تفریح و سرگرمی و تاریخی در باکو

تفریح و سرگرمی در باکو

امکان تفریح و سرگرمی در باکو به خوبی مهیا است‌!‌ در پایتخت آذربایجان مراکز تفریحی متعدد و بزرگی همچون مرکز فرهنگی حیدر علی اف وجود داشته و مکان های تاریخی زیادی برای گشت و گذار در آن پیدا خواهید کرد.

تمامی قسمت‌های باکو برای توریست‌ها جذاب نیست، به همین دلیل پیش از سفر بهتر است از مکان های دیدنی باکو اطلاع پیدا کنید. ایچری شهر یا بخش قدیمی باکو از سده‌های میانی به جا مانده و از جمله آثار به ثبت رسیده در سایت میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. بر اساس اطلاعات تاریخی به جا مانده، اولین شواهد و مستندات این شهر به قرن ششم میلادی برمی‌گردد. نکته جالب اینجاست که با ورق زدن کتاب‌های تاریخی متوجه می‌شویم طی دوره یاد شده، باکو و در کل آذربایجان بخشی از امپراطوری در اختیار فرمانراوایان پارسی بوده است. با وجود این پیشینه تاریخی که یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت تور باکو به شمار می‌رود، بیشتر مکان‌ های دیدنی و تاریخی باکو به قرن چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم میلادی مربوط می‌شوند.

مکان های دیدنی باکو و تفریح و سرگرمی در این شهر

به عنوان نمونه‌ای از دیدنی‌ترین مکان‌ های دیدنی باکو می‌توان به کاخ شیروان شاه اشاره کرد که ساخت آن به حدود 500 سال پیش برمی‌گردد. البته وقوع چندین زلزله و همچنین فرسایش سازه سبب تخریب آن با گذر زمان شد، اما در هر صورت دولت وقت برای سر پا نگه داشتن آن همت زیادی کرد. کاخ شیروان شاه در سال 1964 میلادی به یک موزه تبدیل شد. اگرچه ورود به ایچری شهر رایگان است، اما برای دیدن این موزه باید ورودی پرداخت کنید. بخش دیگری از مکان های تفریحی پایتخت آذربایجان در خارج از شهر قرار دارند. به عنوان نمونه می‌توان به یانار داغ اشاره کرد که محبوبیتی در سطر جهانی دارد. این کوه سوزان همیشه شعله‌ور است و با رفتن به آنجا، شعله‌های آتشی را خواهید دید که از دل زمین بیرون زده‌اند!

وجود مکان های دیدنی تاریخی متعدد باکو با در نظر گرفتن مرکز فرهنگی حیدر علی اف  سبب می‌شود حسی متضاد حین سفر به باکو برای توریست‌ها به وجود بیاید! این مرکز بسیار تکنولوژیک و لوکس بوده و از زمان ساختنش، چندین سال به صورت پیاپی برنده جایزه بهترین معماری سال شده است. در دل این مرکز به مساحت 9 هکتار، یک موزه، سالن کنفرانس، کتابخانه، پارک و بخش‌های تفریحی و فرهنگی دیگری ایجاد شده است، به همین دلیل به جرات می‌توان گفت توریست‌ها می‌توانند طی سفر 4 الی 5 روزه خود به باکو، تمام وقتشان را در مرکز فرهنگی حیدر علی اف سپری کنند و همچنین برای گشت و گذار در آن با کمبود زمان مواجه شوند!

کاخ شیروان شاه باکو

کاخ شیروان شاه باکو - SHIRVANSHAHS PALACE

حین تلاش برای پیدا کردن مکان های دیدنی در شهر باکو، یکی از مکان هایی که شدیدا جلب توجه می‌کند کاخ شیروان شاه است. این قصر به عنوان بخشی از تاریخچه کل آذربایجان محسوب شده و ساخت آن به قرن 15 میلادی برمی‌گردد.

کاخ شیروان شاه حدود 500 سال قبل به دست پادشاه آن زمان که در منطقه‌ای متشکل از بیشتر آذربایجان کنونی حکمرانی می‌کرد ساخته شد. زمان ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۲۲۳ نفر
ایچری شهر یا شهر قدیم باکو

ایچری شهر یا شهر قدیم باکو   - ichirishehr

یکی از جذابیت های شهر باکو، ترکیب کردن بافت قدیمی با معماری نوین است. به همین دلیل حین سفر به باکو با شهری نوین، تکنولوژیک و دارای معماری با محله هایی  رو به رو می‌شوید که در آن، بناهای قدیمی بسیار زیادی نیز وجود دارد. یکی از این مکان های قدیمی ایچری شهر یا ایچریشهر  است که از آن به عنوان ارگ باکو یا باکوی قدیم  یاد می‌کنند. ... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۲۱۴ نفر
مسجد تازه پیر باکو

مسجد تازه پیر باکو - Taza Pir Mosque

یکی از مساجد قدیمی باکو که ساخت و ساز آن در سال 1905 آغاز شده و در سال 1914 به پایان رسیده است. این مسجد در سال 1906 به وصیت و حمایت مالی کی از خیرین باکو بنام نبات خاتم و خانواده آن و به اهتمام معمار زیور بی احمد بی اف (Zivar bey Ahmadbeyov) ساخته شد.

بعد از مرگ حامی آن عملیات ساخت و سازش به ... ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۱۶۹ نفر
مسجد بیبی هیبت باکو

مسجد بیبی هیبت باکو - Bibi-Heybat Mosque

مسجد بیبی هیبت یکی از قدیمی ترین مساجد شهر باکو بوده و ساخت آن به زمان شیروان شاه بازمی‌گردد. متاسفانه مسجد بیبی هیبت باکو در سال 1936 به دست بلشویک‌ها به طور کامل نابود شد، اما با آغاز دهه نود همین قرن شاهد شروع بازسازی آن بودیم. در واقع از مسجد قدیمی دیگر خبری نیست، اما کار ساخت بنای جدیدی که اکنون با عنوان مسجد بیبی ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۱۱۴ نفر
آتشگاه باکو

آتشگاه باکو - Fire Temple Ateshgah of Baku

آتشگاه باکو بدون شک یکی از دیدنی ترین مکان هایی است که حین سفر به پایتخت آذربایجان باید از آن دیدن کنید. آتشگاه باکو ساختمانی شبیه به قلعه بوده و محل قرارگیری آن منطقه سوراخانی شهر باکو است. این محل در واقع متشکل از مجتمعی پنج گانه است و یک حیات در آن وجود دارد. این حیات به وسیله خانه‌ های روحانیان زرتشتی احاطه شده است. به طور ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۹۰ نفر
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو