تایلند جزو پنج اقتصاد برتر دنیا از نظر افزایش حقوق شد

کشور تایلند را باید جزو موفق‌ترین اقتصادهای دنیا در سال جاری از نظر توانایی برای افزایش حقوق کارکنان توسط کارفرمایان دانست. این گزارش توسط ECA International منتشر شده است. ...

کشور تایلند را باید جزو موفق‌ترین اقتصادهای دنیا در سال جاری از نظر توانایی برای افزایش حقوق کارکنان توسط کارفرمایان دانست. این گزارش توسط ECA International منتشر شده است.

در سال 2019 میزان افزایش حقوق در تایلند برابر 3.9 درصد بود. این میزان در سال آینده میلادی باز هم افزایش پیدا کرده و به 4.1 درصد می‌رسد که از اقتصاد رو به پیشرفت کشور تایلند خبر می‌دهد. در جدول زیر اطلاعات خوبی در این رابطه دریافت خواهید کرد. پیشرفت اقتصادی این کشور سبب شده افراد زیادی در تور بانکوک خود به دنبال یافتن کار در شهرهای مختلف این کشور مخصوصا پایتخت آن بانکوک باشند.

افزایش حقوق تایلند

میزان افرایش حقوق در سنگاپور در سال 2020 برابر 3 درصد خواهد بود که در مقایسه با 3.3 درصد سال 2019 کاهش کمی به خود می‌بیند. البته این مقدار همچنان در مقایسه با بیشتر کشورهای آسیایی بسیار بالا است. تایلند و سنگاپور حتی از افزایش 1.4 درصدی حقوق در هنگ کنگ نیز وضعیت بهتری دارند. بر اساس آمار منتشر شده توسط ECA International میزان افزایش در کشور هند با 5.4 درصد بیشتر از بقیه خواهد بود.

در جنوب شرقی آسیا، از نظر افزایش دستمزد کشور ویتنام با 5.1 درصد افزایش در بهترین حالت ممکن قرار دارد. البته این میزان افزایش در سال 2020 حاصل خواهد شد. به طور متوسط نرخ رشد در کشورهای آسیایی طی سال میلادی آتی برابر 3.2 درصد تخمین زده می‌شود.

در سال 2020 میزان تورم در دو کشور ویتنام و تایلند در مقایسه با مقدار پایین کنونی باز هم کاهش پیدا خواهد کرد. این موضوع دست کارفرمایان را برای افزایش حقوق کارکنان خود باز می‌کند. نکته مهم اینجاست که به گفته ECA International روند افزایشی برای حقوق کارکنان در دو کشور یاد شده همینطور که ادامه خواهد داشت، چرا که اقتصاد آن‌ها در حال رشد بوده و تورم به خوبی کنترل شده است.

در سرتاسر جهان، کشورهای آسیایی از نظر میزان افزایش حقوق در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته‌اند، به طوری که از 20 مورد افزایش، 13 کشور متعلق به پهناورترین قاره دنیا هستند. نکته بسیار مهمتر اینجاست که در لیست نام برده، پنج رتبه اول نیز به طور کامل و پشت سر هم در اختیار کشورهای آسیایی قرار دارد. این پیوستگی توسط اوکراین قطع شده و مجددا در دست کشورهای آسیایی قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود روند رشد اقتصادی کشورهایی آسیایی و در نتیجه افزایش دستمزدها توسط آن‌ها ادامه پیدا کرده و این کشورها در زمینه یاد شده همچنان پرچمداری کنند.

این روال رو به پیشرفت سال‌ها است آغاز شده است. کنترل نرخ تورم و افزایش بهره‌وری اقتصادی سبب شده کشورهای آسیایی رونق اقتصادی بسیار خوبی داشته باشند. افزایش قدرت خرید مردم ساکن در کشورهایی بزرگترین قاره دنیا را باید نتیجه کنترل تورم دانست.

اگرچه ممکن است به خاطر جنگ اقتصادی که آمریکا علیه چین به راه انداخته، سرعت رشد اقتصاد غیر قابل توقف آن کاهش پیدا کند، اما روند افزایش حقوق کارکنان آن همچنان ادامه خواهد داشت.

متاسفانه برخی کشورهای آسیایی نیز به کاهش میزان حقوق رو به رو خواهند شد. به عنوان نمونه نرخ رشد در سال 2019 برای کشور مالزی برابر 4 درصد بود‌، اما این نرخ در سال 2020 برای کشور یاد شده به 2.9 درصد می‌رسد. در نتیجه همه کشورهایی آسیایی در وضعیت خوب و رو به پیشرفت قرار ندارند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*تایلند جزو پنج اقتصاد برتر دنیا از نظر افزایش حقوق شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو