متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان

متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان را در این مطلب مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. اطلاع از حداقل حقوق در گرجستان به شما کمک می‌کند بهتر قادر به برنامه‌ریزی به منظور گرفتن ویزای کاری...

متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان را در این مطلب مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. اطلاع از حداقل حقوق در گرجستان به شما کمک می‌کند بهتر قادر به برنامه‌ریزی به منظور گرفتن ویزای کاری گرجستان باشید.

همانطور که در مطلب حداقل حقوق در گرجستان و مزایای کار در تفلیس به آن اشاره کردیم، به صورت رسمی و توسط مقامات دولتی، عدد و رقمی به عنوان حداقل دستمزد در گرجستان تعیین نشده است. در آن مطلب بیشتر به بررسی متوسط حقوق‌ها در شهرهای گرجستان مخصوصا تفلیس پرداختیم.

اما برای ارزیابی اقدام یا عدم اقدام به مهاجرت به گرجستان به منظور یافتن کار، به اطلاعات دقیق‌تری نیاز است، چرا که متوسط حقوق اعلام شده، با در نظر گرفتن میزان دستمزد کارگران، کارمندان و حتی افراد رده بالا در سازمان‌های مختلف اعلام شده است.

بررسی متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان

با وجود عدم اعلام حداقل دستمزد در گرجستان توسط دولت، بر اساس ارزیابی‌ها، پایین‌ترین حقوق در شهرهای این کشور مشخص شده است. بر اساس ارزیابی‌ها، مبلغ دریافتی در این کشور کمتر از 170 دلار نخواهد بود.

حداقل دستمزد در گرجستان

تفلیس برای مهاجران و افراد خارجی، جزو بهترین مکان‌ها به منظور کار کردن محسوب می‌شود. اهالی نزدیک به 90 کشور دنیا شامل ایران، برای رفتن به شهرهای این کشور نیازی به گرفتن ویزا ندارند، به همین دلیل به راحتی می‌توان از طریق یک تور گرجستان به یکی از شهرهای این کشور همچون تفلیس سفر کرد و اطلاعات بیشتری درباره نحوه یافتن کار در شهرهای آن به دست آورد.

حداقل دستمزد در گرجستان

در مطلب پیشین، متوسط حقوق را چیزی حدود 400 دلار اعلام کردیم، اما یک نکته مهم در این بین از قلم افتاد. باید در نظر داشت متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان برای زنان به مقدار قابل توجهی پایین‌تر است، به همین دلیل بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، متوسط دستمزد برای زنان چیزی حدود 300 دلار است.

مطلب پیشنهادی: کار در گرجستان + نحوه و وضعیت یافتن شغل در گرجستان

اما در زمان بررسی حداقل دستمزد در گرجستان نباید از ارزیابی هزینه‌ها چشم‌پوشی کرد. به منظور اجاره یک آپارتمان یک خوابه در پایتخت، باید چیزی حدود 180 دلار در هر ماه پرداخت کنید. هزینه قبوض و دیگر هزینه‌های جاری نیز 80 دلار در هر ماه خرج روی دستتان می‌گذارد.

مجددا در کنار بررسی متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان باید یک نکته مهم دیگر را نیز مد نظر داشت. نرخ بیکاری در این کشور 12 درصد است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نیز در وضعیت بهتری قرار دارد. بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی، که در دفتر اصلی‌شان در دره سیلکون قرار داشته و در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند، در شهرهای بزرگ گرجستان شعباتی تاسیس کرده‌اند. شرکت‌هایی از دیگر حوزه‌های کاری به جز فناوری نیز در تفلیس، باتومی و دیگر شهرها وجود دارند. برای افراد مهاجر، در این شرکت‌ها یافتن کار به مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*متوسط و حداقل دستمزد در گرجستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۵ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۶۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو