جاذبه های دیدنی | توریستی | گردشگری دبی

جاذبه های دیدنی و مکان های توریستی دبی بسیار زیاد اند. به هر قصدی که تصمیم سفر دارید جاذبه های گردشگری دبی شما را جذب می کنند....

شهر دبی یک بندر تجاری است و تجارت در شهر دبی از رونق بالایی برخورداز است. اما بیش از 40 درصد اقتصاد دبی را صنعت گردشگری و توریسم تشکیل می دهد. در این مقاله سعی داریم جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی شهر دبی را به طور کامل معرفی نمایم .البته هر مکانی که از آن در این مقاله بطور مختصر یاد شده در وسایت بیسان گشت صفحه اختصاصی دارد و بطور کامل معرفی شده است

جهت اطلاع از تور دبی و رزرو تور ارزان دبی با ما در تماس باشید .

فهرست مطالب

جاذبه های گردشگری دبی

جاذبه های توریستی دبی را می توان از چند دیدگاه برسی نمود. این دیدگاه ها بستگی به این دارد که شما برای چه سفر میکند. آیا برای خرید ارزان و یا دسترسی به برند های محبوبتان سفر می کنید؟ آیا برای گذراندن اوقات فراغت در یک هتل لوکس سفر می کنید؟ یا برای تماشای بزرگ ترین و عجیب ترین سازه های جهان قصد سفر دارید ؟ به دنبال تفریحات ساحلی یا صحرایی هستید؟ دوست دارید در مسیر های پیاده روی خارق العاده قدم بزنید یا در سواحل زیبا به تماشای امواج بنشینید؟ میخواهید کودکتان را به تور تفریحی ببرید یا همراه همسرتان به دنبال رستورانی رمانتیک هسید؟ به مرکز خرید های بزرگ علاقه دارید؟ از سرمای زمستان خسته شده و به دنبال تفریحات تابستانه هستید یا در گرمای تابستان دوست دارید برف بازی و اسکی کنید؟ میخواهید با فرهنگ ملل مختلف آشنا شوید؟ قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی دارید؟  دبی به هر دلیلی شما را جذب می کند.


خرید در دبی

یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی دبی نه تنها برای برای ایرانیان بلکه برای بسیاری از گردشگران دبی خرید از بازار های دبی است. دبی شهری است که در آن تنوع محصولات در بازار نسبتا بالا ، قیمت ها نسبتا پایین و جشنواره های خرید و تخفیفات مننظم و امکانات و مراکز خرید بسیار زیاد است. تقریبا به دنبال هر محصولی برای خرید باشید در دبی یافت می شود. با هر برند و کیفیتی که بخواهید.در دبی فروشگاه هایی هستند که قیمت یک دست لباس کمتر از 15 درهم است. همینطور فروشگاه هایی را میتوان دید که لباس هایی با قیمت بالای 15000 درهم دارند.

در دبی حتی ممکن است یک محصول از یک جنس و یک مدل و یک مارک را در مکان های مختلف با قیمت های مختلف بیابید. پس باید آگاهانه به خرید بروید. فرض کنید میخواهید یک وسیله برقی مانند دوربین عکاسی بخرید. انتخاب شما کجاست ؟ بازارهای سنتی؟ مراکز تجاری مدرن ؟ هایپرمارکت ها ؟  یا شعب فروشگاه های معروف لوازم الکترونیک؟ البته به سادگی نمیتوان جواب این سوال را داد.


بازار های سنتی دبی


محل بازار های سنتی دبی

همانطور که اشاره شد دبی یک بندر تجاری است. قلب شهرهای تجاری بازار های آن است. بازارهای سنتی دبی جزو قدیمی ترین مکان های دبی هستد که به شهر دبی رونق بخشیده اند و محله های مسکونی در اطراف این بازار ها ساخته شده و رفته رفته شهر دبی را گسترش داده اند. معمولا در بندر ها و شهر های تجاری ساحلی به دلیل اینکه عمده تجارت آنها دریایی و از طریق اسکله ها  صورت میگرفته بازار ها نزدیک ساحل ساخته می شدند. دبی نیز از این قاعده مستثنی نیست با این تفاوت که به جای اینکه بازارها در نزدیکی ساحل ساخته شوند دریا تا نزدیکی بازار های دبی پیشروی کرده است. درواقع شهر دبی در قدیم به واسطه یک خور یا کانالی که از خلیج فارس به دل شهر پیشروی کرده ،  به دو بر یا بخش اصلی تقسیم شده.در یک سو بر دیره و در  یک سو بر دبی به واسطه خور دبی از هم جدا شده اند. این مناطق قدیمی ترین مناطق دبی هستند و بازارهای سنتی دبی در این مناطق و در نزدیکی سواحل خور دبی قرار دارند.

خور دبی خور دبی


بازارهای دیره

دیره منطقه ی بزرگ و شلوغی است. همانطور که اشاره شد اکثر بازار های قدیمی دبی در منطقه دیره و بر دبی واقع شده است. بخش اصلی تجاری دیره در نوار ساحلی خور دبی یعنی خیابان بنی یاس و به موازات آن خیابان های المکتوم و الرقه قرار دارند. خیابان بنی یاس از حوالی سیتی سنتر دیره در منطقه پورت سعید در نزدیکی فرودگاه دبی آغاز شده و در کرانه غربی خور دبی امتداد داشته ، از میدان بنی یان ( میدان جمال عبدالناصر) می گذرد و تا منطقه الشندغه در محل اتصال خور دبی به خلیج فارس ادلمه دارد. در این خیابان به خصوص از میدان جمال عبدالناصر تا شندغه سراسر بازار است. راسته های مختلف مانند راسته ابزار فروشی  ، راسته لوستر فروشی و کالای برقی ، راسته موبایل و لوازم دیجیتال ، راسته های پوشاک و خورده فروشی و ... در این منطقه یافت می شوند. اکثر این راسته بازار ها در منطقه ای به نام نایف قرار دارند. در این منطقه بازاری قدیمی و سنتی به نام بازار نایف یا سوق نایف وجود داشت که در آن انواع لوازم نطیر پوشاک ، اسباب بازی ، لوازم تحریر ، لوازم برقی و .. یافت میشد. این بازار حتی در گرمای تابستان آنقدر شلوغ میشد که نفس کشیدن در شلوغی بازار کار مشکلی بود. اما به تازگی و پس از یک آتش سوزی در بازار نایف ، بازار قدیمی به کلی تخریب و یک بازار در سه طبقه تنها مختص فروش پوشاک در محل بازار نایف جایگزین شد. البته در همین منطقه که بازارهای سنتی دارد مجتمع های مدرن تر در چند طبقه و دارای سیستم های خنک کننده مرکزی نیز وجود دارد. برای مثال دقیقا رو به روی بازار نایف یک مجتمع تجاری نسبتا مدرن به نام مرکز المنال وجود دارد که رفتن به آنجا برای نجات از گرمای بازار نایف کاملا ضروری است.

بازار نایف بازار نایف

معروف ترین بازار های سنتی دیره بازار نایف ، محدوده میدان جمال عبدالناصر و البته بازار طلای دبی می باشد. بازار طلای دبی در نزدیکی منطقه الشندغه قرار دارد.جالب است بدانید بازار طلای دبی بزرگترین بازار طلای جهان است.

بازار طلای دبی بازار طلای دبی

پیشنهاد : در مورد بازار طلای دبی بیشتر بدانید.

البته بازار معروف دیگری در منطقه دیره و در نزدیکی بازار طلای دبی وجود دارد که به بازار ماهی فروشان دبی معروف است و در آن محصولات تازه صید دریایی همچنین محصولات بازار روز عرضه می شود. البته این یک بازار توریستی نیست اما به دلیل نزدیکی به بازار طلای دبی ، گهگاهی گردشگرانی که شاید بازدید از بازار ماهی فروشان برایشان جالب باشد به آنجا سر می زنند.

در مورد راسته های بازار  در خیابان های دیره صحبت شد. یکی از این راسته ها که در پشت بازار طلا قرار دارد راسته عطر فروشان است. این راسته به بازار عطر دبی معروف است. همچنین بازار مرشد و بازار ادویه دبی نیز از معروف ترین بازار های خیابانی منطقه دیره هستند.


بازارهای بر دبی

همانطو که گفته شد اکثر بازار های سنتی دبی در مناطق دیره و بر دبی واقع شده اند که دیره و بر دبی به واسطه خوراز هم جدا شده اند. اگر پیاده در بازار های  بر دیره هستید می توانید به راحتی به وسیله قایق هایی به اسم ابرا به بر دبی بروید. وقتی از ابرا پیاده می شوید شما وارد یکی از قدیمی ترین محله های دبی یعنی محله الفهیدی شده اید. محله بستکیه و فهیدی از قدیمی ترین محله های دبی هستند که سکونت در دبی از آنجا آغاز شده است.

قایق های ابرا در خور دبی قایق های ابرا در خور دبی

در سمت چپ اسکله ابرا با یک طاق ورودی بازار پارچه روبرو هستد. بازار پارچه دبی بازار نسبتا بزرگی است که در آن انواع پارچه و لباس به صورت کلی و جزئی به فروش می رسد.

بازار پارچه دبی بازار پارچه دبی

پیشنهاد : در مورد بازار پارچه دبی بیشتر بدانید.

راسته هایسته های خیابان های بردبی نیز خصوصا در اطرافی که از ابرا پیاده می شود تماما فروشگاه است. به دنبال هر چه هستید کمی بپرسید سریعا پیدا می کنید. در این پیچ و خم خیابان ها حتما به

پاساژ الفهیدی برخورد می کنید. یک پاساژ سه طبقه که در آن انواع فروشگاه های پوشاک و خرده فروشی در آن یافت می شود. اگر قصد خرید کفش های مارک با قیمت مناسب دارید حتما در بر دبی به دنبال آن باشید. اما توجه داشته باشید در مجموع بازار های دیره نسبت به بازار های بر دبی از رونق و شلوغ بیشتری برخوردارند.

سوق الفهیدی سوق الفهیدی

همانطور که گفته شد محله الفهیدی از قدیمی ترین محله های دبی است. در نزدیکی بازار پارچه دبی قلعه و موزه ای تاریخی به نام قلعه الفهیدی قرار دارد. پیشنهاد می کنیم حتما از داخل آن دیدن کنید. ورودی قلعه الفهیدی 3 درهم می باشد.

موزه و قلعه الفهیدی موزه و قلعه الفهیدی


نکاتی در مورد بازار های سنتی و محله های قدیم دبی:

اکثر فروشندگان بازار های این مناطق هندی و پاکستانی هستند اما کم و بیش فارسی هم می دانند. از آنها فقط قیمت محصول را بپرسید. آنها از مشخصات محصول آگاهی ندارند و اطلاعاتی گاها غلط به شما می دهند پس برای خرید یک محصول خاص که به دنبال آن هستید حتما زمینه اطلاعاتی داشته باشید.

قیمت های محولات خاص بسیار پراکنده است . حتما قیمت یک محصول را از چند فروشگاه بپرسید متوجه این پراکندگی می شوید.

معمولا قیمت اجناس در بازار های سنتی از مراکز تجاری و هایپرمارکت ها کمتر است اما ممکن است محصولاتی در هایپرمارکت ها و فروشگاه ای بزرگ در مراکز خرید مدرن در فروش ویژه باشند و قیمتشان  حتی از بازار های سنتی نیز کمتر باشد.

پیشنهاد : بهترین مکان ها برای خرید لوازم برقی در دبی

همانطور که گفته شد اکثر افرادی که در این بازارها کار میکنند از ملیت های هندی و پاکستانی و آسیای شرقی هستند. بنابر این جمعیت هندی ها و پاکستانی ها در مناطق دیره و بر دبی مخصوصا نزدیک بازار ها بسیار زیاد است و جمعیت عرب های اماراتی و یا گردشگرانی که با قصد یک سفر لاکچری به دبی سفر کرده اند در این منطقه بسیار کم است . شاید عده ای آمده باشند به بازار طلا سری بزنند. با این حال همانطور که گفته شد رونق بر دیره از بر دبی بیشتر است و در اطراف میدان جمال عبدالناصر ، خیابان رقه و بنی یاس می توان فروشگاه ها ، رستوران ها و هتل های بهتری یافت.

در این مناطق فروشگاه های بزرگی وجود دارد که طرفدار های زیادی دارند. درواقه هایپر مارکت هایی هستند که در آن انواع کالاهای با قیمت مناسب یافت می شوند. کالا هایی مانند انواع پوشاک. انواع لوازم دکوری ، انواع اسباب بازی و ... .این فروشگاه ها در سراسر بر دبی و دیره پراکنده هستند و هرکدام چند شعبه دارند. دی تو دی ،لوءلوء ، قریه الهدایا ، بالیوود و عرض الهدایا از معروف ترین این فروشگاه های زنجیره ای در دبی هستند.

نزدیک ترین مجتمع های تجاری مدرن و بزرگ دبی در بر دیره مجتمع تجاری الغریر و مجتمع تجاری سیتی سنتر دیره و در بر دبی مجتمع تجاری برجمان و سیتی سنتر الشندغه هستند.

مرکز برجمان دبی مرکز برجمان دبی


مراکز تجاری مدرن دبی :

مجتمع های تجاری در دبی بسیار زیاد هستند و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. برای مسافران دبی حتی اگر بخواهند کل زمان تور دبی خود را به بازدید از مراکز و مجتمع عای تجاری دبی اختصتاص دهند باز هم نمی توانند حتی تنها مجتمع های بزرگ و سرشناس دبی را بطور کامل بازدید کنند. هر کدام از مراکز تجاری دبی در کنار تنوع فروشگاه های بزرگ و شیک از انواع برند های جهانی ویژگی هایی دارند که بازدید کنندگان را به خود جلب می کنند . چرا که فروشگاه های مدرن و شیک در همه جای دبی فراوان هستند. پس هر مجتمع باید جاذبه ها و ویژگی های خاص خود را داشته باشد. در اینجا چند مجتمع تجاری مطرح دبی پیشنهاد می شود که معرفی کامل هرکدام از آنها در وبسایت بیسان گشت درج شده است.


دبی مال :

بزرگترین مجتمع تجاری دبی یعنی دبی مال در واقع بزرگترین مجتمع تجاری جهان است. این مجتمع تجاری عظیم در منطقه دانتون دبی در بزرگترین و شاخص ترین مجتمع توریستی دبی ساخته شدخ است.

از ویژگی های شاخص مجتمع دبی مال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آکواریوم دبی مال ، باغ وحش زیر آب دبی مال ، اسکیت روی یخ دبی مال ، سینما ریل ،شهر بازی کیدزنیا ، شهر بازی جمهوری سگا یا سگا ریپابلیک ، فودکورت دبی مال ، بازار طلای دبی مال ، اسکلت دایناسور ، فواره دبی ، درب ورود بازدید از برج خلیفه

مرکز تجاری دبی مال مرکز تجاری دبی مال

پیشنهاد : در مورد مرکز تجاری دبی مال بیشتر بخوانید.


امارات مال :

امارات مال دبی یکی از بزرگترین مجتمع های تجاری دبی است که به اسکی آن معروف است. اسکی دبی یک یخچال بسیار بزرگ است که مساحت آن حدودا سه برابر یک زمین فوتبال است و در آن هزاران تن برف وجود دارد و گردشگران می توانند در آن حتی در هوای گرم نابستان دبی برف بازی و اسکی بازی کنند و با پنگوئن ها عکس بگیرند.

مجتمع تجاری امارات مال مجتمع تجاری امارات مال

پیشنهاد : در مورد مجتمع تجاری امارات مال بیشتر بخوانید.

مجتمع تجاری ابن بطوطه مال

یکی از مراکز خرید دبی با معماری خارق العاده مجتمع تجاری ابن بطوطه است. این مجتمع بر اساس سفرنامه ی جهانگردی به نام ابن بطوطه ساخته شده است. گویا این جهانگرد در طول سفر خود به پنج کشور سر زده. معماری مرکز خرید ابن بطوطه دبی برگرفته از این معماری و سبک این پنج کشور است. این کشور ها عبارت اند از: چین ، هند ، ایران ، مصر ، تونس و آندولوس

مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی

پیشنهاد : در مورد مجتمع تجاری ابن بطوطه دبی بیشتر بخوانید


مجتمع تجاری فستیوال سیتی مال :

مجتمع تجاری فستیوال سیتی دبی یک مجتمع بسیار مدرن و بزرگ است که در منطقه توریستی و رو به رشد فستیوال سیتی ساخته شده است. در کنار اینکه مجتمع فستیوال سیتی برای تفریخ و خرید یک مجتمع کامل است مشخصه های اصلی این مجتمع دو فروشگاه بسیار بزرگ است . یکی هایپرمارکت هایپرپاندا و دیگری فروشگاه بزرگ ایکیا دبی. این تنها فروشگاه ایکیا در سرتاسر دبی است.

دبی فستیوال سیتی مال دبی فستیوال سیتی مال

پیشنهاد : در مورد دبی فستوال سیتی مال بیشتر بخوانید.


مرکز خرید مرکاتو

از جمله مکان های گردشگری و خرید دبی مرکز خرید مرکاتو دبی در خیابان جمیرا است. این مرکز خرید دارای فضایی دلنشین با معماری برگرفته از معماری شهر عشاق یعنی ونیز ایتالیاست.

مجتمع تجاری مرکاتو دبی مجتمع تجاری مرکاتو دبی

پیشنهاد : در مورد مجتمع تجاری مرکاتو دبی بیشتر بخوانید.


دبی مارینا مال

در ادامه به توصیف مارینا دبی خواهیم پرداخت. مرکز خرید دبی مارینا مال یک مرکز خرید شیک و مدرن درون  مارینای دبی است.

مارینا مال مارینا مال

پیشنهاد : در مورد مارینا مال دبی بیشتر بخوانید.


دراگون مارت

اینجا همه چیز چینی است. بازار چینی های دبی یا مجتمع دراگون مارت که در واقع دو مجتمع عظیم در فاز 1 و 2 در کنار هم هستند ، کاملا متعلق به چینی ها و بازار چین است. به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در این بازار چینی ها یافت می شود. دراگون مارت کمی از مرکز شهر دور است. برای دسترسی از راهنمای مسیر بیسان گشت استفاده کنید.

بازار چینی های دراگون مارت دبی بازار چینی های دراگون مارت دبی

پیشنهاد : در مورد مجتمع دراگون مارت دبی بیشتر بخوانید.


مرکز خرید اوتلت مال

یکی از بازار های پر طرفدار دبی که به گردشگران توصیه می شود مراکز خرید اوتلت یا خروجی هستند. در دبی دو مجتمع اوتلت وجود دارد یعنی مرکز خرید اوتلت ویلیج جبل علی به تازگی افتتاح شده اما در حال حاظر مرکز خرید اوتلت مال از رونق بیشتری برخوردار است. اساس کار اوتلت مال بدین شکل است که اجناسی که از برند های معروف جهانی که وارد دبی می شوند و در نمایندگی های آن برند در سرتاسر پخش می شوند پس از مدتی اگر به فروش نرسیدند و اجناسی جدید جایگزین شدند ، این اجناس به بازار های خروجی یا اوتلت منتقل شده و در نمایندگی های همان برند در اوتلت مال ها با قیمت بسیار ارزانتر به فروش می رسند. البته باید توجه داشته باشد که این اجناس حتی در اوتلت ها نیز قیمت ازرانی ندارند و فقط از قیمت اصلی خود ارزانتر هستند چرا که تمام اجناس اصلی هستند  و از کیفیت خوبی برخوردارند.

مرکز خرید اوتلت دبی مرکز خرید اوتلت دبی

پیشنهاد : در مورد مرکز خرید اوتلت دبی بیشتر بخوانید.


سیتی سنتر مردف و سیتی سنتر دیره

سیتی سنتر دیره از قدیمی ترین مراکز تجاری بزرگ دبی محسوب می شوند. سال ها قبل از بازگشایی دبی مال ، امارات مال و ابن بطوطه ، سیتی سنتر دبی حرف های زیادی برای گفتن داشت. در واقع همه دبی را با سیتی سنتر دیره میشناختند. البته هنوز هم سیتی سنتر دیره یکی از شلوغ ترین مراکز تجاری و مکان های گردشگری دبی است. البته با گذشت زمان سیتی سنتر هم گسترش یافته و علاوه بر گسترش سیتی سنتر دیره در سال های اخیر هم اکنون سیتی سنتر در دبی چهار شعبه مجتمع تجاری بزرگ دارد.

سیتی سنتر میردف دبی سیتی سنتر میردف دبی

پیشنهاد : در مورد سیتی سنتر مردف ، سیتی سنتر معیصم دبی بیشتر بدانید.


مرکز الغریر

در ابتدا در مورد بر دیره و بازار های قدیمی آن صحبت شد. در دیره و در نزدیکی آن شلوغی بازارهای سنتی مجتمعی بزرک ، شیک و مدرن نیز وجود دارد. اگر در بر دیره و در اطراف میدان ماهی یا در خیبان رقه و اطراف میدان جمال عبدالناصر اقامت دارید حتما بازدید از مرکز تجاری غریر را از دست ندهید.

مرکز تجاری الغریر دبی مرکز تجاری الغریر دبی


وافی مال

در شهر دبی اکثر بازار ها و مراکز تجاری در کنار جاذبه های خرید ، جاذبه های توریستی دارند. مجتمع ابن بطوطه با معماری پنج کشور ساخته شده . مرکاتو معماری ونیز را دارد . دراگون مارت به سبک چینی ساخته شده. مجتمع وافی مال نیز یک مرکز خرید بسیار مدرن و زیباست که معماری آن برگرفته از معماری مصر باستان است. اگر فرصت را دارید بازدید از وافی مال توصیه می شود.

وافی مال دبی وافی مال دبی

پیشنهاد : در مورد وافی مال دبی بیشتر بخوانید.

جاذبه های گردشگری همراه با خرید در دبی هنوز تمام نشده. در ادامه به مواردی دیگر نیز اشاره خواهد شد.


مجموعه اماکن گردشگری دبی

همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین تفریحات دبی خرید است اما جاذبه های توریستی دبی تنها به خرید محدود نیست. دبی در کنار یک بندر تجاری بودن یک شهر خارق العاده توریستی است. مکان های گردشگری در دبی معمولا به صورت مجموعه ای هستند و وقتی به یک منطقه از دبی سر می زنید به مکان های توریستی و گردشگری مختلفی در نزدیکی خود دسترسی دارید.


دانتون دبی ( داون تاون)

بدون شک اتوبان شیخ زاید زیبا ترین و هیرت انگیز ترین خیابان دبی است. در دو طرف این اتوبان برج های بلند قد کشیده اند. تعداد این آسمان خراش ها آنقدر زیاد است که حتی اگر برای مدت طولانی در دبی باشید و هر روز از این اتوبان عبور کنید ، باز هم برج هایی بلند و خارق العاده ای را می بینید که تا کنون آن هار را در لا به لای برج ها ندیده بودید. اما از میان این برج ها آسمان خراشی قد کشیده که چند سر گردن از بقیه بلند تر است. این برج 829 متری بلند ترین برج جهان است. برج خلیفه در منطقه دانتون دبی. منطقه دان تاون یا مرکز شهر دبی شلوغ ترین منطقه توریستی دبی است. این منطقه بلند ترین برج جهان ، بزرگترین مجتمع تجاری جهان و بزرگ ترین فواره رقص آب جهان را در خود جای داده است.

دانتون دبی دانتون دبی


برج خلیفه

برج خلیفه بلند ترین سازه ساخته به دست انسان و آسمان خراشی با 163 طبقه قابل استفاده و 829 متر ارتفاع. برج خلیفه دبی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود. درواقع برج خلیفه عامل بسیار مهمی است که نظر گردشگران را به سوی دبی جلب می کند. تماشای برج خلیفه از هر زاویه ای در شهر دبی شگفت انگیز است. اگر میخواهید داخل برج خلیفه بروید باید بلیط تهیه کنید. بازدید از داخل برج خلیفه در قالب بازدید at the top در طبقات 124 و 125 و در قالب at the top sky  در طبقات 124 و 125 و 148 صورت می گیرد.

برج خلیفه دبی برج خلیفه دبی

پیشنهاد : در مورد برج خلیفه دبی بیشتر بخوانید.


دبی مال

دبی مال بزرگ ترین مجتمع تجاری دبی و جهان است که در منطقه گردشگری دانتون دبی قرار دارد. از نظر جاذبه های گردشگری و خرید در دبی نیز به دبی مال اشاره شد.

دبی مال دبی مال


آکواریوم دبی مال  و باغ وحش زیر آب

یکی از اصلی ترین شاخصه های دبی مال در منطقه دانتون دبی آکواریوم دبی مال است. این آکواریوم یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است که 10 میلیون لیتر آب دارد و بیش از 330000 آبزی از گونه های مختلف را در خود جای داده است. با پرداخت هزینه ورودی می توانید به داخل تونل 48 متری آن بروید همچنین می توانید به بالای آکواریوم بروید و غذا دادن ماهی ها را تماشا کنید. همچنین در کنار مجموعه یک باغ وحش آبی وجود دارد که در آن می توانید انواع جانور های آبی خاص ، تمساح و حتی پنگوئن ها را از نزدیک ببینیند.

آکواریوم دبی مال آکواریوم دبی مال

پیشنهائ : ئر مورد آکواریوم دبی مال بیشتر بخوانید.

اسکیت روی یخ دبی مال (دبی آیس رینک)

پیست اسکیت روی یخ دبی مال یک پیست با استاندارد های المپیکی است که در مجتمع تجاری دبی مال اجرا شده است. این پیست یک پیست عمومی است و هر شخصی با پرداخت هزینه ورودی می تواند از این پیست استفاده کند. اگر به این ورزش علاقه دارید این پیست می تواند یک جاذبه توریستی برای شما باشد.

ایس رینک دبی ایس رینک دبی

پیشنهاد : در مورد ایس رینک دبی دبی بیشتر بخوانید.


فواره دبی

فواره دبی یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر دبی است که شهرت جهانی دارد. در منطقه دان تاون در محوطه دبی مال و برج خلیفه یک دریاچه مصنوعی احداث شده که درون آن یک مجموعه فواره بسیار بزرگ و خارق العاده تعبیه شده. این فواره هر شب به فاصله هر نیم ساعت یک بار روشن می شود. هم زمان با اجرای برنامه رقص آب در محوطه یک آهنگ پخش می شود که رقص آب و نور با آن هماهنگ است. عده ی زیادی از بازدید کنندگان در اطراف دریاچه برای تماشای رقص آب فواره جمع می شوند و مدت زیادی را منتظر می مانند تا جلوی بقیه و در زاویه ای مناسب بتوانند برنامه فواره را ببینند. عده ای هم در رستوران های اطراف دریاچه میز رزرو می کنند تا یک وعده شام رویایی را در کنار فواره دبی تجربه کنند. همچنین در این دریاچه قایق های تفریحی گشت می زنند که برای سوار شدن باید بلیط تهیه شود.

فواره دبی فواره دبی

پیشنهاد : در مورد فواره دبی بیشتر بخوانید.


بازار البحار

دبی مال و برج خلیفه مدرن ترین ، بزرگترین و بلند ترین های جهان هستند. دانتون دبی به این سازه های مدرن ختم نمی شود. در کنار دریاچه فواره دبی با عبور از یک پل از روی دریاچه می توانید از دبی مال به بازار البحار بروید. بازاری با معماری تلفیقی عربی مدرن. این بازار خیلی زیباست و دالان های خیره کننده ای دارد. اگر به دانتون دبی سر زدید بازار البحار را فراموش نکنید.

بازار سوق البحار بازار سوق البحار

پیشنهاد : در مورد بازار سوق البحار بیشتر بخوانید.


هتل های منطقه دانتون دبی

منطقه دانتون دبی یک منطقه توریستی است و جاذبه های گردشی زیادی دارد. طبیعی است که در این منطقه هتل های زیادی وجود داشته باشد. دانتون در اتوبان شیخ زائد قرار دارد و همانطور که گفته شد برج های زیادی در این منطقه وجود دارد . اکثر این برج ها هتل هستند. بیشتر این هتل ها را با عناوین هتل های اتوبان شیخ زاید ، هتل های نزدیک دبی مال و یا هتل های با دید برج خلیفه می شناسند. از معروف ترین این هتل ها می توان به هتل آدرس دبی مال ، هتل آدرس دانتون ، هتل رز ریحان و البته استراحتگاه و هتل قصر دانتون اشاره کرد.

هتل آدرس دبی مال هتل آدرس دبی مال


منطقه جمیرا

منطقه جمیرا یک منطقه توریستی و گردشگری در دبی است. جمیرا نیز جاذبه های گردشگری زیادی دارد.  در اینجا بخشی از جاذبه های گردشگری دبی در منطقه جمیرا اشاره می شود.


خیابان جمیرا

خیابان جمیرا یک خیابان در نوار ساحلی دبی است که از بر دبی شروع و تا جبل علی ادامه دارد. در خیابان جمیرا انواع رستوران ها ، تفریگاه ها ، مراکز خرید و هر چیزی که لازمه ی یک منطقه توریستی است وجود دارد.  خیابان جمیرا خط گشت زنی ماشین های لوکس دبی است. بیمارستان ایرانیان دبی نیز در خیابان جمیرا واقع شده است.

خیابان جمیرا خیابان جمیرا


ساحل جمیرا

ساحل جمیرا یکی از معروف ترین سواحل دبی است. در ادامه مجموعه ای از بهترین سواحل دبی معرفی خواهد شد. پارک ساحلی جمیرا در امتداد خیابان جمیرا قرار دارد که یک پارک تفریحی همراه با پلاژ و ساحل تفریحی می باشد. در ادامه ساحل جمیرا پلاژ کایت بیچ وجود دارد که در ان انواع تفریحات ساحلی نظیز جت اسکی و کایت سواری ارائه می شود.

ساحل جمیرا ساحل جمیرا

پیشنهاد : در مورد پارک ساحلی جمیرا بیشتر بدانید.


برج العرب

هتل برج العرب در منطقه جمیرا دبی یکی از بلند ترین و مشهور ترین هتل های جهان است که تا قبل از ساخت برج خلیفه و هتل های رز ریحان و جی دبلیو ماریوت ، به عنوان بلند ترین برج هتل جهان و نماد شهر دبی شناخته می شد. هرچند اکنون نیز از شکوه برج خلیفه هیچ کاسته نشده و همه علاقه دارند آن را از نزدیک ببینند.امکان ورود به برج العرب به قصد بازدید تنها وجود ندارد و برای ورود به برج العرب حتما باید از قبل یک اتاق و یا یک میز در رستوران رزرو کرده باشید.

برج العرب برج العرب

پیشنهاد : در مورد برج العرب دبی بیشتر بخوانید.


پارک آبی وایلد وادی

یکی از پارک های آبی معروف دبی که در کنار برج العرب و هتل جمیرا بیچ در منطقه جمیرا دبی قرار دارد ، وایلد وادی نام دارد که یکی از جاذبه های گردشگری معروف دبی محسوب می شود. ورودی آن در جلوی در ب ورود برج العرب است و همیشه صف ورود آن شلوغ است.

پارک آبی واید وادی پارک آبی واید وادی

پیشنهاد : در مورد پارک آبی واید وادی دبی بیشتر بخوانید.


مدینه جمیرا

اگر به دنبال مکانی برای کسب آرامش هستید مدینه جمیرا را به شما پیشنهاد می کنیم. مدینه جمیرا دبی یک شهرک رویایی است که در آن همه چیز آرامش بخش است. این شهرک که به سبکی خاص و سنتی ساخته شده مجموعه ای است از استراحت گاه ها ، کافه ها و رستوران ها ، یک سوق یا بازار سنی در کنار یک دریاچه مصنوعی با قایق های گردشی بر روی آن که محطی جذاب و آرامشبخش و خارق العاده را به وجود آورده اند. مدینه جمیرا شما را از شلوغی و هیاهوی زندگی شهری دور می کند و حال و هوای شما را دگرگون می کند. این جاذبه توریستی دبی را از دست ندهید

مدینه جمیرا مدینه جمیرا

پیشنهاد : در مورد مدینه جمیرا  و بازار مدینه جمیرا بیشتر بخوانید.


پالم جمیرا

بدون شک بزرگترین و پر هزینه ترین پروژه عمرانی دبی جزیره نخلی یا پالم جمیرا است. پالم جمیرا یک جزیره مصنوعی ساخته دست انسان است که به شکل یک نخل ساخته شده است. بزرگی این نخل به حدی است که اگر از کره ی ماه به زمین و شهر دبی نگاه کنیم این جزیره قابل دیدن است. این جزیره یک تنه اصلی دارد که شاخه های نخل به آن متصل است. درون هر شاخه خیابن کشی شده و دو طرف آن خانه های ویلایی ساحلی بسیار لوکس ساخته ده اند. بیشتر ثروتمندان مشهور جهان در پالم جمیرا ویلای اختصاصی دارند. به منظور حفظ جزیره در مقابل امواج یک موج شکن هلالی دور تا دور جزیره نخلی را فرا گرفته. درون این هلال یکی از معروف ترین هتل های جهان یعنی هتل آتلانتیس جا نمایی شده است.

پالم جمیرا پالم جمیرا

پیشنهاد : راهنمای پالم جمیرا را بخوانید.

جمیرا بیچ رزیدنت JBR

اینکه بگوییم کدام جاذبه توریستی دبی بهتر از دیگری است واقعا کار مشکلی است. جمیرا بیچ رزیدنت یا اقامتگاه ساحلی جمیرا یک منطقه توریستی ساحلی که اطراف آن را برج های بلند یکدست فرا گرفته و منظره بسیار جذابی دارد. در جی بی آر انواع تفریحات ساحلی وجود دارد. یکی از تفریحات جالب و مختص دبی شتر سواری و عکس گرفتن با شتر ها در JBR است که علاقه مندان زیادی دارد.

جمیرا بیچ رزیدنت JBR جمیرا بیچ رزیدنت JBR

در جمیرا بیچ رزیدنت یک مسیر پیاده روی به نام دواک (the walk) وجود دارد که در آن انواع رستوران ها و کافه و فروشگاه های برند های معروف وجود دارد. جمیرا بیچ رزیدنت خیلی مدرن و زیباست.

مسیر پیاده روی JBR THE WALK مسیر پیاده روی JBR THE WALK


مارینا دبی

مارینا که می‌توان به آن بندر کوچک، بندر تفریحی یا محوطه بندری گفت محوطه‌ای بندری برای قایق‌های کوچک و تفریحی است. در مارینا معمولاً امکانات پهلوگیری و لنگراندازی و نیز آب و برق برای قایق‌ها فراهم است که در برابر دریافت هزینه در اختیار قایق‌ها گذاشته می‌شود. اما دبی مارینا بزرگترین مارینای جهان است. دبی مارینا یک کانال دست ساز است که از دو نقطه به خلیج فارس متصل است. درواقع ساحل JBR در وسط مارینا دبی قرار گرفته است. این مارینا علاوه بر بزرگی و اینکه کشتی های تفریحی بسیار لوکسی را در خود جای داده نمایی بسیار خیره کننده دارد. اطراف مارینا دبی برج های بسیار بلند با تراکم بالا قد کشیده اند. پیاده روی گرفتن عکس سلفی در دبی مارینا کاملا پیشنهاد می شود. دبی مارینا بیشتر برج های بلند را در خود جای داده. برج مارینا و برج مشعل ازجمله برج های دبی مارینا هستند.نمای برج های جمیرا بیچ رزیدنت نیز از دبی مارینا بسیار زیباست. در دبیمارینا میتوانید با تهیه بلیط سوار کشتی های تفریحی مدرن بشوید و به گشت های دریایی یک ساعته بروید.

یک مجتمع تجاری مدرن نیز با نام دبی مارینا مال در مارینای دبی وجود دارد که محل مناسبی برای ارضای حس خرید در گردشگران دبی است.

مارینا دبی مارینا دبی

پیشنهاد : در مورد مارینا دبی بیشتر بخوانید.

برج های دریاچه جمیرا JTL

برج های دریاچه جمیرا مجموعه برج هایی هستند که در اطراف دریاچه مصنوعی جمیرا ساخته شده اند. این منطقه در مقابل سایر اماکن گردشگری دبی ، جاذبه توریستی آنچنانی ندارد و تنها نمایی زیبایی از برج های دبی در کنار دریاچه دارد. معروف ترین و بلندترین برج این منطقه برج الماس دبی می باشد.

برج های دریاچه جمیرا JTL برج های دریاچه جمیرا JTL


منطقه دبی فستیوال سیتی

دبی فستیوال سیتی نیز یک منطقه توریستی رو به رشد در دبی است که در حال گسترش است که در منطقه راس الخور دبی در انتهای خور دبی قرار دارد. ازجمله شاخصه های این منطقه مجتمع تجاری دبی فستیوال سیتی مال ( ایکیا ) می باشد.

ایکا در دبی فستویال سیتی ایکا در دبی فستویال سیتی


دهکده جهانی دبی | گلوبال ویلیج

تعددد جاذبه های گردشگری دبی واقعا گردشگران را سردرگم میکند.گذشتن از هر کدام بخاط کمبود وقت واقعت کار دشواری است. نمی توان در زمستان به سفر دبی رفت اما به دهکده جهانی نرفت. دهکده جهانی دبی یک دهکده برای تفریحی ، خرید و شناخت فرهنگ و سوغات ملل مختلف است. دهکده جهانی دبی مانند شهرکی است که در آن  از کشورهای گوناگون از سراسر دنیا غرفه هایی به شکل بناهای معروف کشورشان برپا شده است . بازدید کنندگان این دهکده می توانند بسیاری از بناهای مشهور دنیا را از 32 کشور مختلف در دبی تماشا نموده و در این غرفه ها که به شکل بناهای مهم کشورها ساخته شده ، انواع سوغات ، پوشاک ، خوراکی ها ، صنایع دستی و سایر محصولات کشورهای سراسر دنیا را تماشا و خریداری نمایند . از همین رو عده بسیاری از گردشگران به دهکده جهانی علاقمند هستند و برای عکاسی و خرید عازم این منطقه می شوند .

دهکده جهانی دبی دهکده جهانی دبی

پیشنهاد : در مورد دهکده جهانی دبی بیشتر بخوانید.


سیتی واک

منطقه سیتی واک دبی یک منطقه توریستی تازه تاسیس در دبی است که مجموعه ای از جاذبه های تفریحی و گردشگری دبی را در خود جای داده است. همانطور که از نام سیتی واک مشخص است ، اینجا شهرکی برای قدم زدن است. سیتی واک محیطی بسیار زیبا و مدرن دارد. راهارو هایی که با سایه بان های توری شکل از جنس چراغ های فلشر پوشانده شده اند. این فلشر ها به طور هماهنگ و به سرعت خاموش و روشن می شوند و محطی فضایی خلق می کنند. سیتی واک دبی مجموعه ای از جاذبه های گردشگری را در خود جای داده است. سیتی واک دارای یک مرکز خرید بسیار شیک و البته گران قیمت است.

سیتی واک دبی سیتی واک دبی

سینما ریل سیتی واک یکی از مدرن ترین سینماهای دبی است. نمایشگاه دائمی سریال ترکی حریم سلطان همواره در شهرک سیتی واک برقرار است. شهر بازی مدرن هاب زیرو یکی دیگر از جاذبه های سیتی واک است. سیاره سبز یا گرین پلانت نیز در سیتی واک واقع شده. گرین پلانت دبی یک ساختمان شیشه ای بزرگ است در که دروسط آن یک جنگل وجود دارد. یک درخت تنومند با شاخه های پیچ در پیچ در وسط ساختمان قد کشیده. شما با آساسور تا ارتفاع درخت بالا می روید و توسط سطح شیبدار دور درخت با پایین ساختمان می آیید. گرین پلانت محل زندگی بسیاری از گونه های خاص حشرات و پرندگان است.

گرین پلانت دبی گرین پلانت دبی


بهترین پارک های دبی

شهر دبی پارک های زیادی دارد. معمولا به دلیل گرمی هوا پارک های روباز دبی از توجه کمتری نسبت به مکان های سرپوشیده دبی قرار گرفته اند و جزو جاذبه های اصلی شهر دبی به حساب نمی آیند. با این وجود پارک هایی خاصی در دبی وجود دارند که دیدن آنها برای ساکنان و گردشگران دبی خالی از لطف نیست.

پیشنهاد : بهترین پارک های دبی که باید ببینید


میراکل گاردن یا باغ معجزه دبی

میراکل گاردن یا باغ معجزه دبی در واقع باغ گل دبی است. این باغ به مساحت ۱۸ هکتار ، رکورد گینس را به عنوان بزرگترین باغ گل دنیا به خود اختصاص داده است . طراحی اعجاب انگیز باغ معجزه دبی هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌کند .

میراکل گاردن دبی میراکل گاردن دبی

پیشنهاد: در مورد میراکل گاردن دبی بیشتر بخوانید.


باغ پروانه دبی

یکی از جاذبه های گردشگری دبی باترفلای گاردن یا باغ پروانه دبی است . باترفلای گاردن یا باغ پروانه دبی ، بازدید کنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود اختصاص میدهد .

این باغ  هزاران نوع پروانه های زیبا را در خود جای داده است . باغ پروانه در 24 مارس 2015 افتتاح شده است که به عنوان بزرگترین باغ پروانه جهان به حساب می آید این باغ دارای 9 گنبد سفارشی به رنگ های مختلف از انواع گل ها به عنوان موزه پروانه بوده که هر گنبد شامل 24 نوع پروانه از سراسر جهان می باشد .

باغ پروانه دبی باغ پروانه دبی

پیشنهاد : در مورد باغ پروانه دبی بیشتر بخوانید.


پارک زعبیل و گاردن گلو دبی

یکی از جاذبه های فوق العاده دبی گاردن گلو دبی یا باغ درخشان دبی می باشد ، که در پارک زعبیل دبی واقع شده است . گاردن گلو دبی در دسامبر 2015 افتتاح گردیده است . گاردن گلو دبی شامل درختان ، گیاهان و حیوانات الهام گرفته از جاذبه های مختلف سراسر جهان می باشد که نور پردازی فوق العاده ای دارند . این مکان توریستی یک جاذبه پر طرفدار برای خانواده ها و گردشگران در شب می باشد .

باغ گاردن گلو دبی ساعت 4 بعد از ظهر باز می شود اما بهترین زمان برای رفتن به این باغ ساعت 5.5 بعد از ظهر است که هم بتوان روز باغ گاردن گلو دبی را دید و هم غروب و شب آن را ناظر باشید.

پارک گاردن گلو دبی پارک گاردن گلو دبی

پیشنهاد :در مورد پارک گاردن گلو دبی بیشتر بخوانید.


پارک خور دبی

چندين هکتار باغ، اسکله های ماهيگيری، مسير های ويژه دو و پياده روی ، محل هايي برای بر پا کردن بساط کباب (باربي کيو) ، مناطق مخصوص بازی بچه ها ، رستوران ها و دکه های فروش غذا و نوشيدنی از امکانات اين پارک می باشند .

در پارک و در امتداد خور به طول ۲٫۳ کیلومتر یک ماشین مخصوص وجود دارد که بازدیدکنندگان را یه ارتفاع ۳۰ متر از سطح زمین بالا میبرد ودر طول مسیر حرکت می توان کل پارک و کل خور دبی را کاملا مشاهده کرد . دلفیناریوم دبی در پارک خور واقع شده است که طرفدار زیادی در میان جاذبه های دبی دارد.

پارک خور دبی پارک خور دبی

پیشنهاد : در مورد پارک خور دبی بیشتر بخوانید.


سایر پارک های دبی

همانطور که اشاره شد شهر دبی پارک های زیادی دارد . از جمله پارک های دیگر دبی می توان به پارک الرشیدیه ، پارک الممزر ، دریاچه البرشا ، پارک الوصل ، پارک مشرف ، پارک صفا ، پارک ساحلی جمیرا اشاره نمود.

پارک ساحلی الممزر پارک ساحلی الممزر


بهترین پارک های آبی دبی

دبی در یک منطقه کویری و بسیار گرم قرار دارد. بنابراین تفریحات آبی در دبی طرفدار های زیادی دارد. دبی نیز از این قضیه غافل نبوده و پارک های آبی جذابی در دبی ساخته شده که از جاذبه های جهانی دبی می باشند. پارک آبی وایلد وادی ، پارک آبی آکواوانچر یا آتلانتیس ، پارک آبی آیس لند و پارک آبی دریم لند از بهترین های پارک آبی در دبی هستند.

پارک آّبی آکواوانچر دبی پارک آّبی آکواوانچر دبی

پیشنهاد : بهترین پارک های آبی دبی


جاذبه های گردشگری دبی برای کودکان

دبی یک سرزمین رویاها برای کودکان شماست، مهم نیست چه سنی داشته باشند. این شهر تقریبا هر کودکی را با هر سنی می پذیرد؛دبی بدون شک یک سیاره سرگرمی برای بچه هاست. این شهر به کودکان احترام می گذارد و فعالیت های فراوانی ارائه می دهد، که در نهایت به نسبت هزینه و نوآوری بسیار ارزشمند است. در کنار مواردی که به آنها اشاره شد مانند  اسکیت رو یخ ،گلوبال ویلیج ، پارک ها  و پارک های آبی دبی که همه اینها می توانند برای کودکان جذاب باشند ، مکان هایی در دبی وجود دارند که مختص سرگرمی کودکان هستند. در کنار اینها اکثر مراکز خرید بزرگ دبی درون خود شهر بازی های سرپوشیده جذاب دارند. سگا ریپابلیک در دبی مال و مجیک پلانت در امارات مال و سیتی سنتر دیره و شهر بازی های مجتمع های دبی فستیوال سیتی مال و صحاری سنتر در شارجه بهترین شهر بازی های سرپوشیده درون مراکز خرید دبی را دارند.

پیشنهاد : در مورد تفریح کودکان در دبی بیشتر بخوانید.


اسکی دبی :

اسکی دبی بزرگترین پیست اسکی مصنوعی جهان است. اسکی دبی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی هم برای کودکان و هم بریا بزرگسالان است که سالانه گردشگرانا زیادی را به خود جلب می کند و یکی از شاخصه ها توریستی دبی می باشد. اسکی دبی شامل یک پیست اسکی ، یک پارک برفی و محطی برای زندگی پنگوئن ها دارد.

اسکی دبی اسکی دبی

پیشنهاد : در مورد اسکی دبی بیشتر بخوانید.


دبی پارکز اند ریزوتز ( مجتمع پارک های دبی)

این مجتمع که در سال 2016 افتتاح شد  یک مجتمع عظیم شامل چند تم پارک موضوعی با نام های تم پارک  و پارک آبی لگولند ، ریورلند ، بالیوود پارکز ، موشن گیت و هتل لاپیرا است. این مجتمع به منظور ایجاد یک جاذبه گردشگری جهانی بزرگ در آسیا در شهر دبی ساخته شده است.

دبی پارکز اند ریزوتز دبی پارکز اند ریزوتز


تم پارک ماجراجویی ای ام جی ورد

تم پارک ماجراجویی ای ام جی ورد (IMG Worlds of Adventure) دبی بزرگترین پارک موضوعی سرپوشیده جهان 31 آگوست 2016 (10 -6-1395) در دبی افتتاح شد. این تم پارک در 4 تم و موضوع مختلف در یک مجموعه ساخته شده که این نیز در نوع خود در دنیا بینظیر است. 2 منطقه از 4 منطقه اصلی شهربازی مربوط به داستان ها و شحصیت های کارتن های مشهور در قالب بلوار img و دره گمشده و دیگر مناطق ماجراجویی دایناسور ها می باشد.

تم پارک ای ام جی ورد تم پارک ای ام جی ورد

پیشنهاد : در مورد ای ام جی ورد دبی بیشتر بخوانید.


هاب زیرو

شهر بازی هاب زیرو هم اکنون در دبی بازگشایی شده. با 18000 متر مربع فضا در 2 طبقه ، هاب زیرو در منطقه سیتی واک تبدیل به بخشی رویای گیمرها شده. طبقه همکف که برای ورود به آن نیاز به بلیط دارید دارای 18 جاذبه می باشد . این در حالی است که در فضای نیم طبقه می توانید وارد شوید و نیازی به بلیط ندارید اما بدون بلیط فقط می توانید قدم بزنید و تماشا کنید. این قسمت دارای 4 منطقه بازی است.

هاب زیرو دبی هاب زیرو دبی

پیشنهاد : در مورد هاب زیرو دبی بیشتر بخوانید.


شهربازی کیدزانیا

کیدزانیا یک پارک تفریحی آموزشی برای کودکان در دبی مال، واقع در داون تاون دبی می باشد. این پارک فرصتی به کوچولو ها می دهد تا زندگی بزرگتر ها را در قالب یک شهر با ابعاد و اندازه های کوچک تجربه نمایند.این شهر انواع ساختمان هایی که در یک شهر واقعی ارائه می شوند را در خود دارد مثل بیمارستان، ایستگاه های پلیس و آتشنشانی، رستوران، سوپرمارکت، کارخانه، تئاتر، محل ساخت و ساز و سالون زیبایی. بسیاری از شرکت ها و کسب و کار ها با نام و برند واقعی خودشان در این پارک موجود هستند و به لمس هرچه واقعی تر این تجربه کمک می نمایند.

شهر بازی کیدزنیا شهر بازی کیدزانیا

پیشنهاد : در مورد شهر بازی کیدزانیا بیشتر بخوانید.


سافاری صحرای دبی

یکی از جاذبه ها و تفریحات خاص دبی که هیچ جای دنیا نظیر آنر را نمی توان یافت ، بازدید از صحرا ؛ شن نوردی با خودرو های شاسی بلند و استراحت و پذیرایی یک شب خاطره انگیز در بادیه نشینی است. در تور سافاری شما از فضای شلوغ شهری دور می شوید و آرامش کویر را تجربه می کنید. شن نوردی با خودرو های مخصوص که رانندگانی ماهر دارند بسیار هیجانی و ترسناک است و البته برای خانم های باردار خطرناک است.  همچنین در تور سافاری از شما در چادرهای بادیه به سبک عربی پذیرایی می شود و برنامه های شاد و مفرحی  برای شما برگزار خواهد شد.

سافاری دبی سافاری دبی

در مورد تور سافاری دبی بیشتر بخوانید.


اماکن دیدنی تاریخی دبی

شهر دبی قدمت تاریخی زیادی ندارد. اما باز هم به میراث خود اهمیت داده و آنها ار حفذ نموده و برای معرفی فرهنگ و طریقه زندگی پیشینیان خود آنها را در معرض بازدید گردشگران خود قرار داده. از جمله اماکن تاریخی دبی میتوان به محله بستکیه ، قلعه الفهیدی ، دهکده میراثی ، دهکده الغوص و مسجد جامع دبی اشاره کرد.

محله بستکیه دبی محله بستکیه دبی


گشت های شهری دبی

اگر علاقه مند به گشت های شهری هستید ، در شهر دبی انتخاب های فراوان و بی نظیری دارید. گشت زمینی ، گشت دریایی ، گشت هوایی. کدام را انتخاب می کنید؟ در دبی اتوبوس های شگفت انگیزی وجود دارد که گردشگران را در خیابانهای شهر می گردانند ، سپس به شکل عجیبی وارد خور دبی می شوند و به صورت شناور گشت آبی می زنند. همچنی اتوبوس های توریستی 2 طبقه نیز در دبی یافت می شوند که گشت های شهری یک روزه همراه با تورلیدر ارائه می دهند. اگر علاقه مند به گشت های دریایی هستید دبی برای شما پیشنهادات خوبی دارد. از گشت های شبانه با لنج های سنتی همراه با اجراهای زنده و صرف شام گرفته تا گشت زنی با کشتی های تفرحی لوکس در دبی مارینا همگی لذت های خاص خود را دارند. مکان های بسیار کمی در دنیا هسند که پشت های هوایی برای گردشگران ارائه می دهند. در دبی می توانید سوار بالن ، هلیکوپتر و یا هواپیما های کوچک تفریحی شوید .

تور هلیکوپتر دبی تور هلیکوپتر دبی

پیشنهاد : تورهای شهری بیسان گشت


رویداد ها و جشنواره های دبی

همانطور که گفته شد بدون شک یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر دبی خرید است . این جاذبه ها در زمان جشنواره های خرید و تخفیف های  تابستانی و زمستانی  چند برابر می شوند. همچنین دبی به دلیل موقعت تجاری و جغرافیایی و امکانات شهری که دارد مورد توجه ویژه بازرگانان ، تجار و کمپانی های بزرگ جهانی قرار گرفته. از این رو شهر دبی هر ساله میزبان بسیاری از کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی می باشد.از جمله معروف ترین این نمایشگاه ها نمایشگاه جیتکس ، جیتکس شاپر و تجهیزات پزشکی عرب هلث می باشد.  تقویم رویداد های وبسایت بیسان گشت زمانبندی بیشتر این رویداد ها پوشش می دهد.

نمایشگاه جیتکس دبی نمایشگاه جیتکس دبی

پیشنهاد : حتما تقویم رویداد های دبی را ببینید.

نوشته شده توسط : تیم تولید محتوا بیسان گشت


برچسب ها :

*جاذبه های دیدنی | توریستی | گردشگری دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

۲ نفر به این صفحه امتیاز داده اند
۵ / ۵.۰۰
دیدگاه ها

    *وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت کنید یا و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید

    شما
    همین حالا
    ""

مطالب مرتبط

در حال یافتن .....

-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
-----------------------
مقصد
شرکت هواپیمایی
تاریخ شروع تور
مدت اقامت
ورود با رمز ثابت
نام کاربری / شماره همراه / ایمیل
رمز عبور
ورود
رمز عبور را فراموش کرده اید؟

پیگیری رزرو تور

جستجو