پروژه ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا در دبی به خاطر مشکلات مالی متوقف شد

ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا در شهر دبی یکی از اهداف جاه طلبانه‌ای بود که مسئولان این شهر در سر داشتند. با این حال، به خاطر بحران مالی، این پروژه بسیار عظیم متوقف شد. ...

ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا در شهر دبی یکی از اهداف جاه طلبانه‌ای بود که مسئولان این شهر در سر داشتند. با این حال، به خاطر بحران مالی، این پروژه بسیار عظیم متوقف شد.

در حالی که انتظار داشتیم به زودی، اخباری درباره زمان دقیق تکمیل ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا و افتتاح آن دریافت کنیم، اعلام شد به خاطر مشکلات مالی روند پیشرفت پروژه متوقف شده و افتتاح آن پنج سال دیگر عقب افتاده است. فرودگاه بین‌المللی «آل مکتوم» یکی از جاه طلبانه‌ترین پروژ‌های دنیا بود. همانطور که انتظار دارید، پیشبرد چنین ابر پروژه‌ای نیازمند هزینه گزافی است، به طوری که مسئولان دبی با این همه سرمایه در اختیار، زیر بار آن شانه خالی کردند.

توقف ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا

بر اساس جدیدترین گزارش بلومبرگ، تا اطلاع ثانوی خبری از تزریق پول برای پیشبرد پروژه ساخت فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم نیست. علت اصلی این اتفاق، بروز مشکلات در اقتصاد کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله خود امارات بیان شده است. به همین دلیل قرار نیست در نتیجه افتتاح بزرگترین فرودگاه دنیا در آینده‌ای نزدیک، تغییر چشم‌گیری را در میزان تقاضای تور دبی در سراسر دنیا شاهد باشیم.

انتظار داشتیم آخرین قسمت فرودگاه آل مکتوم در سال 2025 تکمیل شود، اما طبق گزارش‌های جدید، این اتفاق در سال 2030 رخ خواهد داد. بد نیست بدانید بر اساس پیش‌بینی‌ها، بزرگترین فرودگاه دنیا، ظرفیت جابه‌جا کردن 250 میلیون مسافر در هر سال را خواهد داشت. پیش از این‌، فرودگاه جدید استانبول از این حیث رکورددار بود و انتظار می‌رفت بعد از عملیاتی شدن کامل این فرودگاه، سالانه 200 میلیون نفر مسافر از طریق آن به نقاط مختلف دنیا جابه‌جا شوند.

مقاله پیشنهادی: فرودگاه جدید استانبول به عنوان پروژه‌ای عظیم افتتاح شد

مقاله پیشنهادی: مشکلات ناشی از موقعیت جغرافیایی فرودگاه جدید استانبول جدی است

هزینه ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا در دبی برابر 36 میلیارد دلار برآورده شده است! هدف از اجرای این پروژه، ایجاد فرودگاهی برای شرکت هواپیمایی امارات به عنوان مایملک کشور امارات است. در حال حاضر نیز فرودگاه بین المللی دبی، به خاطر قرار داشتن این شهر در زمره اولین مقاصد توریست‌های سراسر دنیا، شدیدا پرترافیک است، اما بعد از افتتاح فرودگاه آل مکتوم، ظرفیت آن چند برابر خواهد شد.

طبق بررسی‌ها، طی 9 سال اخیر، عملکرد اقتصادی امارات در سال جاری دارای کمترین میزان رشد بوده است. دلیل این اتفاق، تنش‌های اخیر در منطقه خلیج فارس به شمار می‌رود.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*پروژه ساخت بزرگترین فرودگاه دنیا در دبی به خاطر مشکلات مالی متوقف شد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۴ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۵۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو