بررسی شایعاتی درباره سفرهای هوایی که نباید باور کرد

درباره سفرهای هوایی اطلاعات نادرستی بین عموم مردم منتشر شده است. در این مطلب قصد داریم برخی از عقاید اشتباه درباره سفرهای هوایی را تصحیح کنیم. ...

درباره سفرهای هوایی اطلاعات نادرستی بین عموم مردم منتشر شده است. در این مطلب قصد داریم برخی از عقاید اشتباه درباره سفرهای هوایی را تصحیح کنیم.

در واقعیت، سفرهای هوایی ایمنی بسیار بیشتری در مقایسه با سفرهای زمینی دارند، اما همچنان، افراد زیادی از فکر به حرکت با سرعت بالاتر از 700 کیلومتر بر ساعت در ارتفاع چند هزار پایی، تنشان به لرزه می‌افتد! پایین بودن امنیت سفر با هواپیما یکی از چندین عقیده اشتباه درباره این نوع سفر است.

عقایدی اشتباه درباره سفرهای هوایی

بیشتر باورهای اشتباه درباره سفرهای هوایی از فیلم‌های سینمایی ریشه می‌گیرند. در آن‌ها اتفاقاتی رخ می‌دهند که در دنیای واقعی امکان‌پذیر نیست، اما مردم، آن‌ها را حقیقی می‌پندارند. در ادامه به برخی از این حقایق اشاره خواهیم کرد.


می‌توان درهای هواپیما را حین حرکت باز کرد

در فیلم‌ها دیده‌ایم در هواپیما حین حرکت باز شده و مسافران از داخل به بیرون پرتاب می‌شوند. در واقعیت، به خاطر فشار هوای داخل کابین، انسان قادر به وارد کردن نیروی کافی برای باز کردن در نیست. در زمان سفرهای هوایی، وقتی هواپیما در آسمان قرار دارد، باز کردن در، تنها از طریق یک جک هیدرولیک یا نیروی بازوی یک ابرقهرمان امکان‌پذیر خواهد بود!


سفرهای هواییجستجوی مداوم یک پرواز قیمت آن را افزایش می‌دهد

گوگل با در نظر گرفتن تاریخچه جستجوی کاربران در موتور جستجوی خود، تبلیغات مرتبطی به آن‌ها نمایش می‌دهد. به عبارتی در این موتور جستجو، بر اساس میزان جستجوی کاربران درباره کلمه‌ها و عبارت‌های خاص، تصمیم‌گیری‌هایی می‌شود!  برخی عقیده دارند ایرلاین‌ها از طریق مکاتبه و معامله با گوگل، از پروازهای دارای بیشترین میزان جستجو اطلاع پیدا کرده و قیمت آن‌ها را افزایش می‌دهند. البته خطوط هوایی این صحبت را شایعه‌ای بیش ندانسته و آن را رد کرده‌اند.

تور گرجستان


هواپیما می‌تواند بدون خلبان حرکت کند

یکی از متداول‌ترین اشتباهات درباره سفرهای هوایی، به حالت اتوپایلتوت یا پرواز خودکار مربوط می‌شود. می‌توان کابین خلبان را به یک اتاق عمل مملو از تجهیزات مدرن تشبیه کرد که بدون وجود یک جراح کار کشته در آن، امکان انجام هیچ کاری میسر نیست. در نتیجه خلبان نمی‌تواند هواپیما را روی حالت خودکار رها کرده و خود استراحت کند!


عدم خاموش کردن تلفن همراه در ارتباط هواپیما با برج مراقبت مشکل ایجاد می‌کند

این مورد را باید متداول‌ترین باور غلط درباره سفرهای هوایی دانست. همه از الزام خاموش کردن تلفن همراه یا قرار دادن آن روی حالت پرواز اطلاع داریم، اما دلیل این کار، بروز اختلال در ارتباط کابین خلبان با برج مراقبت نیست! در مطلب چرا حالت پرواز گوشی باید داخل هواپیما فعال شود؟ به طور مفصل درباره این موضوع صحبت کردیم. برای پی بردن به دلیل واقعی به این مطلب مراجعه کنید.

تور تایلند


سفرهای هواییهوای داخل کابین هواپیما پاکیزه نیست

حتی ارزان‌ترین و قدیمی‌ترین هواپیماها، که بلیط‌های آن‌ها را به قیمت‌هایی پایین‌تر از حد معمول خریداری کرده‌اید، دارای سیستم‌های فیلتر هوای مخصوصی بوده و هوای داخل کابین را با هوای تمیز به طور پیوسته جایگزین می‌کنند. به همین دلیل نباید از عدم سلامت هوای داخل کابین نگران بود.


چاله‌های هوایی ممکن است به سقوط هواپیما ختم شوند

برخی مسافران سفرهای هوایی، آشفتگی جوی را به معنی فرا رسیدن آخرین ثانیه‌های عمر خود تلقی می‌کنند، در حالی که چنین باوری صحیح نیست. اگرچه تکان خوردن‌های هواپیما حین حرکت کمی آزاردهنده و شاید ترسناک باشد، اما هیچ نگرانی از بابت آن وجود نداشته و این اتفاق را باید امری کاملا طبیعی دانست. بر اساس گفته‌های یک خلبان بسیار باتجربه، شدیدترین بادها و سنگین‌ترین چاله‌های هوایی نیز نمی‌توانند سببب سقوط هواپیما شوند.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*بررسی شایعاتی درباره سفرهای هوایی که نباید باور کرد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۳ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۴.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو