در سفر به تایلند مراقب این اتفاقات و حوادث باشید

سفر به تایلند همانطور که بسیار هیجان‌انگیز و به یادماندنی است، در صورت بی‌توجهی می‌تواند باعث دردسر شود. در این مطلب نکات مهمی که در سفر به شهرهای بانکوک، پوکت و مخصوصا پاتایا...

سفر به تایلند همانطور که بسیار هیجان‌انگیز و به یادماندنی است، در صورت بی‌توجهی می‌تواند باعث دردسر شود. در این مطلب نکات مهمی که در سفر به شهرهای بانکوک، پوکت و مخصوصا پاتایا باید به آن‌ها توجه کنید را ذکر خواهیم کرد.

تور تایلند به صورت ترکیبی برگزار می‌شود؛ این تورها به صورت پیش‌فرض، بانکوک + پوکت و بانکوک + پاتایا است، اما بر اساس دلخواه می‌توان آن‌ها را تغییر داد، به طوری که به پوکت + پاتایا سفر کرده یا همه روزهای سفرتان را در یکی از این شهرها اقامت پیدا کنید.

شهر بانکوک و دیگر شهرهای تایلند، آمیزه‌ای از زندگی مدرن و سنتی بوده و مردمان زیادی با فرهنگ‌های مختلف در آن‌ها زندگی می‌کنند. تجربه نشان داده در سفر به تایلند که شهرهای آن جزو توریستی‌های مقاصد دنیا محسوب می‌شوند، باید حواس جمع باشید، در غیر این صورت کلاهتان را باد خواهد برد! این اتفاق عجیب نیست. حتی در شهر مادری‌تان نیز در صورت بی‌توجهی، در دام خواهید افتاد. احتمال بروز این اتفاق در کشور و شهری غریب بدون شک بیشتر است.

نکته بسیار مهمی که پیش از پرداختن به موارد زیر باید روی آن تاکید کنیم، عدم توانایی بیشتر مردم تایلند به منظور صحبت کردن به زبان انگلیسی است. مخصوصا راننده تاکسی‌ها، به ندرت قادر به درک یا صحبت کردن به این زبان بین‌المللی هستند.

کلاهبرداری از شما در سفر به تایلند

از آن جایی که توریست‌های زیادی به شهرهای بانکوک، پاتایا و پوکت سفر می‌کنند، کلاهبرداران برای آن‌ها کیسه دوخته‌اند! به عبارتی ممکن است افرادی، با هدف کلاهبرداری به سمت شما بیایند. البته این موضوع به معنی احتمال بالای برخورد فیزیکی با شما نبوده و شهرهای توریستی تایلند کاملا امن هستند. این افراد تلاش می‌کنند با شگردهای مختلف، جیبتان را خالی کنند!

سفر به تایلند

به عنوان نمونه، بازارهای خیابانی و شبانه شهرهای مختلف تایلند جزو جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری در این کشور به شمار می‌روند. درون آن‌ها اشیای کاملا منحصربه‌فرد و متفاوت زیادی پیدا خواهید کرد، به طوری که برای خرید سوغاتی، بهترین اشیا محسوب می‌شوند. در زمان ورود به آن‌ها باید حواستان را بسیار جمع کنید. معمولا اشیایی که در بازارهای خیابانی و شبانه به فروش می‌رسند، قیمت مشخصی ندارند، به همین دلیل در صورت بی‌توجهی و همراه نبودن با فردی محلی و آشنا به زبان تایلندی، احتمالا برای خرید اشیایی نه چندان گران قیمت، هزینه‌های گزافی پرداخت خواهید کرد. تجربه نشان داده به وسیله چانه‌زنی قادر خواهید بود دست‌فروشان تایلندی را راضی کنید!

اگر مردم محلی به توریست بودن شما پی ببرند، احتمالا با هدف اخاذی به سراغتان خواهند آمد. هرگز صحبت‌های هر فردی که درباره بسته بودن یک مکان مشخص حرف می‌زند را سریعا باور نکنید. آن‌ها ممکن است خود را به عنوان یک تور لیدر جا زده و از شما اخاذی کنند. اطراف مکان‌های گردشگری و توریستی، معمولا چنین افرادی پرسه می‌زنند تا در اولین فرصت، از غفلت یک توریست سو استفاده کنند.

آن‌ها انگیزه شما از سفر به تایلند را پرسیده و سوالاتی درباره ملیت‌تان مطرح خواهند کرد. در ادامه مقصدی که قصد رفتن به آن دارید را بسته یا دور دست خطاب می‌کنند. در صورتی که نقشه‌ای در دست داشته باشید، حتما آن را از دستتان گرفته و شروع به علامت زدن روی آن می‌کنند تا به این وسیله، یک سری مکان توریستی را به شما معرفی کنند. قدم بعدی، همراه کردن شما با خود، در موتورهای سه چرخ یا خودروها است. آن‌ها هدف شومی ندارند و در صورت سوار شدن درون خودروهایشان، تنها وقت و پولتان به باد خواهد رفت، چرا که در نهایت مبلغی زیاد به یک فرد غیر حرفه‌ای پرداخت کرده‌اید. غالب کردن یک سری اشیای گران قیمت همچون جواهرات تقلبی به شما، قدم بعدی آن‌ها خواهد بود!

سفر به تایلند

بهتر است با مراجعه به دایرکتوری مکان‌های دیدنی شهرهای مختلف در وب سایت بیسان گشت، در سفر به تایلند همچون یک توریست حرفه‌ای عمل کرده و از قبل، با مکان‌های دیدنی و محل قرارگیری آن‌ها آشنا شوید. در غیر این صورت، از هتل درباره تورهای شهری سوال کرده و همراه با لیدرهایی تایید شده و مجرب، در بانکوک، پوکت یا پاتایا گشت و گذار کنید.

بسته به تیپ شخصیتی خود، با افرادی که به بهانه کمک به شما به عنوان یک توریست به سمتتان آمده‌اند به شکلی محکم برخورد کنید! گستاخی و پرخاش به دور از شان شما است، اما در هر صورت باید خیلی کوبنده، خود را آشنا به محل و بی‌نیاز از کمک نشان بدهید تا کلاهبرداران را از خود دور کنید. اما گیر افتادن در دام این دسته افراد در سفر به تایلند بدترین حادثه‌ای نیست که می‌تواند برایتان رخ بدهد!


گرفتار شدن بدون پاسپورت و مدارک شناسایی

به عنوان یک فرد خارجی در کشوری غریب، همیشه باید پاسپورت و مدارک شناسایی‌تان را همراه داشته باشید. در سفر به تایلند این موضوع کمتر دردسرساز می‌شود، اما در صورت گرفتار شدن، زمان زیادی از شما تلف خواهد شد. اگر پلیسی که درخواست نشان دادن مدارک شناسایی از شما کرده است، فردی به دور از اخلاق باشد، قادر به اذیت کردنتان خواهد بود. این بهانه را به دست افراد بدذات ندهید! اخاذی کردن و دریافت رشوه یکی از اقدامات آن‌ها است.

پلیس تایلند

چهره یک ایرانی، به خوبی در شهرهای تایلند قابل تشخیص است! پلیس‌هایی که در نزدیکی ایستگاه‌های مترو یا مکان‌های گردشگری حضور دارند، ممکن است نزدیکتان آمده و درخواست مدارک شناسایی کنند. این اقدام آن‌ها کاملا قانونی و قابل قبول است، چرا که در هر صورت باید با افراد خارجی که به صورت غیر قانونی در کشورشان در حال تردد هستند، برخورد کنند. اگر پاسپورت معتبر همراه داشته باشید، با شما محترمانه برخورد شده و زمانتان تلف نخواهد شد.

در صورت همراه نداشتن مدارک، اگر مامور پلیس فرد به دور از اخلاقیات باشد، از شما درخواست رشوه خواهد کرد. اگر پول نیز همراه نداشته یا از پرداخت آن خودداری کنید، دردسرهای زیادی همچون افتادن به بازداشتگاه در انتظارتان است. در نتیجه در سفر به تایلند با جان و دل از پاسپورت خود مراقبت کنید و همیشه آن را همراه داشته باشید.

بر اساس تجربه برخی مسافران، برخی ماموران پلیس در پی سو استفاده از غفلت توریست‌ها هستند، به طوری که با هدف پیدا کردن فردی خارجی و بدون مدارک شناسایی، به منظور تلکه کردن وی، توریست‌ها را یکی پس از دیگری بررسی می‌کنند. حتی گزارش شده عده‌ای از آن‌ها، همراه خود دستگاه POS دارند تا جریمه همراه نداشتن مدارک را درجا دریافت کنند! اگر به هر دلیلی پاسپورت همراه نداشته یا آن را گم کرده‌اید، از مامور پلیس بخواهید با سفارت ایران تماس برقرار کند. تحت هیچ شرایطی، کاغذی را امضا نکرده و روی خواسته خود پافشاری کنید.


راننده تاکسی‌های بی‌انصاف

رانندگان تاکسی در شهرهای مختلف تایلند، به چاپیدن توریست‌ها معروف هستند! بعد از ورود به تاکسی حتما از راننده درخواست کنید تاکسی متر را روشن کند. در مقصد، در صورتی که راننده تلاش کرد با چانه‌زنی هزینه بیشتری دریافت کند، هرگز زیر بار نروید. اگر به هر دلیل، همچون بهانه خراب بودن تاکسی متر، راننده از روشن کردن آن خودداری کرد، از اتومبیل پیاده شده و سوار خودروی دیگری شوید.

تاکسی بانکوک

اما تاکسی متر، وقتی راننده شما را برای دریافت پول بیشتر در شهر بچرخاند، به جای کمک، وسیله زجرکش کردنتان خواهد بود، چرا که هم زمان و هم پولتان بدون دلیل به باد می‌رود! برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی، بعد از سوار شدن به تاکسی، اپلیکیشن مسیریاب گوشی هوشمند خود همچون Google Maps یا Waze را اجرا کرده و مقصد را درونش وارد کنید. در این صورت، رفتار به دور از اخلاق راننده را متوجه خواهید شد. در صورت بروز چنین اتفاقی، مچ راننده را گرفته و او را خجالت زده کنید!


عدم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

در مطلبی به معرفی سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک پرداختیم. این شهر بسیار بزرگ است. هر چند پیاده‌روی در آن لذت‌بخش خواهد بود، اما به عنوان یک توریست که چند روز بیشتر فرصت در اختیار ندارید، بهتر است با استفاده از وسایل نقلیه عمومی بین مبدا تا مقصد جابه‌جا شده و قدم زنی را به بازارهای شبانه اختصاص بدهید.


اخاذی توسط دختران و زن‌ها

این موضوع مخصوصا درباره شهر پاتایا صدق می‌کند، هر چند فاحشه‌گری متاسفانه در همه شهرهای تایلند رونق دارد. اگر داخل بار یا کلاب، توسط فردی به مکانی خلوت دعوت شدید، هیجان زده نشده و جوانب احتیاط را رعایت کنید. طبق تجربه، برخی زن‌ها و دختران، به وسیله گول زدن توریست‌ها آن‌ها را به اتاق‌هایی برده و در ادامه، با همکاری هم‌ دستان خود، آن‌ها را گروگان می‌گیرند. خالی کردن جیب و سپس رها کردنتان، خوش بینانه‌ترین اتفاقی است که بعد از بروز چنین حادثه‌ای می‌تواند برایتان رخ بدهد!

اگر جنس مذکر هستید، با ورود به کلاب‌ها، ممکن است دخترها یا زن‌هایی به آغوشتان آمده و با شما گرم صحبت شوند یا نوازشتان کنند. بهتر است خیلی به خوش تیپی و جذابیت خود ننازید، چرا که آن‌ها قبل از شما مردانی را با این ترفندها تلکه کرده و بعد از شما نیز دست از چنین اعمالی بر نخواهند داشت! بدون شک نمی‌توان این رفتارهای به دور از اخلاق را به همه نسبت داد، به طوری که در بین این زنان و دختران، افرادی صادق در کار کثیف خود پیدا می‌شود. تجربه نشان داده عده‌ای از افرادی که در سفر به تایلند پول زیادی خرج جنس مونث کرده‌اند، در آخر کیف و گوشی هوشمندشان نیز توسط آن‌ها به سرقت رفته است!

ممکن است اولین ارتباط با یک زن یا دختر، شما را به دام بیندازد، به طوری که به راحتی از شر آن خلاص نشوید. به عنوان نمونه برخی دختران یا زنان، بعد از کمی خوش‌گذرانی و تفریح شما را به قتل تهدید کرده و به روش‌های مختلف به اخاذی رو می‌آورند.


اخاذی در بارها و کلاب‌ها

یکی دیگر از ترفندها، بستن مواردی اضافی به صورت حساب فرد ناآشنا و توریست، داخل بار یا کلاب است. به عبارتی شما را مجبور می‌کنند به خاطر چیزهایی که نخورده و یا ننوشیده‌اید، پول پرداخت کنید! در ادامه از خارج شدنتان از محل تا زمان تسویه حساب (گرفتن باج) جلوگیری خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم بارها و کلاب‌های معروف شهری که در سفر به تایلند در آن اقامت دارید را شناخته و از رفتن به بارها و کلاب‌هایی که در کوچه پس کوچه‌ها قرار دارند، خودداری کنید.


نتیجه‌گیری ؛ سفر به تایلند با رعایت احتیاط فوق‌العاده است

مواردی که ذکر کردیم، ممکن است حتی در صورت ده‌ها مرتبه سفر به تایلند نیز برایتان رخ ندهد. شهر بانکوک، پاتایا و پوکت بسیار زیبا بوده و قرارگیری آن‌ها در صدر توریستی‌ترین شهرهای دنیا بدون دلیل نیست. از طرفی می‌دانیم خوب و بد، محدود به شهر، کشور، ملیت یا قومیت خاصی نیست و در همه جا وجود دارد. تایلندی‌ها به مواجهه با افراد خارجی و توریست‌ها عادت کرده و رفتار بسیار صمیمانه‌ای با آن‌ها دارند. هدف از ذکر این موارد، جلوگیری از بروز دردسر است. دردسر حتی در شهر و کشور خودتان نیز در صورت عدم احتیاط، گریبان‌گیرتان می‌شود و این اتفاق عجیبی نیست.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*در سفر به تایلند مراقب این اتفاقات و حوادث باشید را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۱۲۱ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها
  مجتبی کریم زاده
  4 سال پیش
  0 تشکر
  " سفر به تایلند آرزومه...تا پولش جور میشه؛یهو هم دلار میره بالا هم قیمت تور "
  مفید بود ؟ تشکر

  *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

  شما
  همین حالا
  ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو