معرفی بهترین سوغاتی های پوکت تایلند

سوغاتی های پوکت را بشناسید تا در زمان سفر به این شهر بتوانید بهترین چیزها را به عنوان یادگاری برای عزیزانتان خریداری کنید. در این مطلب بهترین سوغاتی های پوکت را معرفی خواهیم کرد...

سوغاتی های پوکت را بشناسید تا در زمان سفر به این شهر بتوانید بهترین چیزها را به عنوان یادگاری برای عزیزانتان خریداری کنید. در این مطلب بهترین سوغاتی های پوکت را معرفی خواهیم کرد.

شهر ساحلی پوکت به خاطر داشتن طبیعتی منحصربه‌فرد، توریست‌های زیادی را از سراسر دنیا مجذوب خود کرده است. بر اساس بررسی‌هایی که در مطلب بهترین زمان سفر به پوکت، انجام دادیم، نوامبر تا آوریل (نیمه‌های آبان تا نیمه‌های اردیبهشت) دوره طلایی برای سفر به این شهر است. در شش ماه دیگر سال، دریا به شدت مواج شده و در برخی شرایط شدیدا خطرناک می‌شود، به طوری که فرصت گشت و گذار را از شما خواهد گرفت. در صورتی که قصد رفتن به تور پوکت دارید، باید بهترین سوغاتی های پوکت را نیز بشناسید. خوشبختانه اغلب آن‌ها گران نبوده و با صرف هزینه‌ای نه چندان زیادی می‌توانید برای اطرافیان خود، اشیایی ارزشمند به عنوان یادگاری خریداری کنید.

تورهای تایلند به صورت طبیعی، به شکل ترکیبی برگزار می‌شوند؛ شما می‌توانید از بین تور پیش‌فرض بانکوک + پاتایا یا بانکوک + پوکت یکی را خریداری کنید، هر چند امکان اقامت در یک شهر از ابتدا تا انتهای تور و همچنین برگزاری به شکل پاتایا + پوکت نیز وجود دارد. اغلب مسافران، بانکوک + پوکت را برمی‌گزینند تا پیش از سفر به شهر آرام و ساحلی پوکت، با آن طبیعت زیبا و مثال‌زدنی، از شهر استثنایی، دیدنی و البته شلوغ بانکوک نیز دیدن کنند.

خرید بهترین سوغاتی های پوکت

در یکی از مطالب قبلی، به معرفی بهترین سوغاتی های بانکوک پرداختیم. البته فراموش نکنید برخلاف مسیر بین پایتخت تا پاتایا که به خاطر کوتاه بودن به صورت زمینی طی می‌شود، فاصله زیاد بین پایتخت تا پوکت استفاده از مسیر هوایی را ملزم می‌کند. به همین دلیل در جابه‌جایی بار محدودیت‌هایی خواهید داشت. در نتیجه در بانکوک ساک خود را کامل پر نکرده و بخش بیشتر را از بهترین سوغاتی های پوکت خریداری کنید.

همانند چیزی که در مطلب معرفی سوغاتی های شهر بانکوک بیان کردیم، در این شهر نیز در صورت تمایل به خرید یک شی‌ء کاملا خاص و منحصربه‌فرد باید به جای ورود به فروشگاه‌های و مغازه‌های عادی، به بازار آخر هفته قدم بگذارید. در اینجا افراد دست فروش، اقلام اغلب دست‌ساز و ارزشمندی را به قیمت‌های مناسب می‌فروشند. البته در صورت بی‌توجهی، برای کالایی نه چندان با ارزش، در نهایت هزینه زیادی پرداخت خواهید کرد، پس تا جای ممکن حین خرید از بازارهای آخر هفته، یک فرد محلی آشنا به زبان تایلندی همراه داشته باشید. در یک مطلب دیگر به بررسی بهترین مکان‌ها برای خرید سوغاتی در پوکت خواهیم پرداخت.


لباس و تی‌شرت

بهترین سوغاتی های پوکت

وقتی می‌دانید تاجران زیادی، پوشاک را از تایلند وارد کشور می‌کنند، نباید حین سفر به چنین معدن لباسی، دست خالی به منزل برگردید! انواع تی‌شرت را باید از جمله بهترین سوغاتی های پوکت دانست که افراد طی سفر، آن‌ها را در کنار اقلامی دیگر برای عزیزان خود خریداری می‌کنند. البته پیشنهاد می‌کنیم از خرید پوشاک از بازارچه‌ها، دست‌فروشان و بازارهای آخر هفته خودداری کنید، چرا که برخلاف اقلام به فروش رسیده در فروشگاه‌های معتبر واقع در مراکز خرید، فاقد کیفیت هستند.

پیشنهاد ما یافتن شعب برندهای محبوبی همچون آدیداس در یکی از مراکز خرید معروف دبی مثل سیام پاراگون و خرید اجناسی ارزشمند و باکیفیت از آن‌ها است. برخلاف زمانی که این دسته لباس‌های اورجینال و مارک‌دار وارد کشور می‌شوند، آن‌ها در بازارهای تایلند قیمت چندانی ندارند. یک تی‌شرت بسیار خوب با طرحی خاص را می‌توانید با حدود 200 بات تایلندی (طبق نرخ ارز در روز انتشار مطلب، برابر 100 هزار تومان) خریداری کنید.


مجسمه‌های به شکل حیوانات

بهترین سوغاتی های پوکت

در سرتاسر کشور تایلند، فیل را به عنوان دوست و یار عزیز انسان می‌شناسند، به همین دلیل در فرهنگ مردم این کشور تبدیل به یک سمبل شده است. فیل سواری از جمله تفریح‌های مردم بوده و مجسمه‌های این حیوان را در ابعاد مختلف، در گوشه گوشه منزل نگهداری می‌کنند. صنایع دستی و محصولات مختلفی با طرح فیل در فروشگاه‌های مختلف پیدا خواهید کرد. بسیاری از آن‌ها مصرفی بوده و به عنوان یادگاری، دوام نمی‌آورند. به همین دلیل بهتر است یک مجسمه با این شکل خریداری کنید.

این مجسمه از جنس چوب یا فلز بوده و در طرح‌ها و ابعاد مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. قورباغه را باید حیوان دیگری دانست که نزد مردم تایلند عزیز شمرده می‌شود، به همین دلیل از ازدیاد آن در مجسمه فروشی‌ها نباید غافلگیر شوید. به عنوان یک مجسمه، به نظر قورباغه از فیل بانمک‌تر و جذاب‌تر می‌رسد، به همین دلیل اغلب آن را خریداری می‌کنند. مجسمه‌های فیل‌ها و قورباغه‌های کوچک دارای حدود 50 بات قیمت بوده و بسته به اندازه، مواد به کار رفته در بدنه و ظرافت در طراحی، قیمتشان افزایش پیدا می‌کند.


ابریشم و پارچه

بهترین سوغاتی های پوکت

همانطور که در مطلب سوغاتی های بانکوک به آن اشاره کردیم، امروز تایلند در صادرات ابریشم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این پیشرفت مدیون یک سرباز آمریکایی به نام جیم تامپسون است که بعد از بازنشستگی، در ادامه انتخاب تایلند برای گذران مابقی عمر خود، به تجارت ابریشم روی آورد و سبب شکوفایی این صنعت در کشور شد. امروز به لطف تولید مرغوب‌ترین ابریشم دنیا در تایلند، صنعت نساجی و پارچه‌بافی آن نیز قدرتمند است.

می‌توانید به جای خرید لباس‌های مارک‌دار، قوار‌ه‌ای از پارچه مرغوب تولید شده با ابریشم تایلندی خریداری کرده و آن را به هر فردی هدیه بدهید تا به سلیقه خود، لباسی از آن تهیه کند. همچنین می‌توانید در صورت داشتن اندازه‌های دقیق فرد یا بر اساس استانداردها، از یک خیاط در پوکت بخواهد برش و دوخت پارچه را برایتان بر عهده بگیرد. برای خرید حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید، چون ممکن است به اسم ابریشم، پارچه‌هایی از جنس پلی استر به شما بفروشند.


محصولات مرتبط با اسپا

بهترین سوغاتی های پوکت

مطمئنا بارها نام ماساژ تایلندی را شنیده‌اید! بله، خدمات ماساژ و اسپا در سرتاسر تایلند، بیشتر از هر چیزی معروفیت دارند. قطعا نمی‌توانید یک ماساژور حرفه‌ای را همراه خود به عنوان یکی از بهترین سوغاتی های پوکت بیاورید، اما می‌توانید بخشی از بهترین لوازم مورد استفاده در اسپا را برای دیگران خریداری کنید.

انواع روغن‌های درمانی، روغن‌های معطر، اسانس‌ها و فوم‌های حمام را باید بخشی از این نوع محصولات دانست. در بانکوک، صابون را به عنوان یکی از سوغات های متفاوت عنوان کردیم که در رنگ‌ها، طعم‌ها و شکل‌ها و قالب‌های مختلف به فروش می‌رسد. آن‌ها در این شهر ساحلی نیز همچنان به عنوان یکی از بهترین سوغاتی های پوکت شناخته می‌شوند.


گل‌های صابونی

بهترین سوغاتی های پوکت

انواع گل را باید بخش دیگری از نماد تایلند دانست. گل‌های ارکیده در شهرهای مختلف این کشور شناخته شده هستند،‌ اما متاسفانه، با توجه به عمر کوتاه این گل قادر به خرید و همراه بردنش به عنوان سوغاتی نخواهید بود. در نتیجه پیشنهاد ما، خرید گل‌های صابونی است که دارای همان زیبایی، عطر و طراوت هستند و بعد از سیر شدن فرد از بو و رایحه‌شان، می‌توانند برای شست و سو از صابون استفاده کند!

این صابون‌ها به شکل‌های مختلفی طراحی شده و شکل ظاهری‌شان منحصر به ارکیده نیست. در طراحی آن‌ها ظرافت خاصی دیده شده و به همین دلیل کمتر فردی از این صابون‌ها برای شست و شو استفاده می‌کند! به عبارتی گل‌های صابونی بیشتر جنبه تزیینی دارند. ظرافت در طراحی برخی از آن‌ها به اندازه‌ای است که از دور با یک گل طبیعی اشتباه گرفته می‌شوند. در بیشترین حالت، قیمت یک گل صابونی 100 بات (40 هزار تومان) خواهد بود.


باتیک

بهترین سوغاتی های پوکت

بیشترین حجم پارچه‌های باتیک در تایلند، در شهر پوکت تولید می‌شوند، به همین دلیل باید آن را از جمله سوغاتی های منحصربه‌فرد این شهر دانست. گفتنی است هنر باتیک در تزیین لباس‌های سنتی، سارونگ، پیراهن و کیف کاربرد دارد. ماهی‌های در حال شنا در دل مرجان‌ها، الگوی معروف روی پارچه‌های باتیک است، هر چند طرح‌های دیگری نیز روی آن‌ها حک می‌شود. در صورتی که زمان کافی دارید، می‌توانید به برخی فروشگاه‌هایی که طرح‌های دلخواه شما را روی پارچه حکاکی می‌کنند مراجعه کنید. به این ترتیب یک سوغاتی منحصربه‌فرد، مخصوص فرد مورد نظر، خریداری کرده‌اید.


مروارید

بهترین سوغاتی های پوکت

یکی از فعالیت‌های شغلی رایج و پرسود در شهر ساحلی پوکت، پرورش مروارید است. البته این کار هزینه‌ و زمان‌بر بوده و به طور متوسط چیزی بین یک الی دو سال زمان می‌برد. آ‌ن‌ها در رنگ‌های مختلفی تولید شده و بسته به نوع کشت، کیفیت و در نتیجه قیمت متفاوتی نیز دارند. تفاوت از نظر ابعاد را باید یکی دیگر از معیارهای قیمت‌گذاری مروارید بیان کرد. در صورتی که قادر به صرف هزینه کافی هستید، می‌توانید این مرواریدها را خریداری کرده و به یک جواهرساز، سفارش ساخت جواهراتی ساخته شده با استفاده از آن‌ها را بدهید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*معرفی بهترین سوغاتی های پوکت تایلند را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو