تفریح و سرگرمی و شهر بازی در استانبول

تفریح و سرگرمی در استانبول یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که توریست‌ها را به این شهر جذب می‌کند. استانبول و دیگر شهرهای ترکیه فارغ از جذابیت به خاطر قرارگیری روی خط ساحلی و داشتن چشم‌انداز و آرامشی بی‌نظیر، به خاطر داشتن بیشینه تاریخی اهمیت بسیار زیادی در صنعت توریسم پیدا کرده‌اند.

احتمالا در کتاب‌های تاریخی، به دفعات نام قسطنطنیه را شنیده‌اید، اما آیا می‌دانید استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری دنیا برای تمامی توریست‌های جهان مخصوصا ایرانی‌ها، همان قسطنطنیه سابق است! استانبول یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا به شمار رفته و اسرار امپراطوری‌های متعددی را در سینه دارد. این شهر روزگاری مقر اصلی پادشاهی امپراطوری روم باستان بود، فرمانروایی که قدمت آن به بیش از 2 هزار سال پیش برمی‌گردد و زمانی بر کل دنیا حکمرانی می‌کرد. به همین دلیل برخلاف شهرهای پررفت و آمدی همچون دبی که تمی تکنولوژیک و پیشرفته دارند، تور استانبول  به خاطر تاریخچه غنی این شهر مورد توجه توریست‌ها قرار دارد.

تعدد مکان‌ های دیدنی ترکیه و مراکز تفریح و سرگرمی در شهر استانبول

البته این موضوع به معنی غیر تکنولوژیک و به روز نبودن استانبول نیست، اما در هر صورت، بیشتر به خاطر طبیعت بکر آن و همچنین  مکان های تاریخی بی‌شماری که در سرتاسر شهر قرار گرفته‌اند، مورد توجه قرار گرفته است. البته امروز کمتر مکان های دیدنی تاریخی استانبول به شکلی کاملا دست نخورده از زمان امپراطوری روم شرقی باقی مانده و اغلب آن‌ها طی دوره‌های زمانی مختلف، بعد از آسیب دیدن در نتیجه وقوع زلزله، ایجاد جنگ‌های خیابانی و سست شدن در اثر فرسایش، تعمیر شده‌اند. با این حال، چیزی از ارزش تاریخی آن‌ها کم نمی‌کند. در هم آمیخته شدن جذابیت‌های تاریخی و طبیعی سبب شده استانبول، یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا باشد.

همچنین باید به ارزش پایین‌تر لیر ترکیه در مقایسه با پول دیگر کشورهای اروپایی و دلار آمریکا اشاره کرد که یکی از محرک‌های اصلی توریست‌های برای سفر پیاپی به استانبول به شمار می‌رود. ارزش تقریبا برابر پول ایران و ترکیه سبب شده هزینه سفر به شهرهای این کشور از جمله مهم‌ترین شهر آن، استانبول، برای توریست‌های کشورمان نیز به میزان قابل توجهی در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی پایین‌ باشد.

حین سفر به استانبول می‌توانید از چند بهشت (و جهنم) روی کره زمین نیز به واسطه طی یک مسافت چند ساعته به صورت دریایی دیدن کنید! مجمع الجزایر پرنس  از 9 جزیره مختلف تشکیل شده‌ و جزو دیدنی‌ترین نقاط ترکیه به شمار می‌روند. خوشبختانه دسترسی به آ‌ن‌ها از مرکز شهر آسان است؛ کافی است به متروی میدان تکسیم رفته و بعد از طی کردن چند ایستگاه، در ساحل سوار کشتی شوید و دو ساعت بعد در بهشت فرود آیید!‌ به عنوان مهم‌ترین جزایر پرنس که بر اساس وسعتشان، به مرور زمان اهمیت بیشتری در مقایسه با بقیه پیدا کرده‌اند باید به جزیره بیوک آدا استانبول (بزرگترین جزیره)، جزیره هیبلی آدا  و جزیره بورگازآدا استانبول اشاره کرد.

شهربازی ویالند استانبول

شهربازی ویالند استانبول - Istanbul Vialand Amusement Park

شهربازی ویالند استانبول (Istanbul Vialand Amusement Park) یکی از مدرن‌ترین مکان‌های تفریحی این شهر است. اگر به دنبال یک شهر بازی در شهر استانبول هستید، شهر بازی ویالند استانبول را از دست ندهید.

استانبول شهری مملو از آثار تاریخی باستانی است. بخش قابل توجهی از آن‌ها مربوط به امپراطوری روم شرقی بوده و به همین دلیل نزدیک به 2 هزار سال قدمت دارند. با این حال، استانبول ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۷۲۰ نفر
شهربازی اسفانبول (ویالند استانبول)

شهربازی اسفانبول (ویالند استانبول) - İsfanbul Tema Park

شهربازی اسفانبول یا همان ویالند استانبول (İsfanbul - Tema Park) یکی از جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی است که در شهر استانبول ترکیه پیدا خواهید کرد. محبوبیت شهربازی اسفانبول استانبول در حد بین المللی است.

شهربازی اسفانبول در سال 2013، با نام ویالند استانبول و به عنوان بزرگترین شهربازی مهم‌ترین شهر ترکیه افتتاح شد، اما چند سال بعد نامش به آن چه امروز می‌شنویم تغییر پیدا کرد. در واقع اسفانبول نام ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۴۸۵ نفر
پارک آبی گرند آکوا مارین استانبول

پارک آبی گرند آکوا مارین استانبول - Grand Aqua Marine

پارک آبی گرند آکوا مارین استانبول

... ادامه مطلب

۶ از ۵ امتیاز ۱۰۴ نفر
پارک ژوراسیک لند استانبول

پارک ژوراسیک لند استانبول - Jurassic Land Office Istanbul

یکی از مهمترین بخش های تور استانبول، بخش تفریحی آن است. به طوری که گردشگران استانبول بین بازدید از اماکن دیدنی استانبول به زنگ تفریحی از جنس هیجان و آدرنالین احتیاج خواهند داشت. جایی که بتواند خستگی سفر و بازدید های پیاپی را از تن بیرون کرد. استانبول دارای شهربازی های معروفی مانند ویاسی تما پارک، ژوراسیک لند و... است که حتی در کل اروپا نیز مشهورند. در ... ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۸۰ نفر
ویاسی تما پارک

ویاسی تما پارک - ViaSea Temapark

ویاسی تما پارک
ViaSea Temapark
ویا سی تما پارک استانبول یکی از اماکن گردشگری استانبول ترکیه میباشد؛ که در سال 2015 تاسیس شده است. پارک ویاسی تما دارای بخش های مختلفی همچون  آکواریوم، تم پارک، مرکز بازی، بولینگ و سینما میباشد.
 ویاسی تما پارک  یکی از بهترین شهربازی های استانبول و کل ترکیه محسوب میشود. شهر بازی ویاسی تم پارک که یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه به ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۶۰ نفر
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو