جشنواره عجیب و وحشتناک گیاه خواران در تایلند برگزار شد

گیاه خواران نام یکی از متفاوت‌ترین و البته وحشتناک‌ترین جشنواره‌های دنیا است. در این مراسم افراد شرکت‌کننده، صورت خود را با استفاده از ابزارهایی تیز و برنده سوراخ می‌کنند. ...

گیاه خواران نام یکی از متفاوت‌ترین و البته وحشتناک‌ترین جشنواره‌های دنیا است. در این مراسم افراد شرکت‌کننده، صورت خود را با استفاده از ابزارهایی تیز و برنده سوراخ می‌کنند.

جشنواره گیاه خواران با شروع نهمین ماه تقویم چینی، طی تعطیلات تایلند، آغاز شده و تا 9 روز بعد ادامه پیدا می‌کند. تائوئیست‌ها برگزار‌کننده این فستیوال هستند. در طول مراسم، آن‌ها صورت خود را با استفاده از برنده‌ترین و تیزترین وسایل همچون تفنگ، سرنیزه، چاقو، شمشیر، سیخ کباب یا حتی راکت بدمینتون سوراخ می‌کنند. البته این تنها کار خطرناکی نیست که آن‌ها طی فستیوال انجام می‌دهند. بد نیست بدانید برگزارکنندگان این جشنواره پیرو آئین یا فلسفه تائوئیسم هستند. در این فلسفه بر اداره مملکت بدون وجود دولت و بدون اعمال فرم‌ها و اشکال خاص حکومت تاکید می‌شود.

اما هدف از انجام چنین کارهای مشمئزه‌کننده‌ای چیست؟ قطعا باید اهداف والایی پشت چنین اقدامی وجود داشته باشد. شرکت‌کنندگان در جشنواره تلاش می‌کنند رضایت خدایان را جلب کنند، چرا که عقیده دارند خدایان، افرادی که به چنین اقداماتی دست می‌زنند را از بلا دور نگه می‌دارند. اما تاریخچه جشنواره گیاه خواران چیست و ریشه آن به چه زمان و رویدادی برمی‌گردد؟

طبق گفته‌های ساکنان استان پوکت کشور تایلند، در سال 1825 گروهی از هنرپیشگان چینی وارد این استاد شدند. آن‌ها در ادامه تغییر دادن آداب غذا خوردن خود و رو آوردن به گیاه خواری، توانستند به بیماری طاعون که در آن‌ سال‌ها جان صدها هزار نفر را گرفته بود غلبه کنند. از آن سال به بعد، جشنواره نام برده رواج پیدا کرد. امروزه نیز جشنواره هر سال در شهر پوکت برگزار می‌شود. تور تایلند در بازه برگزاری آن رونق پیدا می‌کند.

بر اساس فلسفه تائوئیسم، دروازه‌های بهشت به روی افرادی که جسم و روح خود را تهذیب می‌کنند گشوده خواهد شد. حال روش دستیابی به این مهم، درد کشیدن و دعا در معابد به همراه گیاه خواری است. کسانی که تمایل دارند برای نخستین مرتبه به جشنواره گیاه خواران ورود پیدا کنند، باید برای ده روز تمام فقط گیاه خواری کنند. آن‌ها به این ترتیب پاکیزگی درون و شایستگی معنوی مورد نیاز برای پیوستن به انجمن گیاه خواران را به دست خواهند آورد.

گیاه خواری تنها آئین جشنواره نام برده نیست و شرکت‌کنندگان کارهای بسیار دشواری انجام می‌دهند که فرو کردن اجسام تیز داخل صورت یکی از آن‌ها است. حمام در روغن داغ، راه رفتن روی آتش و بالا رفتن از نردبان‌‌هایی پوشیده از تیغ‌های برنده بخشی از فعالیت‌های آن‌ها است! اگرچه تعداد کمی دل و جگر شرکت در این مراسم را دارند، اما همه ساله هزاران نفر از سراسر دنیا برای تماشای آن به تایلند سفر می‌کنند. البته طی سال‌های اخیر، به خاطر اعمالی که طی فستیوال به دست شرکت‌کنندگان انجام می‌شوند، مردمان شهرهای مختلف تایلند به برگزاری آن اعتراض کرده‌اند. گفتنی است شهر محل برگزاری جشنواره پوکت است.

تصاویر جشنواره گیاه خواران در پوکت تایلند

در ادامه می‌توانید تصاویر این فستیوال را مشاهده کنید. به طور جد تاکید می‌کنیم تماشای این تصاویر به همه پیشنهاد نمی‌شود. برخی از آن‌ها ممکن است با روح و روان شما بازی کرده و آن را آزرده خاطر کنند.

جشنواره گیاه خواران تایلند جشنواره گیاه خواران تایلند جشنواره گیاه خواران تایلند جشنواره گیاه خواران تایلند جشنواره گیاه خواران تایلند

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*جشنواره عجیب و وحشتناک گیاه خواران در تایلند برگزار شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۳.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو