکی نیست. هر غذایی که با استفاده از آن درست شود، بی‌نظیر و بسیار خوشمزه خواهد بود. با این حال برخی ترکیب‌ها و غذاها که در آن‌ها از راسته گوسفندی استفاده می‌شود، به شکلی فضایی خوشمزه‌ تر هستند! در ایتالیا، یکی از محبوب‌ترین غذاهایی که با راسته گوسفندی درست می‌شود، پارما هام است.

برای پخت آن راسته‌های گوسفندی از قلافی آهنی، لابه‌لای طالبی، آویزان شده و بعد از پاشیدن انواع ادویه‌های محلی، تفت داده می‌شوند. از اهمیت این ادویه‌های محلی در ایتالیا نباید غافل شد، به همین دلیل خوشمزگی پارما هام و قرارگیریش در زمره خوشمزه ترین غذاهای دنیا صرفا به خاطر ترکیب راسته گوسفندی و طالبی نبوده و بدون ادویه‌های مخصوص، دیگر خوشمزگی سابق را نخواهد داشت.

پیشنهاد می‌کنیم در سفر به ایتالیا یا مخصوصا حین رفتن به رستوران‌های ایتالیایی در ایران، ترکیه، تایلند یا آذربایجان و دیگر کشورها، حتما آن را امتحان کنید. اغلب، پارما هام را به عنوان یک وعده غذایی اصلی سرو نکرده و این غذا را در قالب انبوهی سالاد یا در قالب یک پیتزا در اختیارتان قرار می‌دهند.


گُی کوون (Goi Cuon)، ویتنام

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

غذاهای تایلندی و ویتنامی زبان‌زده همه توریست‌ها هستند، به طوری که در تور تایلند یا ویتنام، یکی از بهترین تفریح‌ها، خوردن غذاهای متنوع در هر وعده غذایی است! پیشنهاد می‌کنیم در سفر به شهرهای این دو کشور، بخش قابل توجهی از زمان و هزینه‌تان را به خوردن تخصیص بدهید! البته برخی غذاها را بهتر است هر روز تناول کنید. به عنوان نمونه باید به گُی کوون اشاره کرد که در قالب یک سری لقمه تهیه شده و به همین دلیل هر روز می‌توان آن را در قالب میان وعده تناول کرد.

مواد تشکیل‌دهنده گُی کوون نان محلی، گوشت کبابی به صورت تکه‌ تکه شده، میگو، برنج و سبزیجات معطر هستند. مواد اصلی که در بالا نام بردیم، در نان محلی پیچیده شده سپس در روغن زیتون تفت داده می‌شوند. این یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا بوده و حتما باید آن را تا پیش از سرد شدن میل کنید، وگرنه اصل لذت غذا را از دست خواهید داد!

شبیه به پارما هام که بدون استفاده از ادویه‌های معطر محلی دیگر طعم و مزه بسیار خوشمزه مورد انتظار را نخواهد داشت، گُی کوون نیز فقط در صورت پیچیده شدن در نان محلی معنی پیدا می‌کند! به همین دلیل با کمی پرس و جو، حرفه‌ای‌ترین رستوران‌ها در طبخ این غذا را پیدا کنید.


فتوچینی آلفردو (Fettuccine Alfredo)، ایتالیا

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

تعداد قابل توجهی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا متعلق به ایتالیا هستند، به همین دلیل در سفر به شهرهای این کشور نیز نباید خوردن انواع غذا را از دست داد! با وجود تعدد غذاهای لذیذ ایتالیایی، فتو چینی آلفردو یکی از بهترین‌ها و محبوب‌ترین‌ها محسوب می‌شود. این غذا از رشته‌های نواری، نمک دریایی و گوشت ‌های کبابی تکه تکه شده تهیه می‌شود.

ترکیب کره و پنیر پارمزان در طبخ آن، عطر و طعمی وصف نشدنی به این غذا می‌دهد. نکته بسیار جالب درباره آن برخلاف تعداد زیادی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا طبخ سریع فتو چینی آلفردو است، به طوری که طی یک ربع آماده خواهد شد. به دو شکل می‌توان غذای نام برده را تهیه کرد. آشپزان، فتو چینی آلفردو  را به شکل خامه‌ای تهیه کرده یا به صورت کلاسیک و کاملا سنتی، روی میز قرار می‌دهند.


روتی پراتا (Roti Prata)، سنگاپور

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

روتی پراتا را باید یکی از خوشمزه ترین پنکیک‌های دنیا دانست. به خاطر تنوع مواد مغذی به کار رفته در تهیه آن، در کشور سنگاپور و مالزی، مردم به چشم یک وعده غذایی کامل به آن نگاه می‌کنند. با این حال اغلب افراد مخصوصا توریست‌ها ترجیح می‌دهند روتی پراتا را در صبحانه میل کنند. در پخت آن از انواع شربت استفاده شده و بعد از ترکیب مواد، تفت داده می‌شود. خوردن این نان بسیار مغذی و لذیذ در ابتدای صبح، شما را برای یک روز گشت و گذار شارژ خواهد کرد!


فاجیتا (Fajita)، مکزیک

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

فیله مرغ سوخاری به تنهایی جزو خوشمزه ترین غذاهای دنیا محسوب می‌شود! حال اگر بتوان با سلیقه مکزیکی آن را با موادی دیگر ترکیب و به شیوه‌ای متفاوت طبخ کرد، نتیجه فوق‌العاده خواهد بود. برای تهیه کردن فاجیتا، تکه‌های فیله مرغ سوخاری در کنار گوجه فرنگی تکه تکه شده قرار گرفته و با سبزیجات معطر، به همراه فلفل تند مکزیکی، لا به لای نان سنتی پیچیده می‌شوند. در ادامه آن‌ها را در فر قرار می‌دهند.

با وجود تعدد غذاهای مکزیکی، فاجیتا از جمله مواردی است که اغلب رستوران‌ها و اغذیه فروش‌ها در شهرهای مختلف کشور آن را طبخ می‌کنند. توریست‌ها با تماشای رنگ و لعاب فاجیتا، به آن علاقه‌مند خواهند شد. بعد از چشیدن غذا و زدن اولین گاز، علاقه‌تان به آن بیشتر می‌شود!

منبع: laweekly

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دنیا از نگاه توریست‌ها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱۷۰ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۴۰
دیدگاه ها
  محمد
  4 سال پیش
  0 تشکر
  " خوب عالی "
  مفید بود ؟ تشکر
  علی
  4 سال پیش
  0 تشکر
  " عالی خوب خوشمزه اومد "
  مفید بود ؟ تشکر
  ایلیا هرمزی
  4 سال پیش
  0 تشکر
  " ممنون خیلی غذا های خوبی هستند ???? "
  مفید بود ؟ تشکر
  ادرینا ناصری
  4 سال پیش
  0 تشکر
  " من از قیافشون که خوشم اومد خدا کنه مزشون هم به همون خوبيه قیافشون باشه
  ادرینا ناصری از کرج "
  مفید بود ؟ تشکر

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو