راهنمای گردشگری و تور

تفریح و سرگرمی در استانبول

تفریح و سرگرمی در استانبول یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که توریست‌ها را به این شهر جذب می‌کند. استانبول و دیگر شهرهای ترکیه فارغ از جذابیت به خاطر قرارگیری روی خط ساحلی و داشتن چشم‌انداز و آرامشی بی‌نظیر، به خاطر داشتن بیشینه تاریخی اهمیت بسیار زیادی در صنعت توریسم پیدا کرده‌اند.

احتمالا در کتاب‌های تاریخی، به دفعات نام قسطنطنیه را شنیده‌اید، اما آیا می‌دانید استانبول، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری دنیا برای تمامی توریست‌های جهان مخصوصا ایرانی‌ها، همان قسطنطنیه سابق است! استانبول یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا به شمار رفته و اسرار امپراطوری‌های متعددی را در سینه دارد. این شهر روزگاری مقر اصلی پادشاهی امپراطوری روم باستان بود، فرمانروایی که قدمت آن به بیش از 2 هزار سال پیش برمی‌گردد و زمانی بر کل دنیا حکمرانی می‌کرد. به همین دلیل برخلاف شهرهای پررفت و آمدی همچون دبی که تمی تکنولوژیک و پیشرفته دارند، تور استانبول  به خاطر تاریخچه غنی این شهر مورد توجه توریست‌ها قرار دارد.

تعدد مکان‌ های دیدنی ترکیه و مراکز تفریح و سرگرمی در شهر استانبول

البته این موضوع به معنی غیر تکنولوژیک و به روز نبودن استانبول نیست، اما در هر صورت، بیشتر به خاطر طبیعت بکر آن و همچنین  مکان های تاریخی بی‌شماری که در سرتاسر شهر قرار گرفته‌اند، مورد توجه قرار گرفته است. البته امروز کمتر مکان های دیدنی تاریخی استانبول به شکلی کاملا دست نخورده از زمان امپراطوری روم شرقی باقی مانده و اغلب آن‌ها طی دوره‌های زمانی مختلف، بعد از آسیب دیدن در نتیجه وقوع زلزله، ایجاد جنگ‌های خیابانی و سست شدن در اثر فرسایش، تعمیر شده‌اند. با این حال، چیزی از ارزش تاریخی آن‌ها کم نمی‌کند. در هم آمیخته شدن جذابیت‌های تاریخی و طبیعی سبب شده استانبول، یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا باشد.

همچنین باید به ارزش پایین‌تر لیر ترکیه در مقایسه با پول دیگر کشورهای اروپایی و دلار آمریکا اشاره کرد که یکی از محرک‌های اصلی توریست‌های برای سفر پیاپی به استانبول به شمار می‌رود. ارزش تقریبا برابر پول ایران و ترکیه سبب شده هزینه سفر به شهرهای این کشور از جمله مهم‌ترین شهر آن، استانبول، برای توریست‌های کشورمان نیز به میزان قابل توجهی در مقایسه با دیگر شهرهای اروپایی پایین‌ باشد.

حین سفر به استانبول می‌توانید از چند بهشت (و جهنم) روی کره زمین نیز به واسطه طی یک مسافت چند ساعته به صورت دریایی دیدن کنید! مجمع الجزایر پرنس  از 9 جزیره مختلف تشکیل شده‌ و جزو دیدنی‌ترین نقاط ترکیه به شمار می‌روند. خوشبختانه دسترسی به آ‌ن‌ها از مرکز شهر آسان است؛ کافی است به متروی میدان تکسیم رفته و بعد از طی کردن چند ایستگاه، در ساحل سوار کشتی شوید و دو ساعت بعد در بهشت فرود آیید!‌ به عنوان مهم‌ترین جزایر پرنس که بر اساس وسعتشان، به مرور زمان اهمیت بیشتری در مقایسه با بقیه پیدا کرده‌اند باید به جزیره بیوک آدا استانبول (بزرگترین جزیره)، جزیره هیبلی آدا  و جزیره بورگازآدا استانبول اشاره کرد.

پل سلطان محمد فاتح استانبول

پل سلطان محمد فاتح (Fatih Sultan Mehmet Bridge) که از آن به عنوان دومین پل بسفر نیز یاد می‌کنند، متصل‌کننده دو سر تنگه بسفر به یکدیگر است. پل سلطان محمد فاتح روزی جزو بزرگترین و طویل‌ترین پل‌های دنیا بود.

پل سلطان محمد فاتح بر بستر تنگه بسفر بنا شده و دو سر آن را به یکدیگر متصل می‌کند. وقتی این سازه در سال 1988 میلادی ساخته ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۳۳ نفر ۳.۳ از ۵
گرند بازار استانبول

بازار بزرگ استانبول یا گرند بازار استانبول جزو بزرگترین و قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده دنیا محسوب می‌شود. بازار بزرگ استانبول با در اختیار گرفتن 61 خیابان شهر، حقیقتا بزرگ است!

وجود چیزی حدود 3 هزار مغازه مختلف در گرند بازار استانبول سبب شده تبدیل به بزرگترین بازار شهر شود. اگرچه به خاطر افزایش علاقه گردشگران و توریست‌ها به شهرهای تاریخی ترکیه همچون استانبول، به طور پیوسته به تعداد فروشگاه‌ها ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۷ نفر ۳.۷ از ۵
میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم یا تقسیم استانبول، علاوه بر این که به تنهایی یک جاذبه گردشگری زیبا محسوب می‌شود، بلکه در اطراف آن نیز بناها و مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارند. به همین دلیل رفتن به منطقه میدان تکسیم استانبول را باید در سفر تور ترکیه خود در اولویت گذاشت.

میدان تکسیم استانبول در بخش اروپایی این شهر واقع شده است. این موضوع سبب می‌شود برای رسیدن به آن، مجبور ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۶ نفر ۳.۶ از ۵
تنگه بسفر (بسفروس)

تنگه بسفر یا بسفروس که آن را با نام تنگه استانبول نیز می‌شناسند، دارای 32 کیلومتر طول بوده و متصل‌کننده دریای مرمره و دریای سیاه است. تنگه Bosporus جزو پررفت و آمدترین کانال‌های آبی در سرتاسر دنیا محسوب می‌شود.

تنگه بسفر یکی از دیدنی ترین نقاط استانبول است. در طول 32 کیلومتری این تنگه، عرض آن در کمترین حالت به 500 متر و در بیشترین حالت ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۳ نفر ۳.۳ از ۵
پل بسفر (پل شهدای 15 جولای) استانبول

پل بسفر یا پل شهدای 15 جولای (Bosphorus Bridge) روی تنگه بسفر ایجاد شده و قسمت آسیایی شهر استانبول را به قسمت اروپایی آن متصل می‌کند. نام پل بسفروس چند سالی است که به پل شهدای 15 جولای تغییر کرده است.

اهمیت تنگه بسفر برای گردشگران پرواضح است؛ این تنگه در واقع مرز حائل قسمت آسیایی و اروپایی شهر استانبول است و به همین دلیل هر فردی در ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۲ نفر ۳.۶ از ۵
مسجد سلطان احمد استانبول

مسجد سلطان احمد استانبول یا مسجد آبی استانبول یکی از بناهای تاریخی به جا مانده از دوران عثمانی بوده و جزو محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری استانبول و حتی سرتاسر ترکیه است. در این مطلب بیشتر با مسجد آبی شهر استانبول آشنا خواهیم شد.

عظمت و زیبایی مسجد سلطان احمد چشم هر فردی را به خود خیره می‌کند. در استانبول قدیم، مسجد آبی واقع در مرکز شهر محسوب می‌شد. بسیاری ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۱ نفر ۳.۳ از ۵
جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبول (Istanbul Büyükada Island) را بزرگترین، بهترین، دیدنی‌ترین و زیباترین جزیره استانبول می‌دانند. همانطور که از نام جزیره بیوک آدا (جزیره بزرگ) مشخص است، ابعاد بسیار بزرگی در بین مجمع‌الجزایر پرنسس دارد.

از بین 9 جزیره مجمع‌الجزایر پرنسس، بزرگترین مورد جزیره بیوک آدا است. معمولا گردشگران تلاش می‌کنند رفتن به این جزیره را حتما در برنامه تور استانبول خود قرار بدهند. با استفاده ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۰ نفر ۳.۵ از ۵
مسجد جدید (ینی جامی) استانبول

مسجد جدید استانبول (Istanbul New Mosque) که با نام ینی جامی نیز شناخته می‌شود، از جمله شناخته شده‌ترین مساجد و بناهای تاریخی شهر بوده و معماری بسیار زیبا و چشم نوازی دارد. ساخت مسجد نیو ماسک استانبول به نزدیک به 400 سال پیش برمی‌گردد.

اهمیتی که امپراطوری عثمانی برای دین اسلام قائل می‌شد، سبب شد طی دوران حدود 700 ساله عمر آن، مسجدهای زیادی در سرتاسر منطقه حکومت از ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۰ نفر ۳.۴ از ۵
شهربازی ویالند استانبول

شهربازی ویالند استانبول (Istanbul Vialand Amusement Park) یکی از مدرن‌ترین مکان‌های تفریحی این شهر است. اگر به دنبال یک شهر بازی در شهر استانبول هستید، شهر بازی ویالند استانبول را از دست ندهید.

استانبول شهری مملو از آثار تاریخی باستانی است. بخش قابل توجهی از آن‌ها مربوط به امپراطوری روم شرقی بوده و به همین دلیل نزدیک به 2 هزار سال قدمت دارند. با این حال، استانبول ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۰ نفر ۳.۲ از ۵
کلیسای ایا ایرنه استانبول

کلیسای ایا ایرنه استانبول (Istanbul Hagia Irene Church) که آن را با نام موزه سنت ایرنه نیز می‌شناسند، یک کلیسای ارتدکس شرقی است. ایا ایرنه جزو معدود کلیساهای به جا مانده از دوران امپراطوری روم است که دولت عثمانی طی فرمانروایی خود، آن را تبدیل به مسجد نکرد!

فرمانروایان عثمانی طی حدود 600 سال دوران امپراطوری این سلسله، مساجد زیادی در مناطق تحت حکومتشان ساختند. یکی دیگر ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۲۰ نفر ۳.۲ از ۵
خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول (İstiklal Avenue) یکی از دیدنی‌ترین، پررفت و آمدترین و مهم‌ترین خیابان‌های شهر استانبول است. در خیابان İstiklal مکان‌های دیدنی، تفریحی و شعبه‌های برندهای معتبر زیادی را در خیابان ایستیکلال پیدا خواهید کرد.

همانند هر شهر دیگر، در استانبول نیز اهمیت برخی قسمت‌ها نسبت به بقیه بیشتر بوده و به همین دلیل پررفت و آمدتر هستند. همین موضوع سبب شده کسب و کارهای زیادی نیز ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۹ نفر ۳.۶ از ۵
جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس654654 استانبول یکی از مهمترین مقاصد گردشگری این شهر بشمار می آید.دریای مرمر مجمع الجزایر زیبایی دارد که مانند نگینی بر گردن آن است و از جاذبه های زیبای توریستی این دریا است. به مسافران تور استانبول پشنهاد می شود حتما از این جزایر دیدن کنند.

جزایر پرنس نه جزیره شامل چهار نظامی ، یک مورد خصوصی و چهار مورد عمومی می باشد که دو مورد ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۸ نفر ۳.۴ از ۵
جزیره هیبلی آدا استانبول

جزیره هیبلی آدا استانبول (Istanbul Heybeliada) دومین جزیره بزرگ در مجمع‌الجزایر پرنس است. زیبایی جزیره هیبلی آدا وصف نشدنی بوده و امروز یکی از مقاصد اصلی گردشگران ترکیه و شهر استانبول است.

جزایر پرنس، امروز جزو بکرترین نقاط دنیا برای تفریح و گذران وقت محسوب شده و توریست‌ها و حتی مردم کشور ترکیه از آن‌ها با عنوان بهشت‌هایی روی کره زمین یاد می‌کنند. با این حال ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۸ نفر ۳.۷ از ۵
پارک ییلدیز استانبول

پارک ییلدیز استانبول (Istanbul Yıldız Park) از جمله پارکهای دیدنی شهر استانبول است. این پارک مملو از درختان قدکشیده و بلند بوده و مناظر طبیعی بسیار زیبایی را درست در دل شهر در معرض دیدتان قرار میدهد.

پارک ییلدیز استانبول را با نام باغ سلطنتی ییلدیز نیز میشناسند، چرا که روزی اقامتگاه تعدادی از پادشاهان عثمانی به شمار میرفته است. این ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۷ نفر ۳.۸ از ۵
جزیره بورگازآدا استانبول

جزیره بورگازآدا استانبول (Istanbul Burgazada Island) سومین جزیره بزرگ مجمع الجزایر پرنس محسوب می‌شود. این جزیره بسیار زیبا و دیدنی بوده و اغلب توریست‌ها بازدید از جزیره بورگازآدا را در تور استانبول خود می‌گنجانند.

در دریای مرمره، مجمع الجزایر پرنس همچون نگینی ارزشمند می‌درخشد. با وجود تعدد جزیره‌های آن، فقط چهار مورد اصلی تلقی شده و دارای اهمیت هستند. از نظر وسعت، بعد از جزیره بویوک ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۷ نفر ۳.۶ از ۵
پارک گولهانه استانبول

پارک گولهانه استانبول (Istanbul Gülhane Park) یکی از زیباترین پارک‌های شهر بوده و همه روزه افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند. منطقه پارک گلخانه و تعدد مکان‌های تاریخی و دیدنی اطراف آن، دسترسی به سایر نقاط را سریع و آسان می‌کند.

پارک گولهانه استانبول در منطقه امینونو واقع شده است، جایی که تعدادی از مکان‌های دیدنی شهر در حوالی آن قرار دارند. به عنوان نمونه می‌توان به ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۶ نفر ۳.۸ از ۵
قصر ییلدیز استانبول

قصر ییلدیز استانبول (Istanbul Yıldız Palace) مجموعه‌ای بسیار بزرگ و متعلق به دوران امپراطوری عثمانی است. کاخ ستاره استانبول در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده و تا مدت‌ها محل اقامت پادشاهان عثمانی بوده است.

همانند بسیاری از قصرهای ساخته شده در سرتاسر ترکیه و مخصوصا شهر استانبول در دوران امپراطوری عثمانی، این کاخ نیز به عنوان محلی جدید برای اقامت پادشاهان ساخته شد. ساخت کاخ ستاره استانبول به ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۶ نفر ۳.۳ از ۵
موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول (Istanbul Pera Museum) یک موزه هنر بوده و همه روزه بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. موزه پرا ترکیه از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های دیدنی این کشور برای علاقه‌مندان به هنر است.

موزه پرا استانبول در منطقه بیوقلو و در قسمت اروپایی شهر واقع شده است، به همین دلیل برای رسیدن به آن از بخش آسیایی می‌بایست از روی تنگه بسفر عبور کنید. موزه پرا ... ادامه مطلب

امتیاز کاربران :
امتیاز ۱۶ نفر ۳.۱ از ۵
صفحه ۱ از ۳ صفحه - ۴۸ نتیجه
۱۲۳

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو

انتخاب شهر

دبی باکو تفلیس باتومی ایروان استانبول آنکارا ازمیر آنتالیا کوش آداسی بانکوک پوکت پاتایا سئول شانکهای پکن دهلی کولومبو پاریس برلین فرانکفورت هامبورگ رم ونیز

انتخاب مدت اقامت :

یک شب دو شب سه شب چهار شب پنج شب شش شب هفت شب هشت شب نه شب ده شب یازده شب دوازده شب

تعداد اتاق و مسافر:

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

اتاق اول

بزرگسال (بالای 12 سال) + 1 -
کودک (0 نا 12 سال) + 1 -
سن کودک اول
سن کودک دوم

انتخاب تاریخ شروع :

تیر ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مرداد ۱۳۹۸
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
۳۱