راهنمای گردشگری و تور

جمعیت و ملیت های دبی


امارات متحده عربی با داشتن یک محیط آزاد و اقتصادگرا، خود را به عنوان یک مرکز بزرگ جهان شمول در دنیا معرفی کرده است. این کشور از هفت امارت تشکیل شده است، و ابوظبیِ غنی از نفت بزرگترین امارت و همچنین پایتخت آن می باشد. تا سال 2008، این شهر به عنوان پر جمعیت ترین شهر امارات متحده عربی شناخته می شد، اما از سال 2009 دبی به پر جمعیت ترین شهر آن تبدیل شده است. دبی که در خط ساحلی شمالی امارات متحده عربی واقع شده، شاهد پدیده تبدیل شدن از یک شهر سنتی به یک مرکز کسب و کار جهانی بوده است.

با توجه به افزایش سرمایه گذاری و فرصت های شغلی در دبی، شمار قابل توجهی مهاجر وجود دارند که بخش عمده جمعیت مقیم دبی را تشکیل می دهند. در سال 2013، کل جمعیت امارات متحده عربی 9.2 میلیون نفر به ثبت رسید. از این 9.2 میلیون نفر، مهاجران حدود 7.8 میلیون و شهروندان اماراتی 1.4 میلیون نفر بودند. ملیت های گوناگونی با تنوع جمعیتی وسیع وجود دارند که بخشی از اکثریت مهاجران در امارات متحده عربی به خصوص دبی و ابوظبی را تشکیل می دهند.

در سال های اخیر، جامعه اروپا به دلیل شیوه زندگی لیبرال و شهری دبی، حضور قابل توجهی در مقیاس جمعیت ساکن دبی داشته است. اما اکثر جمعیت مهاجر هنوز هم مربوط به کشورهای آسیای جنوبی به خصوص هند و پاکستان است. این کشورهای آسیای جنوبی به تنهایی حدود 58% از کل جمعیت امارات متحده عربی را تشکیل می دهند. سهم جمعیت کشورهای غربی حدود 8% از کل جمعیت کشور است.

طبقه بندی کشورهای ذکر شده در زیر، تصویر روشنی از تعداد ساکنان کشورهای مختلفی که در امارات متحده عربی و به ویژه در دبی ساکن هستند، ارائه می دهد.

جهت اطلاع از تور دبی و رزرو تور ارزان دبی با ما در تماس باشید .

 

جمعیت آمریکایی های دبی

شهروندان آمریکایی با مقیاس جمعیت حدود 40000 نفر، بخش عمده ای از جمعیت کشورهای غربی در امارات متحده عربی را تشکیل می دهند. اکثریت اتباع ایالات متحده آمریکا در امارات مقیم دبی هستند و از مشاغل اداری خوب برخوردار می باشند.

جمعیت بریتانیایی های دبی

با توجه به حضور قابل توجه اروپایی هایی که در دبی زندگی می کنند، بریتانیایی ها در سال 2012 جمعیت قابل توجهی در حدود 240000 نفر داشتند. از این تعداد تخمینی جامعه بریتانیایی در کشور، اکثر آنها مقیم دبی بوده و از موقعیت ها و مشاغل سودآوری در امارات متحده عربی برخوردار هستند. آمار و ارقام ارائه شده همچنین شامل اسکاتلندی هایی است که در این کشور زندگی می کنند. با چنین حضور گسترده ای در این کشور، تعدادی باشگاه های اجتماعی و همچنین مدارس بریتانیایی هم راستا با برنامه درسی انگلستان برای این جامعه وجود دارد.

جمعیت کانادایی های دبی

کانادایی ها نیز سهم جمعیتی در حدود 40000 نفر در امارات متحده عربی دارند. با وجود تعداد زیاد کانادایی ها در این کشور، آنها زندگی اجتماعی فعال و همچنین یک باشگاه کانادایی (Canadian Club) در دبی دارند. شورای بازرگانی کانادا (Canadian Business Council) نیز در دبی فعالیت می کند تا روابط تجاری و بازرگانی بین کانادا و خاورمیانه را تقویت کند و همچنین کانادایی هایی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در دبی یا گزینه های تجاری دیگر را دارند، هدایت می کند.

جمعیت هندی های دبی

این بزرگترین گروه از کشورهای آسیای جنوبی است که سهم عمده ای در جمعیت کلی امارات متحده عربی و تاثیر زیادی بر الگوهای جمعیت شناختی این کشور دارد. هندی ها چندین دهه در این کشور زندگی کرده و سهم بزرگی در پیشرفت تجاری و اقتصادی امارات متحده عربی داشته اند. جمعیت کل هندی ها در این کشور حدود 2 میلیون نفر است که 42% از کل جمعیت امارات متحده عربی را تشکیل می دهند. تعداد قابل توجهی از آنها تقریبا در تمام زمینه های کاری حضور دارند و بخش عمده ای از آنها در صنایع تولیدی خدمت می کنند. اکثر مردم هند در مناطق شهری اصلی دبی مانند دیره ،  بر دبی  و اﻟﻘﺼﻴﺺ  زندگی می کنند. اکثر جمعیت هندی ها اهل ایالت جنوبی کرالا هستند. علاوه بر طبقات کارگر، خانه های تجاری بزرگی نیز در این شهر وجود دارد که زنجیره کسب و کار گسترده ای در سراسر امارات متحده عربی دارند. هندی ها همچنین جزو ثروتمندترین افراد غیر مقیم امارت هستند. اکثر مغازه دارهای  بازار طلای دبی که بزرگترین بازار طلای جهان است هندی هستند.

جمعیت استرالیایی های دبی

حدود 7000 استرالیایی در امارات متحده عربی وجود دارد، که تقریبا 3000 نفر از آنها در دبی زندگی می کنند.

جمعیت فرانسوی ها و آلمانی های دبی

فرانسوی ها و آلمانی ها هر یک حدود 10000 نفر از جمعیت امارات متحده عربی را تشکیل می دهند، و تعداد قابل توجهی از آنها در دبی هستند.

تعدادی محافل اجتماعی، مدرسه و رستوران فرانسوی در دبی وجود دارد که حس فرانسوی قابل توجهی به شهر می دهند. شرکت های فرانسوی نیز با حدود 150 شرکت مستقر در دبی، سهم کسب و کار قابل توجهی در این شهر دارند. Alliance Françoise که به عنوان یک مرکز فرهنگی و یادگیری زبان توسعه یافته است، در اود متا در قلب دبی واقع شده و دوره های مختلف زبان فرانسوی با اعطای مدرک ارائه می دهد.

جامعه آلمانی نیز یک مدرسه آلمانی در دبی دارند.

جمعیت چینی های دبی

جامعه چینی نیز با جمعیتی در حدود 180000 نفر، حضور گسترده ای در امارات متحده عربی، به ویژه در کسب و کار و بازارهای تجاری این کشور دارد. یک مجموعه خرید بزرگ به نام دراگون مارت (Dragon Mart)، با نمایش محصولات چینی و ایجاد انگیزه برای کسب و کار در دبی ساخته شده است که دارای بسیاری از محصولات چینی است. این مجموعه خرید بزرگ حدود 4000 مغازه دارد که برخی محصولات چینی اعم از پرده، لوازم التحریر مبلمان، اسباب بازی و بسیاری موارد دیگر را به نمایش می گذارند.

از کل جمعیت 180000 نفر در امارات متحده عربی، اکثر چینی ها با حدود 150000 نفر جمعیت در دبی زندگی می کنند. به توجه به تعداد قابل توجه چینی ها در این شهر، تعدادی رستوران چینی مطابق با ذائقه چینی ها در دبی وجود دارد.

جمعیت ژاپنی های دبی

از 4000 ژاپنی که در دبی زندگی می کنند، تنها حدود 2000 نفر از آنها در دبی هستند. ژاپنی ها با شرکت های تجاری فعال در این کشور، به طور قابل توجهی به بخش های کسب و کار آن کمک می کنند. علاوه بر این، مهاجران دیگری از این کشور در مشاغل اداری مشغول به کار شده و از موقعیت های خوب در امارات متحده عربی برخوردار هستند. مدرسه ژاپنی ها نیز پیرو برنامه درسی ژاپن در دبی اداره می شود.

جمعیت پاکستانی های دبی

پاکستان یکی دیگر از کشورهای جنوب آسیاست که سهم قابل توجهی در نمودار جمعیت کل امارات متحده عربی دارد. پاکستانی ها حدود 21% از کل جمعیت امارات متحده عربی را تشکیل داده و تعداد آنها حدود 1.2 میلیون نفر است. این یکی از بزرگترین گروه های جمعیتی است که در خارج از وطن خود اقامت دارند و اکثر آنها از بخش های مختلف این کشور مانند سیند، بلوچستان و دیگر مناطق کشور به امارات آمده اند. پاکستانی ها در سراسر امارات پراکنده شده اند، و حدود 400000 نفر در دبی زندگی می کنند. از لحاظ اقتصادی، پاکستانی ها را می توان در زمینه های مختلف از نیروی کار متوسط گرفته تا متخصصان بسیار واجد شرایط مشاهده کرد.

جمعیت فیلیپینی های دبی

فیلیپینی های اهل شهر فیلیپین، 700000 نفر از جمعیت امارات را تشکیل می دهند که حدود 450000 نفر از آنها در دبی زندگی می کنند. آنها سهم عمده 21.3% در کل جمعیت دبی دارند.

جمعیت بنگلادشی های دبی

حدود 600000 بنگلادشی در امارات متحده عربی زندگی می کنند که سهم قابل توجهی در نیروی کار آسیای جنوبی دارند و در بخش های مختلف هفت امارت حضور دارند. تعداد بسیار زیادی از جمعیت بنگلادشی ها نیز در دبی زندگی می کنند. تعدادی مدرسه بنگلادشی بر اساس برنامه درسی بنگلادش در امارات متحده عربی وجود دارد.

جمعیت روس های دبی

تعداد زیادی مهاجر روسی با جمعیتی در حدود 18000 نفر در امارات متحده عربی وجود دارد که جذب سبک زندگی آزاد و لوکس و فرصت های شغلی خوب شده اند. علاوه بر جمعیت روسیه، حدود 55000 مهاجر از سایر جمهوری های شوروی سابق نیز در امارات وجود دارند. روس ها با داشتن سازمان ها و گروه های مختلفی مانند شورای بازرگانی روسیه (Russian Business Council) در دبی و امارات شمالی که برای رفاه جامعه کار می کنند، یک زندگی اجتماعی خوب توسعه داده اند.

جمعیت آفریقای جنوبی های دبی

طبق تحلیل سال 2009، گفته شده است که جمعیت برآورد شده آفریقای جنوبی ها در امارات متحده عربی تقریبا بین 50000 و 100000 نفر است. اکثر آفریقای جنوبی ها دارای مدرک تخصصی بالا بوده و از موقعیت های خوب در بخش کار در امارات متحده عربی و یک سبک زندگی خوب برخوردارند. اعتقاد بر این است که تنها 15% از مهاجران آفریقای جنوبی در شغل های سطح پایه قرار دارند، در حالی که سایر آنها در موقعیت های خوب در امارات متحده عربی مشغول به کار هستند.

جمعیت مالزیایی های دبی

اکثر جمعیت مهاجر مالزی در شهر بین المللی دبی زندگی می کنند، و حدود 6000 مالزیایی در امارات متحده عربی ساکن هستند.

جمعیت نپالی های دبی

نپالی ها جامعه مهاجر بزرگ دیگری هستند که جمعیت ثبت شده آنها در امارات متحده عربی حدود 125000 نفر است. از این تعداد زیاد، حدود 75000 نپالی در دبی زندگی می کنند که عمدتا در ساخت و ساز و بخش امنیتی به عنوان نگهبان مشغول به کار هستند.

جمعیت ایتالیایی های دبی

ایتالیایی ها جمعیتی بالغ بر 3500 نفر در امارات متحده عربی دارند، که حدود 2000 نفر از آنها در دبی ساکن هستند. شهروندان ایتالیایی با داشتن تعدادی گروه های اجتماعی و باشگاه هایی که رویدادهایی را در سطوح مختلف سازماندهی می کنند، زندگی اجتماعی خوبی در دبی دارند. غذاهای ایتالیایی معروف در دبی بسیار محبوب هستند.

جمعیت ایرانی های دبی

ایرانی ها با حدود 400000 نفر، حضور چشمگیری در امارات متحده عربی دارند. به دلیل فاصله بسیار کم جنوب کشور ایران با کشور امارات ، ایرانی ها از دوران قدیم مشغول تجارت با دبی بوده اند و مدام با شهر دبی در حال رفت و آمد بوده و در آنجا ساکن شده اند  بگونه ای که جمعیت زیادی از ایرانیان مقیم به عنوان بومیان امرات شناخته شده و خارج از آمار فوق می باشد.

*جمعیت و ملیت های دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی

برچسب ها :

تازه های بیسان گشت

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

اردیبهشت ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱