تفریح و سرگرمی و پارک در استانبول

تفریح و سرگرمی در استانبول یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که توریست‌ها را به این شهر جذب می‌کند. استانبول و دیگر شهرهای ترکیه فارغ از جذابیت به خاطر قرارگیری روی خط ساحلی و داشتن چشم‌انداز و آرامشی بی‌نظیر، به خاطر داشتن بیشینه تاریخی اهمیت بسیار زیادی در صنعت توریسم پیدا کرده‌اند.

احتمالا در کتاب‌های تاریخی، به دفعات نام قسطنطنیه را شنیده‌اید، اما آیا می‌دانید استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری دنیا برای تمامی توریست‌های جهان مخصوصا ایرانی‌ها، همان قسطنطنیه سابق است! استانبول یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا به شمار رفته و اسرار امپراطوری‌های متعددی را در سینه دارد. این شهر روزگاری مقر اصلی پادشاهی امپراطوری روم باستان بود، فرمانروایی که قدمت آن به بیش از 2 هزار سال پیش برمی‌گردد و زمانی بر کل دنیا حکمرانی می‌کرد. به همین دلیل برخلاف شهرهای پررفت و آمدی همچون دبی که تمی تکنولوژیک و پیشرفته دارند، تور استانبول  به خاطر تاریخچه غنی این شهر مورد توجه توریست‌ها قرار دارد.

تعدد مکان‌ های دیدنی ترکیه و مراکز تفریح و سرگرمی در شهر استانبول

البته این موضوع به معنی غیر تکنولوژیک و به روز نبودن استانبول نیست، اما در هر صورت، بیشتر به خاطر طبیعت بکر آن و همچنین  مکان های تاریخی بی‌شماری که در سرتاسر شهر قرار گرفته‌اند، مورد توجه قرار گرفته است. البته امروز کمتر مکان های دیدنی تاریخی استانبول به شکلی کاملا دست نخورده از زمان امپراطوری روم شرقی باقی مانده و اغلب آن‌ها طی دوره‌های زمانی مختلف، بعد از آسیب دیدن در نتیجه وقوع زلزله، ایجاد جنگ‌های خیابانی و سست شدن در اثر فرسایش، تعمیر شده‌اند. با این حال، چیزی از ارزش تاریخی آن‌ها کم نمی‌کند. در هم آمیخته شدن جذابیت‌های تاریخی و طبیعی سبب شده استانبول، یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا باشد.

همچنین باید به ارزش پایین‌تر لیر ترکیه در مقایسه با پول دیگر کشورهای اروپایی و دلار آمریکا اشاره کرد که یکی از محرک‌های اصلی توریست‌های برای سفر پیاپی به استانبول به شمار می‌رود. ارزش تقریبا برابر پول ایران و ترکیه سبب شده هزینه سفر به شهرهای این کشور از جمله مهم‌ترین شهر آن، استانبول، برای توریست‌های کشورمان نیز به میزان قابل توجهی در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی پایین‌ باشد.

حین سفر به استانبول می‌توانید از چند بهشت (و جهنم) روی کره زمین نیز به واسطه طی یک مسافت چند ساعته به صورت دریایی دیدن کنید! مجمع الجزایر پرنس  از 9 جزیره مختلف تشکیل شده‌ و جزو دیدنی‌ترین نقاط ترکیه به شمار می‌روند. خوشبختانه دسترسی به آ‌ن‌ها از مرکز شهر آسان است؛ کافی است به متروی میدان تکسیم رفته و بعد از طی کردن چند ایستگاه، در ساحل سوار کشتی شوید و دو ساعت بعد در بهشت فرود آیید!‌ به عنوان مهم‌ترین جزایر پرنس که بر اساس وسعتشان، به مرور زمان اهمیت بیشتری در مقایسه با بقیه پیدا کرده‌اند باید به جزیره بیوک آدا استانبول (بزرگترین جزیره)، جزیره هیبلی آدا  و جزیره بورگازآدا استانبول اشاره کرد.

پارک ییلدیز استانبول

پارک ییلدیز استانبول - Istanbul Yıldız Park

پارک ییلدیز استانبول (Istanbul Yıldız Park) از جمله پارکهای دیدنی شهر استانبول است. این پارک مملو از درختان قدکشیده و بلند بوده و مناظر طبیعی بسیار زیبایی را درست در دل شهر در معرض دیدتان قرار میدهد.

پارک ییلدیز استانبول را با نام باغ سلطنتی ییلدیز نیز میشناسند، چرا که روزی اقامتگاه تعدادی از پادشاهان عثمانی به شمار میرفته است. این ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۴۷۵ نفر
پارک گولهانه استانبول

پارک گولهانه استانبول - Istanbul Gülhane Park

پارک گولهانه استانبول (Istanbul Gülhane Park) یکی از زیباترین پارک‌های شهر بوده و همه روزه افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند. منطقه پارک گلخانه و تعدد مکان‌های تاریخی و دیدنی اطراف آن، دسترسی به سایر نقاط را سریع و آسان می‌کند.

پارک گولهانه استانبول در منطقه امینونو واقع شده است، جایی که تعدادی از مکان‌های دیدنی شهر در حوالی آن قرار دارند. به عنوان نمونه می‌توان به ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۳۰۲ نفر
پارک امیرگان استانبول

پارک امیرگان استانبول - Istanbul Emirgan Park

پارک امیرگان استانبول (Istanbul Emirgan Park) یکی از دیدن‌ترین، زیباترین و جذاب‌ترین نقاط شهر است. با رفتن به پارک امیرگان می‌توانید بعد از مشاهده ده‌ها مکان تاریخی در استانبول، خستگی‌تان را در این بهشت به در کنید.

شهرداری استانبول رسیدگی فراوانی به پارک امیرگان استانبول دارد، به همین دلیل به طور مرتب در آن گلکاری کرده و دستی به سر و رویش می‌کشد. از جمله مهم‌ترین دلایل ... ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۲۲۱ نفر
پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک استانبول - Istanbul Miniaturk Park

پارک مینیاتورک استانبول (Istanbul Miniaturk Park) مجموعه‌ای از دیدنی‌ترین‌ها را گرد هم آورده است. رفتن به مینیاتورک استانبول این فرصت را فراهم می‌کند تا بتوانید به یکباره، از تعداد زیادی از دیدنی‌های شهر بازدید کنید.

پارک مینیاتورک استانبول از جمله مکان‌هایی است که حتما باید آن را در برنامه تور استانبول خود بگنجانید، چرا که کمک می‌کند به یک جمع‌بندی کامل درباره سفر خود برسید. این پارک در ... ادامه مطلب

۸ از ۵ امتیاز ۲۴۳ نفر
پارک گلخانه استانبول

پارک گلخانه استانبول - istanbul gulhane Park

پارک گلخانه استانبول یکی از اماکن دیدنی استانبول است که در حومه کاخ توپکاپی، بین دو منطقه سلطان احمد و سیرکجی در منطقه فاتح استانبول واقع شده است. به جرات میتوان گفت این پارک بهترین پارک جهت پیک نیک با خانواده و دوستان است. پارک گلخانه مهمترین و بزرگترین پارک استانبول است. تاریخچه پارک گلخانه استانبول به دوران باستان بر میگردد. این پارک تاریخی در دوره بیزانس به عنوان ... ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۴۹ نفر
پارک ساحلی مال تپه

پارک ساحلی مال تپه - Maltepe Sahil Park

یکی از بزرگترین پارک‌های استانبول که در کنار دریا قرار دارد، پارک ساحلی مال تپه استانبول میباشد. در گذشته پارک مال تپه به عنوان یک بندر کوچک مورد استفاده قرار میگرفته است. اما امروزه یکی از بکرترین مکانها برای تفریح، پیک نیک، پیاده روی و برگزاری رویدادهای ترکیه میباشد.

پارک ساحلی مال تپه کجاست؟

پارک ساحلی مال تپه، که یکی از بزرگترین پارک ساحلی ترکیه میباشد، از طرفی ... ادامه مطلب

۹ از ۵ امتیاز ۵۷ نفر
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو