راهنمای گردشگری و تور

محله های معروف بانکوک را بیشتر بشناسید


آشنایی با محله های معروف بانکوک برای داشتن سفری بدون دردسر و حرفه‌ای ضروری است. پایتخت تایلند شهر بسیار بزرگی است، به همین دلیل احتمالا طی تور بانکوک چند روزه خود قادر به رفتن به تمامی مناطق آن‌ نخواهید بود. در نتیجه باید با محله های معروف بانکوک آشنایی داشته باشید.

مساحت بانکوک حدود 1570 کیلومتر مربع است. این میزان را باید دو برابر مساحت کلان شهری همچون تهران دانست. در نتیجه با شهری بسیار وسیع رو به رو خواهید بود. این موضوع نشان می‌دهد تور تایلند که معمولا به صورت ترکیبی (4 روز بانکوک و 3 روز در پاتایا یا پوکت) برگزار می‌شود، برای گشت و گذار در سرتاسر پایتخت کافی نیست. بانکوک روی هم رفته دارای 52 منطقه اصلی است، به همین دلیل باید از قبل محله های معروف بانکوک را شناخته و به آن‌ها سر بزنید.

محله های معروف بانکوک

بانکوک را باید یکی از متفاوت‌ترین شهرهای دنیا دانست، به طوری که سفری خاطره‌انگیز برایتان به ارمغان خواهد آورد؛ در این شهر مردمی با فرهنگ‌های مختلف، کوچ کرده از کشورهای گوناگون، زندگی می‌کنند. متاسفانه طی چهار روز اقامت خود در بانکوک طی تور ترکیبی تایلند و حتی هفت روز اقامت طی تور اختصاصی بانکوک، فرصت کافی برای رفتن به سرتاسر آن ندارید، در نتیجه باید محله های معروف بانکوک را شناخته و گشت و گذار در آن‌ها را در اولویت‌های خود قرار بدهید.

منطقه سوخومویت (Sukhumvit)

محله های معروف بانکوکخیابان سوخومویت به طول 18 کیلومتر را باید یکی از طولانی‌ترین خیابان‌های پایتخت تایلند دانست. این خیابان در اصل قلب محله سوخومویت به شمار می‌رود. موقعیت جغرافیایی آن به نحوی است که رفت و آمد سریع به سایر نقاط شهر را به سادگی فراهم می‌کند. سوخومیت یکی از محله های معروف بانکوک بوده و هتل‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های متعددی در آن وجود دارد. از اهمیت وجود تعدادی مرکز خرید بزرگ در این منطقه نباید غافل شد. خوشبختانه ترن هوایی بانکوک (BTS) در محله سوخومیت دارای یک ایستگاه است، به همین دلیل دسترسی ساده به دیگر نقاط شهر از طریق آن فراهم می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر، با سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک و اجزای مختلف آن آشنا شوید.

خیابان خائوسان (KhaoSan Road)

خیابان خائوسانخیابان خائوسان بانکوک را باید یکی دیگر از محله های معروف بانکوک دانست. اینجا یکی از پررفت و آمدترین، شلوغ‌ترین و زنده‌ترین خیابان‌های پایتخت تایلند به شمار می‌رود. خائوسان یکی از خیابان‌هایی است که با رفت و آمد در آن، توریست‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد. آن‌ها همانند شما، به خاطر داشتن فرصت محدود، به یکی از محله های معروف بانکوک آمده‌اند! همانند هر شاهرگ اصلی دیگر کلان شهرها، خیابان خائوسان مملو از هتل‌های عادی و لوکس، رستوران‌ها و کافه‌های متعدد است. تعداد زیادی از مکان‌های دیدنی مهم پایتخت تایلند در نزدیکی این منطقه قرار گرفته‌اند، به همین دلیل می‌توانید ابتدا به سراغ آن‌ها رفته و بعد از تاریک شدن هوا، به گشت و گذار در این خیابان بپردازید. مرکز هنر و فرهنگ شهر یعنی گالری ملی بانکوک در کنار خیابان خائوسان واقع شده و یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های تاریخی این شهر به شمار می‌رود.

منطقه پراتونام (Pratunam)

محله های معروف بانکوکیکی دیگر از محله های معروف بانکوک پراتونام است. در اینجا تعداد زیادی مجتمع تجاری بزرگ و همچنین بازارچه‌ سنتی وجود دارد. به عنوان نمونه باید به بازار پراتونام بانکوک اشاره کرد. اغلب بازارها و بازارچه‌های واقع در این منطقه تا پاسی از شب باز بوده و خرید و فروش در آن‌ها صورت می‌گیرد. به همین دلیل می‌توان گفت پراتونام برای افراد شب زنده‌دار یکی از بهترین محله‌ها در بانکوک به منظور گشت و گذار است.

منطقه ریور ساید (Riverside)

محله های معروف بانکوکریور ساید را باید یکی از مناطق تاریخی بانکوک دانست، به طوری که پیوندی عمیق با تاریخچه این شهر دارد. همانطور که احتمالا از روی نام آن حدس زده‌اید، ریور ساید به عنوان یکی از محله های معروف بانکوک در کناره رودخانه قرار گرفته است. به همین دلیل حال و هوای متفاوتی با دیگر مناطق شهر شلوغ بانکوک دارد. برای عوض کردن حال و هوای خود می‌توانید به این منطقه قدم بگذارید.

منطقه سیام (Siam)

محله های معروف بانکوکسیام یکی از شناخته شده‌ترین محله های بانکوک است. اینجا محله‌ای شلوغ، مملو از مجتمع‌های تجاری لوکس است. بیشتر اجزای سیستم حمل و نقل عمومی شهر، در اینجا دارای ایستگاه هستند، به همین دلیل دسترسی به منطقه سیام از دیگر نقاط شهر و همچنین رفتن به سایر قسمت‌های بانکوک بعد از گشت و گذار در محله سیام کار دشواری نخواهد بود. به عنوان برخی از معروف‌ترین مراکز خریدی که در منطقه سیام قرار گرفته‌اند باید به مرکز خرید سیام پاراگون، مرکز خرید اِم بی کی و مرکز خرید سنترال ورد بانکوک اشاره کرد.

منطقه سیلوم (Silom)

منطقه سیلوم (Silom)مشخصه اصلی منطقه سیلوم به عنوان یکی دیگر از محله های معروف بانکوک را باید برج‌های بلند قرار گرفته در آن دانست. در طول روز، سیلوم یکی از پرترددترین مناطق شهر بانکوک به شمار می‌رود. البته این جنب و جوش بعد از تاریکی هوا نیز حفظ می‌شود. اینجا محل قرارگیری تعداد زیادی رستوران است.

منطقه چینی‌ها (Chinatown)

منطقه چینی‌ها (Chinatown)محله چینی ها در بانکوک یکی از بهترین‌ها و متفاوت‌ترین‌ها است. یکی از جالب‌ترین قسمت‌های این منطقه متشکل از فروشگاه‌ها و رستوران‌های مختلف را باید یک تالاب حاوی سه کرکوکودیل دانست! آن‌ها تا امروز تعدادی فرد بی‌احتیاط را خورده‌اند، به همین دلیل بهتر است در صورت رفتن به محله چینی‌ها و در ادامه تمایل به دیدن این تالاب، جوانب احتیاط را رعایت کنید. در صفحه مربوط به محله چینی‌ها که لینک آن کمی بالاتر قرار گرفته است، به طور مفصل درباره یکی از محله های معروف بانکوک توضیح داده‌ایم.

*محله های معروف بانکوک را بیشتر بشناسید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره پاتایا
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره پاتایا
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره پاتایا
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره پاتایا
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره پاتایا
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره پاتایا
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره پاتایا
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره پاتایا
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره پاتایا

8 وبسایت خرید آنلاین برتر در دبی:
8 best online shopping websites in dubai
هزینه زندگی در دبی
how much does it cost to live in dubai
یافتن کار در دبی
get a job in dubai
بهترین مکان ها برای خرید لوازم الکترونیکی در دبی
dubai electronics shopping best places to buy electronics in dubai
تحصیل در مدارس دبی
going to school in dubai
زبان ، مذهب و واحد پول در دبی
language religion currency in dubai
سفر به دبی در تابستان
travel to dubai in summer 2

برچسب ها :

دسته بندی اماکن پاتایا

رزرو تور
رزرو هتل و ترنسفر
رزرو بلیط
اخذ ویزا

چنانچه تمایل دارید با شما تماس گرفته شود فرم زیر را تکمیل نمایید و دکمه ثبت درخواست را بزنید. کارشناسان بیسان گشت با شما تماس می گیرند.

کانال تلگرام بیسان گشت

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

آذر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
دی ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰