معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک


Bangkok Temple of the Emerald Buddha

امتیاز 382 نفر 7 از 10

تصاویر معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک

امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر 75434  معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک
تصویر 75435  معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوکتصویر 75436  معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوکتصویر 75437  معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک تصاویر بیشتر
نقشه بیسان گشت
بانکوک

معرفی معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک

معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک

معبد زمرد بودا یا معبد وات پرا کائو بانکوک (Bangkok Temple of the Emerald Buddha) از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های دیدنی شهر بانکوک و در کل کشور تایلند است.

معبد زمرد بودا را به عنوان مقدس‌ترین معبد بودایی در کشور تایلند می‌شناسند، به همین دلیل در میان بی‌شمار جاذبه گردشگری تایلند، از اهمیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. مجسمه زمردین بودا که داخل همین معبد قرار گرفته است، به عنوان یک نماد مذهبی سیاسی بسیار قدرتمند به شمار می‌رود. معبد وات پرا کائو در مرکز تاریخی بانکوک قرار گرفته و در مرز کاخ بزرگ (گرند بازار) واقع شده است. به همین دلیل دسترسی به آن طی تور بانکوک آسوده و راحت خواهد بود.

مروری بر ساختار و ویژگی‌های معبد زمرد بودا

ساختمان اصلی معبد، همان اصلی‌ترین و مقدس‌ترین اتاق معبد محسوب شده و مجسمه زمردین در آن قرار دارد. بر اساس افسانه‌ها، این تصویر بودا در ابتدا در کشور هند قرار داشت، جایی که یک عالم بزرگ حدود 2 هزار سال قبل در آن پیش‌بینی کرد هر کشوری که مجسمه بودا در آن قرار داشته باشد، مملو از رفاه و آسایش خواهد شد. درست به همین دلیل مردم به معبد زمرد بودا رفته و مجسمه زمردین را ستایش می‌کنند، چرا که به عقیده آن‌ها، این نماد محافظ و صیانت‌گر کشور است.

بر اساس سوابق تاریخی، زمان یافته شدن مجسمه آن به قرن پانزدهم در استان چیانگ ری تایلند برمی‌گردد. این نماد بعد از یافته شدن، چندین مرتبه در طول زمان جابه‌جا شد، تا این که در نهایت طی قرن هجدهم دوباره به تایلند بازگشت. مجسمه از سال 1782 در معبد زمرد بودا توسط مردم زیارت می‌شود. در آن زمان، پادشاه راما اول بر کشور حکمفرمانی می‌کرد. تاریخ پادشاهی وی به بین سال‌های 1782 تا 1809 برمی‌گردد. این آغازی بر فرمانروایی سلسله چاکری در تایلند بود که در حال حاضر نیز در این کشور قدرت را در دست دارد. پادشاه کنونی کشور از سلسله چاکری، که در سال 2016 قدرت را به دست گرفت، پادشاه راما ایکس است.

دلیل اهمیت بالای معبد زمرد بودا مجسمه زمردین قرار گرفته در آن است، به همین دلیل هیچ چیز دیگری بیش از آن جلب توجه نمی‌کند. این نماد دارای رنگ سبز تیره، در حالت ایستاده قرار داشته و 66 متر ارتفاع دارد. مجسمه را از طریق تراش‌کاری روی یک تکه سنگ جید بسیار عظیم ساخته‌اند. بر اساس قوانین معبد زمرد بودا به جز پادشاه و ولیعهد وی، هیچ فرد دیگری اجازه لمس مجسمه را ندارد. با توجه به همین موضوع، تعویض ردای اطراف مجسمه زمردین بودا برای سه مرتبه در هر سال، به دست پادشاه صورت می‌گیرد. بسته به این که تعویض جامه مجسمه در چه فصلی از سال انجام می‌گیرد، مراسم و آیین متفاوتی برگزار خواهد شد.

به شکلی عجیب، تاریخ ساخت مجسمه زمردین بانکوک به عنوان مهم‌ترین نماد معبد زمرد بودا مشخص نیست، اما عقیده بر آن است که تاریخ ساخت آن به قرن چهاردهم در کشور تایلند برمی‌گردد. با این حال بر اساس یک سری ادعای دیگر، مجسمه در هند یا سریلانکا ساخته شده است. عدم امکان تایید یا رد هر یک از تئوری‌های مطرح شده، به خاطر عدم توانایی تاریخ‌نویسان برای انداختن نگاهی نزدیک به مجسمه بوده است!

با این حال، طبق ادعاهای یک تاریخ‌دان قدیمی، مجسمه معبد زمرد بودا در سال 1434، بعد از برخورد صاعقه‌ای مهیب به یک معبد واقع در استان چیانگ ری، کشف شد. طی این حادثه، مجسمه معبد زمرد بودا سقوط کرد و بخش‌هایی از بدنه آن کنده شد. راهب‌ها بعد از دیدن آن اعلام کردند مجسمه، تصویری دقیق و بسیار ماهرانه از بودا است. طی گذر زمان، چندین مرتبه مکان قرارگیری مجسمه تغییر پیدا کرد، تا این که در نهایت در معبد زمرد بودا قرار گرفت. گفتنی است برخلاف تصور عموم مردم بر اساس نام مجسمه معبد زمرد بودا این نماد از سنگ نیمه قیمتی یشم ساخته شده است.

 

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک

موقعیت معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه
382 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک با آژانس بیسان گشت به شماره 91004446-021 تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
تماس اضطراری خارج از زمان اداری : 09127109283
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک

لطفا تصاویری فقط در مورد "معبد زمرد بودا (وات پرا کائو) بانکوک" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ