کاخ دلمه باغچه استانبول


Dolmabahçe Palace

امتیاز 466 نفر 7 از 10

تصاویر کاخ دلمه باغچه استانبول

امتیاز دهی امتیاز دهی
ارسال دیدگاه ارسال دیدگاه
ارسال تصویر ارسال تصویر
تصویر 5393  کاخ دلمه باغچه استانبول
تصویر 5394  کاخ دلمه باغچه استانبولتصویر 5395  کاخ دلمه باغچه استانبول تصاویر بیشتر
نقشه بیسان گشت
استانبول ترکیه - استانبول
+90 212 236 90 00

معرفی کاخ دلمه باغچه استانبول

کاخ دلمه باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه استانبول از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های این شهر است. قصر Dolmabahçe Palace ترکیه در استانبول از آنجایی مورد توجه است که دارای ابعاد بزرگی بوده و روزگاری، اصلی‌ترین مرکز اداری امپراطوری عثمانی تلقی می‌شد.

روزی روزگاری، کاخ دولما باغچه استانبول اصلی‌ترین مرکز اداری امپراطوری عثمانی بود، امپراطوری که قدرت آن تن فرمانروایان دیگر نقاط دنیا را به لرزه می‌انداخت. این مکان با داشتن چیزی حدود 45 هزار متر مربع وسعت، از جمله بزرگترین و وسیع‌ترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه از زمان امپراطوری عثمانی است.

همانند برخی دیگر از مکان‌های گردشگری تاریخی شهر همچون مسجد ایا صوفیه و مسجد سلطان احمد، کاخ دولما باغچه استانبول چندان قدیمی نیست و ساخت آن به اواسط قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد. این بنا در نزدیکی منطقه بسفر واقع شده و ساخت آن سبب شد از اهمیت کاخ توپکاپی استانبول کاسته شود. عظمت بنا، شکوه آن و مخصوصا قرارگیریش در اطراف تنگه بسفر سبب می‌شوند بعد از خرید تور استانبول و سفر به این شهر، دیدن قصر دولما باغچه جزو واجبات سفر محسوب شود!

ساخت کاخ دولما باغچه استانبول

تا نزدیک به دو قرن قبل از ساخت قصر به دستور سلطان عبدالمجید اول (سی و یکمین پادشاه عثمانی) در سال 1843 میلادی، در محل وسیعی که اکنون کاخ و زمین‌های اطرافش در آن ایجاد شده است، یک خلیج دارای عمق کم وجود داشت. در قرن هفدهم و بعد از خاکریزی ساحل، منطقه تبدیل به باغی بسیار زیبا متشکل از چندین عمارت شد. پادشاهان عثمانی از این منطقه به عنوان تفرجگاه استفاده می‌کردند. بعد از صدور دستور ساخت کاخ دولما باغچه استانبول بناهای قدیمی واقع در منطقه تخریب شدند. گفتنی است ساخت کاخ از زمان شروع آن، 13 سال طول کشید و در نهایت در سال 1856 تکمیل شد. بین سال‌های 1889 تا 1909 میلادی و به مدت به بیست سال، قصر به عنوان مرکز اداری اصلی امپراطوری عثمانی شناخته می‌شد.

عظمت قصر دولما باغچه استانبول

کاخ دولما باغچه را می‌توان آخرین عمارتی دانست که پادشاهان عثمانی پیش از سقوط این امپراطوری در آن اقامت داشتند. شش پادشاه دوراه حکومتشان را در این عمارت گذراندند. داشتن ساختاری متقارن از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های کاخ است. در سرتاسر این بنای بسیار عظیم 285 اتاق و 43 سرسرا وجود دارد. در ذکر عظمت، شکوه و جلال کاخ دولما باغچه استانبول همین نکته بس که یک چلچراغ عظیم به وزن 4 تن و ارتفاع 26 متر، در سالن اصلی کاخ قرار گرفته است! این هدیه‌ای از سوی ملکه ویکتوریا اول بوده است.

کاخ دولما باغچه تنها مختص پادشاهان عثمانی نبوده و بعد از فروپاشی این امپراطوری نیز مورد استفاده قرار گرفت. آتاتورک در این بنا زندگی می‌کرد و در همان نیز از دنیا رفت. 45 هزار متر مربع یاد شده تنها مربوط به مساحت خود بنا است و مساحت کل زمین اشغال شده و در اختیار کاخ، چیزی حدود 110 هزار متر مربع است. شاید بهتر باشد به جای کاخ، از کلمه قلعه برای دولما باغچه استفاده کنیم!

قصر دولما باغچه استانبول را می‌توان به سه قسمت اصلی آپارتمان‌های اداری، سرسرای مخصوص مراسم‌های تشریفاتی و حرمسرای امپراطورها تقسیم کرد. در زمان رهبری آتاتورک، قصر برای پذیرایی از مهمان‌های خارجی کاربرد داشت. بعد از مرگ وی در سال 1938، چهارده سال بعد دولت تصمیم گرفت کاخ دولما باغچه استانبول را تبدیل به موزه کند.

توضیحات
نمایش بیشتر

هتل‌های نزدیک به کاخ دلمه باغچه استانبول

موقعیت کاخ دلمه باغچه استانبول روی نقشه

لوگوی نقشه بیسان گشت مشاهده نقشه
466 نفر به این تفریح و سرگرمی امتیاز داده اند

نظرات در مورد کاخ دلمه باغچه استانبول


  • شما اولین دیدگاه رو در مورد کاخ دلمه باغچه استانبول بنویسین.

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
امتیاز بدهید
""
برای رزرو تور و یا اتاق در کاخ دلمه باغچه استانبول با آژانس بیسان گشت به شماره 91004446-021 تماس بگیرید. (۹ صبح تا ۶ عصر )
مرکز تماس
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

امتیاز به کاخ دلمه باغچه استانبول

بر روی ستاره ها کلیک کنید.

ارسال تصویر برای کاخ دلمه باغچه استانبول

لطفا تصاویری فقط در مورد "کاخ دلمه باغچه استانبول" ارسال نمایید
  • منتظر بمانیذ