معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک


Bangkok Golden Mountain Temple

امتیاز 276 نفر 9 از 10

تصاویر معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک

امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر 75587  معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک
تصویر 75588  معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوکتصویر 75589  معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوکتصویر 75590  معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک تصاویر بیشتر
نقشه بیسان گشت
بانکوک

معرفی معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک

معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک

معبد وات ساکت بانکوک (Wat Saket) که با نام معبد کوه طلایی (Bangkok Golden Mountain Temple) نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از معابد پایتخت تایلند است. معبد وات ساکت در منطقه پام پرپ سترو فای بانکوک قرار دارد.

هر شهر را با نمادی می‌شناسند. به عنوان نمونه، اگر مطالب مربوط به معرفی مکان‌های گردشگری شهر استانبول را دنبال کرده باشید، می‌دانید این شهر مملو از مساجد و همچنین کلیساهای قدیمی تبدیل شده به مسجد است! در آن سو، شهری مثل بانکوک در شرق آسیا، با معابد مختلف پر شده است. معبد وات ساکت بانکوک که نزد بسیاری از مردم محلی و حتی توریست‌ها با نام معبد کوه طلایی بانکوک نیز شناخته می‌شود، یکی دیگر از این معابد است. در هر تور بانکوک نیز بخش قابل توجهی از زمان گشت و گذار مسافران به بازدید از همین معابد می‌گذرد.

همانند استانبول که با وجود تعدد مساجد آن، مسجد ایا صوفیه استانبول از همه معروف‌تر است، در بانکوک نیز اهمیت همه معابد به اندازه معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک نیست. با این حال، معبدهای شناخته شده و بسیار پربازدید دیگری نیز در شهر وجود دارد.

تاریخچه معبد وات ساکت بانکوک

ساخت معبد کوه طلایی بانکوک کنونی، به زمان پادشاهی آیوتایا برمی‌گردد، سلسله‌ای که بین سال‌های 1351 تا 1767 میلادی، به تایلند حکومت می‌کرد. در آن زمان نام معبد به جای Saket برابر Sakae بود. بعد از به قدرت رسیدن شاه رامای اول (اولین فرمانروایی سلسله چاکری که هنوز نیز بر تایلند حکمفرما است) و در ادامه آن تبدیل شدن بانکوک به پایتخت کشور، وی دستور بازسازی معبد را داد و نامش را عوض کرد.

فو خائو تانگ، تپه مصنوعی شیب‌داری است که در مجموعه معبد وات ساکت بانکوک به شکلی کاملا طبیعی ایجاد شده و یکی از قسمت‌های جذاب این منطقه به شمار می‌رود. پادشاه رامای سوم، که بین سال‌های 1787 تا 1851 بر کشور فرمانروایی می‌کرد، تصمیم گرفت داخل معبد وات ساکت بانکوک یک گنبد مقبره بزرگ ایجاد کند. متاسفانه حین ساخت گنبد، سازه به دلیل خاک نرم زمین‌های بانکوک فرو ریخت. با گذر زمان و طی چند دهه، گل و لای رها شده در زمین بنای فرو ریخته، شکلی شبیه به یک تپه طبیعی به خود گرفت و رفته رفته به وسیله گیاهانی طبیعی پر شد. از آنجایی که این مکان به صورت کاملا طبیعی با گذر زمان ایجاد شده بود، مردم محلی آن را فو خائو نامیدند.

در زمان پادشاهی شاه رامای چهارم، دستور ساخت سازه‌ای گنبدی شکل با ابعاد کوچک روی تپه فو خائو صادر شد. این سازه در سال‌های ابتدایی پادشاهی فرزند وی، شاه رامای پنجم، تکمیل شد. یک یادگاری باستانی مربوط به بودا، از کشور سریلانکا به تایلند آورده شد و داخل گنبد ساخته شده داخل معبد وات ساکت بانکوک قرار گرفت.

سال‌ها بعد، برای جلوگیری از فرسایش تپه، دیواره‌هایی بتنی اطراف آن ایجاد شد. به این ترتیب، با وجود قدمت بالای معبد وات ساکت بانکوک و تعلق داشتن آن به زمان فرمانروایی آیوتایا، نسخه مدرن آن در ابتدای قرن بیستم ساخته شده است. در ماه نوامبر هر سال (آبان - آذر)، فستیوالی در معبد کوه طلایی برگزار شده و طی آن در اطراف تپه فو خائو تانگ، شمع روشن می‌شود. در حال حاضر، تپه فو خائو تانگ به یکی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی مهم بانکوک تبدیل شده و افراد زیادی به بهانه آن، به معبد وات ساکت بانکوک می‌روند.

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک

موقعیت معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه
276 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک با آژانس بیسان گشت به شماره 91004446-021 تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک

لطفا تصاویری فقط در مورد "معبد وات ساکت (کوه طلایی) بانکوک" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ