موزه اراوان بانکوک


Bangkok Erawan Museum

امتیاز 157 نفر 6 از 10

تصاویر موزه اراوان بانکوک

امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر 76320  موزه اراوان بانکوک
تصویر 76321  موزه اراوان بانکوکتصویر 76322  موزه اراوان بانکوکتصویر 76323  موزه اراوان بانکوک تصاویر بیشتر
نقشه بیسان گشت
بانکوک

معرفی موزه اراوان بانکوک

موزه اراوان بانکوک

موزه اراوان بانکوک (Bangkok Erawan Museum) در محله ساموت پراکان پایتخت تایلند واقع شده و یکی از محبوب‌ترین مکان‌های دیدنی برای گردشگران تور بانکوک به شمار می‌رود.

موزه اراوان بانکوک را بیشتر به خاطر مجسمه و اثر هنری فیلم بسیار غول‌پیکر سه سر آن می‌شناسند. عمارت سه طبقه‌ای که داخل بدن این فیل واقع شده است، اشیای آنتیک و فوق‌العاده ارزشمندی را در خود جای داده و آثار باستانی بسیار قدیمی درون آن در معرض دید توریست‌ها قرار گرفته است. این اشیا به یک فرد میلیونر تعلق داشته و در واقع بخشی از کلکسیون او به به شمار می‌روند، فردی که موزه جزوی از مایملک وی است! حتی افرادی که به آثار باستانی و تاریخ علاقه‌ای ندارند، برای دیدن بنای این موزه که به شکل فیلی عظیم‌الجثه ساخته شده است، طی تور بانکوک خود از آن دیدن می‌کنند.

ویژگی‌های موزه اراوان بانکوک

موزه اراوان تایلند یک مدل مهم از مجسمه‌سازی به شمار می‌رود. با رفتن به این موزه، با تاریخ غنی و بسیار پررمز و راز تایلند آشنا شده و با فرهنگ مردم این کشور آشنا خواهید شد. نمادهای معماری زیادی با هنرهای دستی آمیخته شده‌اند. این آثار با طبیعت و محیط پیرامون یکپارچگی خاصی داشته و به همین دلیل بینندگان با تماشای آن‌ها، غرق در رویا خواهند شد. حین قرار داشتن در موزه اراوان بانکوک اتمسفر آن سبب منغلب شدنتان خواهد شد، به طوری که پیوستگی و استمرار تاریخ، فرهنگ، مذهب، هنر و آداب و رسوم تایلند را تحسین خواهید کرد.

مطلب پیشنهادی: کاخ بزرگ بانکوک

اولین چیزی از موزه اراوان بانکوک که از دور چشم بینندگان را به سمت خود خیره نگه می‌دارد، نماد فیل سه سر بسیار غول‌پیکر آن است. این مجسمه از برنز ساخته شده و 250 تن وزن دارد! ارتفاع و طول آن به ترتیب 29 متر و 39 متر بوده و روی پایه‌ای به ارتفاع 15 متر قرار دارد. در طراحی محیط داخلی  موزه اراوان بانکوک از طرح هندوها از کائنات الهام گرفته شده است. به همین دلیل طبق اول، دوم و سوم داخل فیل به ترتیب نمادی از دنیای تبهکاران (جهنم)، کره زمین و بهشت است. در واقع بالاترین طبقه فیل سه سر بزرگ موزه اراوان بانکوک به عنوان نمادی از بهشت شناخته می‌شود. دو طبقه پایینی داخل پایه مجسمه فیل قرار گرفته‌اند، در حالی که طبقه آخر و نماد بهشت، در شکم مجسمه فیل قرار دارد. جالب است بدانید ساخت موزه، یعنی مجسمه فیل سه سر غو‌ل‌پیکر، چیزی حدود 10 سال طول کشید.

مطلب پیشنهادی: محله چینی‌‌ها در بانکوک

در طبقه اول موزه اراوان بانکوک به عنوان نمادی از جهنم، گلدان‌ها و آثار دستی متعددی مربوط به تاریخ چین رویت می‌شود. همچنین نحوه پیشرفت فرآیند ساخت موزه، در قالب یک سری تصویر و پلاکارد، در این طبقه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد. طبقه دوم به عنوان نمادی از کره زمین، اشیای آنتیک و هنری بیشتری پیدا خواهید کرد. به عنوان نمونه می‌توان به سرامیک‌های باستانی و قطعه شعرهای ادبی از شاعران اروپایی اشاره کرد. در‌‌هال اصلی این طبقه مجسمه‌ای از Guanyin قرار دارد. این یک الهه چینی بوده و دارای هزاران دست است! در آخرین بخش که تنها طبقه‌ای است که درست در دل فیل سه سر موزه اراوان بانکوک واقع شده است، تعداد زیادی از مجسمه‌های بودا که در زمان‌های مختلف طی تاریخ ساخته شده‌اند را مشاهده خواهید کرد.

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به موزه اراوان بانکوک

موقعیت موزه اراوان بانکوک روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه
157 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد موزه اراوان بانکوک


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد موزه اراوان بانکوک بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در موزه اراوان بانکوک با آژانس بیسان گشت به شماره 91004446-021 تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به موزه اراوان بانکوک

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای موزه اراوان بانکوک

لطفا تصاویری فقط در مورد "موزه اراوان بانکوک" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ