پادشاه تایلند معشوقه خود را علنا مجازات کرد

ما‌ها واجیرالونگکورن پادشاه کنونی تایلند به شمار می‌رود. وی در حالی به خاطر نافرمانی و سرکشی، معشوقه‌اش را از عناوین و درجات زیادی خلع کرد که چندی پیش آن‌ها را به وی اعطا کرده...

ما‌ها واجیرالونگکورن پادشاه کنونی تایلند به شمار می‌رود. وی در حالی به خاطر نافرمانی و سرکشی، معشوقه‌اش را از عناوین و درجات زیادی خلع کرد که چندی پیش آن‌ها را به وی اعطا کرده بود.

کاخ پادشاهی تایلند روز دوشنبه 29 مهر بیانیه‌ای رسمی در این رابطه منتشر کرد. بر اساس آن، سینینات وونگواجیراپاکدی بسیار «جاه‌طلب» خطاب شد. ادعا بر این است که معشوقه پادشاه تایلند، در پی تلاش به منظور ارتقا به درجه ملکه تایلند بوده است. رفتارهای او در این بیانیه، توام با بی‌احترامی خطاب شده‌اند.

انتخاب معشوقه برای پادشاه تایلند بعد از یک قرن

طی یک قرن اخیر، هیچ زنی نتوانسته بود به مقام «معشوقه نجیب پادشاه» دست پیدا کند، اما سینینات این روال را تغییر داد. معشوقه، زنی به غیر از همسر اصلی پادشاه (ملکه) محسوب می‌شود. می‌توان به نوعی او را دومین همسر فرمانروا خطاب کرد. طی صد سال اخیر، همه پادشاهان تایلند از سلسله چاکری، دارای تنها یک همسر بودند، اما ما‌ها واجیرالونگکورن تصمیم متفاوتی گرفت.

پادشاه تایلند

ما‌ها واجیرالونگکورن به عنوان پادشاه تایلند، در سال 2019 ملکه سوتیدا را به عنوان همسر چهارم خود برگزید. دو ماه بعد از این اتفاق، نوبت به برگزیدن معشوقه یا همان همسر دوم توسط وی رسید. سینینات لقبی است که به چنی فردی اعطا می‌شود. از آن جایی که فرمانروای تایلند لقب نام برده را از معشوقه‌اش پس گرفت، از این پس وی را با نام اصلی یعنی نیرامون اونپروم خواهند شناخت. بد نیست دانید نیرامون اونپروم در ارتش تایلند دارای درجه بالایی بود و یک خلبان ماهر، پرستار خبره و محافظ شخصی حرفه‌ای به شمار می‌رود.

جالب است بدانید ملکه کنونی تایلند، ملکه سوتیدا، پیش از فوت پدر ما‌ها واجیرالونگکورن محافظ شخصی او بود. بعد از این اتفاق، وی به عنوان چهارمین همسر پادشاه جدید انتخاب شد.

پادشاه تایلند

بر اساس قوانین، پادشاه کشور تایلند می‌تواند یک ملکه به عنوان همسر اول و یک معشوقه به عنوان همدم همیشگی خود داشته باشد. به عبارتی ارتباط عاطفی فرمانروا با همسر دوم بیشتر است، اما از نظر رسمی و درباری، همسر اول دارای قدرت بیشتری بوده و به عنوان بانوی برتر در کشور شناخته می‌شود. از صد سال پیش، هیچ یک از پادشاهان چاکری برای خود همسر دوم انتخاب نکردند، گویا ارتباط خوبی با ملکه داشتند!

تور بانکوک

در حال حاضر فقط می‌دانیم خانم نیرامون اونپروم از مقام معشوقه پادشاه خلق شده و عناوینش در دربار را از دست داده است. درباره تنبیه‌های بیشتری که احتمالا برای وی در نظر گرفته خواهند شد، اطلاعاتی در دسترس نیست. بسیاری عقیده دارند همانطور که درباره علت عزل ناگهانی سینینات دلایل روشن و واضحی بیان نشده است، احتمال دارد اتفاقات بعدی برای بانوی دوم سابق دربار نیز در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

پیش از این اتفاق مشابهی برای دو همسر پادشاه تایلند قبلی تایلند رخ داد. در سال 1996، فرمانروای این کشور از همسرش که به کشور آمریکا فرار کرده بود طلاق گرفت و در ادامه منکر داشتن چهار فرزند از وی شد! در سال 2014، سومین همسر او خلع مقام شد در حالی که هنوز از وی خبری در دسترس نیست. پادشاه بعد از این کار، والدین سومین همسر خود را به زندان انداخت.

در تایلند، با وجود گرفتن قدرت مطلق از پادشاه حدود 100 سال پیش، همچنان نوعی استبداد موج می‌زند. پادشاه‌های این کشور حتی طی قرن اخیر نشان داده‌اند کسی قادر به ایستادن در مقابل دستورانت آن‌ها نیست، در غیر این صورت فرد دیگر روی سرنوشت خود کنترلی نداشته و پادشاه آینده‌اش را (به وسیله تنبیه) مشخص خواهد کرد. ممکن است برای خانم نیرامون اونپروم نیز چنین اتفاقی رخ داده باشد. به عبارتی او احتمالا از دستوری غیر منطقی و ظالمانه تبعیت نکرده و اکنون به دروغ، به خیانت متهم شده است.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*پادشاه تایلند معشوقه خود را علنا مجازات کرد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۶ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو