راهنمای گردشگری و تور

10 جاذبه‌ی دیدنی دبی - تاپ تن


انتخاب این‌که در سفر دبی دقیقاً از چه جاذبه‌های توریستی و مکان‌هایی باید دیدن کرد کار کمی مشکلی است؛ با تعداد بسیار زیادی مراکز خرید و تفریحی، انتخاب چند محل مهم برای دیدن در دبی در یک زمان محدود، کار چندان آسانی نیست. در این لیست 10 تا از جاذبه‌های دیدنی دبی، که دیدن آن‌ها برای هر توریستی لازم است را به شما معرفی می‌کنیم.

برج خلیفه

DTCMAC-289-DUBAI-MUST-SEE-550x367-Burj-Khalifaبا 828 متر ارتفاع، برج خلیفه دبی، بلندترین برج جهان، نمایشی است زیبا از کنار هم آمدن هنر، معماری و سنت. برجی که بخش اعظم آن تجاری است، بخشی مسکونی و محل قرار گیری 900 خانه، و بخشی دیگر هتل 160 اتاقه‌  آرمانی و همینطور پدیده‌ی توریستی اصلی برج خلیفه، بالای برج است. At The Top طبقه‌ی 124 این برج است و راهی است برای درک عظمت واقعی این برج. سکویی برای دیدن و لذت بردن از تمام شهر دبی. به تازگی یک سکوی مشاهده جدید به این برج اضافه شده به نام At The TopSKY که رکورد بلندترین سکوی مشاهده‌ی جهان را در طبقه‌ی 148ـم این برج، به نام خود ثبت کرده است.

برج خلیفه با بیش از 1000 اثر هنری از هنرمندان خاورمیانه و بین‌المللی بهشتی است برای کسانی که از هنر لذت می‌برند. در انتهای روز هم پیشنهاد می‌کنیم سری به طبقه‌ی 122 و رستوران اتموسفر بزنید. رستورانی که بعنوان مرتفع‌ترین رستوران جهان، نام درستی برای خود برگزیده است. نیازی نیست از منظره‌ی نفس‌گیر شهر دبی، هنگامی که پشتِ یکی از میزهای این رستوران نشسته‌اید چیزی بگوییم. منوی غذای این رستوران، به اندازه‌ی منظره‌ی بی‌نظیرش، درخشان و فوق‌العاده است.

مجتمع تجاری دبی مال

DTCMAC-289-DUBAI-MUST-SEE-550x367-Dubai-Mallدر همان نزدیکی‌های برج خلیفه، دبی مال قرار گرفته است؛ بزرگ‌ترین و بدونِ شک، تحسین‌برانگیزترین مجتمع تجاری جهان. صرفاً یک مجتمع تجاری نامیدن این مکان، با وجود تمام اتفاقات و پیش‌رفت‌های فوق‌العاده‌ی ریز و درشتی که در طی این چند سال در دبی مال رخ داده، خیانتی است در حق ذات اصلی این پدیده‌ی توریستی. دبی مال، به هیچ وجه فضایی صرفاً برای خرید و گشت و گذار در میان مغازه‌های لوکس و مجلل نیست؛ البته با بیش از 1200 مغازه و فروشگاه، شامل بزرگ‌ترین نام‌های دنیای فشن، تقریباً چیزی نیست که در این مکان نتوان خرید و صرفآً بخش تجاری، بیشتر از یک روز تمام، زمان نیاز دارد. اما جنبه‌ی دیگر دبی مال، بخش تفریحی آن است؛ یک محوطه‌ی اسکیت روی یخ عظیم و در تمام خاورمیانه بی‌نظیر است، یک آکواریوم و باغِ وحش دریایی و همچنین فواره‌هایی که برنامه‌ریزی شده‌اند به شکل خارق‌العاده به رقص درآیند، تنها بخشی از امکانات جانبی و تفریحیِ دبی مال است.

جزایر نخلی پالم جمیراDTCMAC-289-DUBAI-MUST-SEE-550x367-Palm-Jumeirahدبی، شهرِ "اولین‌ها" و "رکوردهای جهانی" است. "جزیره‌ی نخل جمیرا"، مثالی بسیار عالی برای نشان دادن این موضوع است؛ این جزیره که اولین، از مجموعه‌ای از جزایر عظیمِ مصنوعی، سربرآورده در آب‌های خلیج فارس است، نخستین پروژه‌ی فراساحالی در نوع خودش در دنیا بود و به راستی می‌تواند هشتمین ساخته‌ی عجیبِ بشر باشد. فارغ از چالش‌های مهندسی، که صرفاً بر عظمتِ این جزیره‌‌ی 25 کلیومتر مربعی می‌افزاید، باید گفت که جزیره نخل جمیرا، از 17 شاخه‌ی بزرگ و یک هلال عظیمِ 12 کیلومتری تشکیل شده است. کاربری این جزیره، تجاری، مسکونی و تفریحی است و همین باعث می‌شود که پدیده‌های توریستی بسیاری برای بازدید در این جزیره وجود داشته باشند.

نخستین چیزی که هنگامِ رفتن به جزیره نخل جمیرا باید انجام داد، سوار شدن بر یک قایق موتوری و زدنی دوری کامل به دورِ این جزیره است. خوشبختانه تعداد بسیاری زیادی شرکت‌‌های کوچک و محلی، سرویس‌های تور جزیره‌ی جمیرا را انجام می‌دهند که باعث می‌شود علاوه بر لذت بردن از عظمت خیره‌کننده‌ی این ساخته‌ی بشر، چیزهای بسیاری راجع به نحوه‌ی ساخت و چالش‌های مهندسی بیاموزید.

تفریح دیگرِتوریست‌هایی که به این جزیره می‌ایند، پارک آبیِ آتلانتیس دبی است؛ این پارک آبی با مساحتی 17 هزار متر مربعی و به عنوان بخشی از هتل آتلانتیس دبی، و در وسط هلال بالایی جزیره‌ی جمیرا ساخته شده است. از تفریحاتِ بسیار هیجان‌انگیز این پارک آبی می‌توان به "تونل سراسر شیشه‌ای" اشاره کرد که در اطراف با کوسه‌ها محاصره شده است. تجربه‌ی سقوط از این سرسره‌ی 27 متری و همینطور تماشای کوسه‌ها در اطراف، تجربه‌ای است که در هیچ نقطه‌ی دیگر دبی پیدا نمی‌شود. برای کودکان محیط‌های مخصوص بازی، و همینطور امکان "شنا با دلفین‌ها" وجود دارد.

خور دبی

DTCMAC-289-DUBAI-MUST-SEE-550x367-Dubai-Creekخور دبی، یک نهر آبِ شور است که شهر دبی را دو قسمت تقسیم می‌کند؛ دیره و برّ دبی. برّ دبی همان مکانی که است که اعضای قبیله‌ی بنی یاس در آن‌جا سکونت گزیدند و همینطور خور دبی که ارتباط و تجارت دبی را با جهان بیرون، در حدود صد سال پیش -با سکونت‌گزینی قبیله بنی یاس- آغاز کرد. خور دبی همچنین نقطه‌ی عطفِ تجاری دبی نیز بود؛ با وجود اینکه امکان کشتی‌رانی و بندرگیری کشتی‌های بزرگ در این نهر ممکن نبود، کناره‌های این نهر تبدیل به بندری برای کشتی‌های کوچک آفریقایی شد. علاوه بر این، دو فعالیتِ تجاری اصلی دبیِ قدیم، یعنی ماهیگیری و صید مروارید از طریق همین نهر میسر می‌شدند.

با این اوصاف می‌توان گفت که خور دبی، چیزی است که بوسیله‌ی آن می‌توان دبیِ قدیم، مرکز و قلبِ واقعیِ شهر دبی، را دید. دیدنی‌ها در این‌جا بسیار است؛ با موزه‌ی دبی، مساجد قدیمی شندغه، و همچنین بادگیرهای مجلل ِ قدیمی محله بستکیه که در در سوی خور دبی قرار گرفته‌اند، دیدن کردن از این‌جا تبدیل به یک ضرورت برای دوستداران تاریخ و معماری می‌شود. و همچنین با وجود سوق‌های ادویه و منسوجات ، عطر و البته از همه مشهورتر بازار طلای دبی در این منطقه، برای کسانی که به خرید و بازارهای سنتی علاقه‌مندند، دیدن کردن از این‌جا، چیزی است که نباید از دست دهند. اگر به خور دبی آمدید، فراموش نکنید تنها با پرداخت یک درهم، سوار بر قایق‌های قدیمی و سنتی  دبی، گشتی در این نهر بزنید.

ساحل بادباک‌

Kite-beachساحلِ بادباک، که به درستی به این نام خوانده می‌شود، بهترین مکان برای آزمودن مهارت‌های شما در ورزش‌های آبی است. با این وجود، فعالیت‌ها و تفریحاتی که می‌توان در این ساحل تجربه کرد، محدود به ورزش‌های درونِ آب نیست. می‌توانید از یکی از بسیاری کافی‌شاپ و رستوران‎‌های سربازِ نزدیک به ساحل یک اسموتی بگیرید، کمی در ساحل قدم بزنید و به تماشای دوچرخه‌سواران و اسکیت‌سواران حرفه‌ای بشینید هنگامی که در حال انجام حرکات نمایشی در پارک اسکیتِ تازه ساخته‌ شده‌ی ساحل هستند. پس از این‌ها، می‌توانید خود وارد عمل شده و کمی والیبال ساحلی بازی کنید. با تعداد زیادی فعالیت‌های ساحلی و آبیِ ممکن در ساحل بادبادک، سپری کردن حتی یک روز کامل هم می‌تواند ارزشش را داشته باشد.

اقامتگاه ساحلی جمیرا - The Walk در JBR

The-beachاگر به دنبال بوتیک‌های خوش‌استایل، رستوران‌های روباز و در کل یک تجربه‌ی مفرح در کنار آب هستید پیشنهاد می‌کنیم سری به The Walk در اقامتگاه ساحلی جمیرا (JBR) بزنید. منطقه‌ی مسکونی جمیرا، حاشیه‌ای حدوداً 2 کیلومتری دارد که پر است از فروشگاه‌ها، بوتیک‌ها، رستوران‌ها و وسایل تفریح و سرگرمی. در The Walk همیشه خبری از یک سری فعالیت‌ها و تفریح‌های مختلف هست؛ چیزهایی مثل دی‌جی‌های مهمان که از دیگر نقاط دنیا به اینجا آورده می‌شوند تا در آخر هفته‌ها اجرا کنند، یک سینمای سرباز دائمی، و یک پارک آبی مشهور برای کودکان، تنها بخشی از تفریح‌های The Walk هستند. برای علاقه‌مندان به هنر هم می‌توان نمایش‌های دائمی عکاسی، هنرهای بازیافتی و همینطور نقاشی خیابانی را در این خیابان بزرگ پیدا کرد.

مارینا دبی

Dubai-Marinaمارینا دبی یکی از مناطق مسکونی و تجاری دبی است. این منطقه دارای یک کانال آب مصنوعی است که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده و برج‌های مسکونی در اطراف آن بنا شده‌اند. مارینا، کانال آب مصنوعیِ این منطقه، پس از اتمام کلی پروژه، بزرگترین مارینای دنیا خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای چند ساعتی تفریح به این منطقه بیایید؛ بخشی را با قدم زدن در خیابان‌ها، از تماشای بعضی از بلندترین آپارتمان‌های جهان لذت ببرید و بخشی دیگر را مشغول تفریح در مجتمع‌های تفریحی مختلف مارینا باشید. تعداد زیادی رستوران و کافی‌شاپ، با منظره‌ی فوق‌العاده‌ی مارینا وجود دارند، که در شب یا روز، لذت خوردن یک غذای خوب را چندین برابر می‌کند.

علاوه بر خودِ منطقه‌ی مارینا، که خود دارای تعداد زیادی فروشگاه، بوتیک، سوپرمارکت، رستوران و مراکز تفریحی است، "مارینا مال"، مرکز خرید مدرن و زیبای این منطقه هم می‌تواند چند ساعتی تجربه‌ی خریدِ آرامش‌بخش را به ارمغان بیاورد.

 

صحرا

Dubai-Desertکمتر از 20 دقیقه رانندگی کنید و از مدرن‌ترین خیابان‌ها در Downtown دبی به صحرا بیایید. جاذبه‌ی توریستی اصلی دبی، که پیش از تمام مراکز خرید و تفریحی پر زرق و برق، مهم‌ترین جاذبه‌ی توریستی دبی بود. می‌توانید از یک تور سافاری صحرا استفاده کنید و همراه با یک راهنما و بسیاری از توریست‌های دیگر از یک تجربه‌ی منحصر به فرد در صحرای دبی لذت ببرید؛ در میان تپه‌های شنی رانندگی کنید و یا قدم بزنید، سوار یک موتور چهارچرخ شوید و در میان شن و ماسه سرعت و هیجان راتجربه کنید و یا اگر از طرفداران بورد سواری هستید، بوردی به دست بگیرید و بر روی شن‌های صحرا، خاطره‌ای متفاوت از صحرا را در ذهن ثبت کنید.البته امکانِ سفر به صورت شخصی و بدون تور نیز ممکن است. در آن صورت هم، همچنان بسیاری از تفریح‌های صحرایی برای شما مقدور خواهد بود و فارغ از تمام آن‌ها، می‌توانید صرفاً یکی دو ساعتی در صحرا برانید و از مناظر خیره‌کننده لذت ببرید.

اگر در صحرا هم به دنبال تجربه‌ای لوکس، و گران‌قیمت می‌گردید؛ پیشنهاد می‌کنیم در Heritage Dinner Safari به تعدادی علاقه‌مند دیگر ملحق شوید؛ این سافاری هم تجربه‌ی بی‌نظیری از صحرا با تمام زیبایی‌هایش به شکلی کاملاً سنتی و عربی؛ تماشای پرواز شاهین‌ها بر فراز تپه‌های شن، درگیر شدن در یک شب‌نشینی با محلی‌ها و دیگر توریست‌ها. اگر از عاشقان صحرا هستید پیشنهاد می‌کنیم در یکی از چند تفریحگاهِ مشهور صحرا، مثلِ تفریحگاهِ صحرایی باب‌اشمس، شب را بمانید و شبی به یادماندنی را تجربه کنید.

محله‌ی تاریخی الفهید

Al-Fahidi-Historical-Neighbourhood-4از آسمان‌خراش‌ها و فضای مدرن و لوکسِ دبی فرار کنید به محله‌ی تاریخی الفهیدی یا بستیکه. محلهٔ قدیمی بستکیه در مجاور موزه دبی در منطقهٔ بر دبی و در خیابان فهیدی قرار دارد. ویژگی‌های اصلی این محله‌ی تاریخی خانه‌هایی با معماری قدیمی، کوچه‌های باریک و بادگیرهای مرتفع، است که همه و همه نشان از نوع زندگی مردم در دبی قدیم دارند. گشت و گذار در این محله، که یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر و مربوط به اوایل قرن بیستم است، سفری خواهد بود از دبی در دوره‌ای قدیمی.

پیشنهاد می‌کنیم برای قدم زدن به این‌جا بیایید و برای بیشتر لذت بردن و درکِ بهتر فرهنگ و معماری این منطقه، سری به "مرکز شیخ محمد برای درک فرهنگی" بزنید و از قلعه الفهیدی و دهکده الغوص دیدن کنید. این مرکز با برگزاری تورهای 90 دقیقه‌ای، این محله را به شما نشان خواهد داد؛ علاوه بر این، با شرکت در کلاس‌های زبان عربی و تورهای مختلف همچنین بازدید از مسجد جامع دبی ، می‌توانید درکِ تازه‌ای از فرهنگِ محلی دبی داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در انتها، سوارِ قایقِ سنتی شوید و با پرداخت یک درهم و عبور از نهر، در آن سوی خورِ دبی، به گشت و گذار در بازارهای سنتی بپردازید.

مدینه جمیرا

Madinat-Jumeirahمدینه‌ جمیرا دبی ، که به صورت تحت اللفظی به معنی "شهر جمیرا" می‌باشد، تجربه‌ای متفاوت در در دبی ارائه می‌دهد؛ بعضی جاذبه‌های توریستی دبی کاملاً لوکس و مدرن هستند، و بعضی دیگر مثلِ محله‌ی تاریخی الفهیدی کاملاً قدیمی و سنتی، اما مدینه‌ی جومیراه تلاش می‌کند این دو پدیده را با یکدیگر پیوند دهد. این شهر کوچک به شکلِ دژ یا قلعه‌ای قدیمی در منطقه‌ی ساحلی جمیرا ساخته شده است. مدینه‌ی جمیرا دبی، هتل‌های لوکس و مجلل، اقامتگاه‌های کاملاً سنتی، اسپایی بسیار مدرن و مطابق با استانداردهای جهانی، بازارمدینه‌ی جمیرا، و تئاتر مدینه را در کنار یکدیگر قرار داده و با هم پیوند می‌دهد.

44 رستوران و مهمان‌خانه هم در این منطقه قرار گرفته که می‌توانند مقصدِ موردنظر برای یک استراحت در گرمای ظهر و یا شب باشند. پیشنهاد می‌کنیم برای تکمیل سفر خود به مدینه‌ی جمیرا، سوار قایق‌های چوبیِ سنتی  شوید تا به خوبی زیبایی معماری و هنر این محل را درک کنید. سوقِ مدینه جومیرا دبی که از جاذبه‌های مهم این تفریگاه و شهر دبی است، بازاری متفاوت از سوق‌های سنتی دبی است؛ با سیستم تهویه و خنک‌کننده، و فروشنده‌هایی که اصلاً اهلِ چک و چانه‌زدن نیستند، شباهتِ زیادی به غیر از ظاهرِش با سوق‌های سنتی ندارد.

جهت اطلاع از تور دبی و رزرو تور لحظه آخری دبی با ما در تماس باشید

 

*10 جاذبه‌ی دیدنی دبی - تاپ تن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟


دیدگاه ها

*وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

شما
همین حالا
""

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی

تور دبی با کشتی
travel to dubai by ship
109 رستوران ایرانی در دبی
109 iranian restaurant in dubai
راهنمای کامل بهترین مراکز خرید دبی
the complete guide dubai shopping centers
غذا دادن به کوسه ها در آکواریوم دبی مال
shark feeding at dubai aquarium underwater zoo
غذاهای سنتی عربی
delicious foods in dubai
10 واقعیت جالب درباره دبی
10 interesting facts about dubai
چشم دبی
dubai eyes
سواحل دبی
dubai beaches
سینما در دبی
cinema in dubai
یک بندرگاه جدید بین جزیره نخل و دبی مارینا ایجاد شود
theres going to be a new suburb in between the palm and dubai marina

برچسب ها :

تازه های بیسان گشت

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

خرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
تیر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱